Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Hosszú szöveg. Találhatóak-e...

Hosszú szöveg. Találhatóak-e benne helyesírási hibák?

Figyelt kérdés

Rendszeresen kérek itt helyesírási tanácsot, mert mindig alapos választ kapot. És mivel fontos számomra a helyesírás, így próbálom azt fejleszteni amikor csak tudom.


Adott az alábbi szöveg. Van-e benne helyesírási hiba? A gyengeségem az a vesszők pontos helye, nehezen ismerem fel sokszor a különböző mondatrészeket, így ebből több is lehet.

Amit kérek, hogy mellőzzük a stílusra, a téma fontosságára, fogalmazásra irányuló megjegyzéseket. Ez csak egy szöveg, a helyesírási hibák érdekelnek csak.



"Van már egy-két téma ezzel kapcsolatban, de úgy érzem nem kap elég figyelmet ez a dolog, így nyitottam egy újat, hátha hamarabb feltűnik a fejlesztőknek.


Élvezetes volt számomra a szerveren játszani, amíg el nem értem azt bizonyos határt, és a luxusadó képbe nem került. Elkezdtem én is körbekérdezni, hogy mi ez, és mit lehetne ezzel kezdeni, de az adminok/játékosok vagy nem is törődnek vele (feltehetőleg még nem próbáltak gyűjteni egy drága járműre a játékban) vagy csak simán beletörődtek...


Kicsit sem reális a adózási rendszer. De nem is ez lenne a gond, mert mégis csak egy játékról van szó, és bár van szabály amit túl szigorúan vesznek a szerveren, azért van olyan hiba ami pedig a játékosok kezére játszik, úgyhogy nagyrészt balanszban van a két oldal. Viszont ez egy vicc, hogy amint elérem az ~50 milliós határt, a munkába fektetett időm 1/4-e arra megy el, hogy olyan pénzért dolgozom, amiről tudom, hogy másnap csak úgy elvesz majd a rendszer. Tegyük fel, hogy 2 óra folyamatos munkával szerzek 6 milliót (munkától függően), így az első harminc percben valójában a semmiért dolgozom. És még ha ez az összeg maradna továbbra is... De mi az, hogy egy idő után eljön az a szint, hogy már semmi értelme nem lesz a munkának, mert az egészet le fogja vonni másnap, mint luxusadó, és ITT van a probléma!


És mit kellene ezzel kezdenem, dolgozzak többet? Így is a teljes szabadidőm arra megy el, hogy az irreálisan magas árak miatt, nap mint nap csak munkával töltöm a teljes játékidőmet a szerveren. És ez alapján pedig lassan arra megy el az időm, hogy egy rosszul kitalált rendszernek tegyek eleget, beletörődve a dologba. Vagy a másik megoldás (ami egyre csábítóbbnak tűnik), hogy itt hagyom a szervert, és időnként visszanézek majd, hogy történt-e változás. Mert ez felháborító! Meglátásom szerint csak két oka lehet ennek. Az első (ami még a jobbik eshetőség lenne), hogy nem volt átgondolva a dolog, mert a döntéshozóknak nem kellett megdolgozniuk mondjuk egy drágább sportkocsiért a játékban, ellentétben egy átlag játékossal (micsoda hasonlóság a valóélettel...). A második viszont sokkal szomorúbb, de annál valószínűbb, az pedig a ** pontok. Mivel szinte mindenért lehet valódi pénzzel vásárolt pontokkal fizetni, így nem lepne meg, ha ez állna a háttérben... Már ha csak a 100-ról 50-re tett módosításra gondolunk. A játékosokat szándékosan szorongatják, hogy elkeseredésükben vagy dühükben pénzt költsenek a szerveren, és ez pedig szerintem mindennek a legalja. Tudom, semmi sincs ingyen, és ez is csak egy üzleti fogás, de ezzel, hogy nem adják a játékosok kezébe a döntést, hogy akar-e költeni a játékra vagy megdolgozik mindenért, hanem egyfajta "pay to win" modellt alkalmaznak, és alternatívaként a sok órás grind-elést hagyják csak, ez sértő a játékosokra nézve.


Nem tudom mik a tervek a jövőre nézve, hogy tovább romlik-e a helyzet és efelé haladunk majd, vagy észbe kapnak végre, és újra kifizetődővé teszik a kitartó munkát. De ez hosszútávon nem működhet, így a játékosok lassan lemorzsolódnak, mert nem gondolom, hogy csak minket, párunkat érint a dolog. És attól még, hogy mások eddig nem szólaltak fel ellene, nem kell figyelmen kívül hagynunk a problémát."



Köszönöm előre is!


2018. jún. 29. 11:03
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

*mégiscsak

"mik" elé vessző, utolsó előtti bekezdés

2018. jún. 29. 11:09
 2/12 anonim ***** válasza:
88%
Ez nem kérdés, hanem kérés. Ha ennyire rá vagy feszülve, hogy helyesírásilag kifogástalanok legyenek a zúgolódó posztocskáid egy számítógépes játék fórumán, fogadj fel egy jó helyesírású titkárnőt.
2018. jún. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%
Találhatóak.
2018. jún. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Hallod gyerek, nem te voltál az egy hónapja, aki egy keményen beolvasós levelet korrektúráztatott itt a gyakorin? Az is valami online játékról szólt, hogy milyen szar, a fejlesztők milyen hülyék, és hogy te aztán többet biztos nem fogsz játszani vele. Mi történt, mégse sikerült elengedni?
2018. jún. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

de úgy érzem VESSZŐ nem kap elég figyelmet

a játékban) VESSZŐ vagy csak simán beletörődtek

aZ adózási rendszer (bár ez gépelési hiba, gondolom)

van szabály VESSZŐ amit

van olyan hiba VESSZŐ ami pedig

árak miatt NINCS VESSZŐ nap mint nap

való élettel (KÜLÖN)

grindelést (EGYBEN, NEM KÖTŐJELLEL)

Nem tudom VESSZŐ mik a tervek

továbbromlik-e (EGYBEN, MERT IGEKÖTŐS IGE)

a helyzet VESSZŐ és efelé haladunk majd


BÓNUSZ:

így próbálom azt fejleszteni VESSZŐ amikor csak tudom.


:)

2018. jún. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%
Stilisztikailag van benne jó pár hiba, de mivel azt írod, hogy az írásjelekben vagy gyenge, csak azokat számoltam meg. Hatot találtam. De most másoljam mindet ide, hogy hol tévedtél? Kicsit macerás.
2018. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

5., Lehet, hogy nem jól számoltam, de ha nem mondatrészt tagol, akkor oda nem kell a vessző. Én hatot találtam, mint ahogy írtam is. Ezek csak a vesszőhibák.

Írtam, hogy stilisztikailag több hiba van benne, de a kérdés nem erről szólt. Még egyszer nem fogom elolvasni a szöveget, hogy hová nem kell az a bizonyos egy darab vessző. Te felsoroltad, de mondatkörnyezetből kiragadva, így nem vagyok biztos benne, melyikünknek van igaza. :D

2018. jún. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Először is, vicces, hogy elsőnek mindig a haszontalan "válaszok" jönnek, mert ugye semmi energiába nem kerül odaböffenteni valamit. Csak mert miért ne, nem igaz?


De utána érkeznek a hasznos válaszok, amit köszönök! Hiszen tényleg túl hosszú volt a szöveg, máskor inkább csak mondatokat emelek ki. De nem azért kérdeztem, mert tökéletesre akartam csiszolni egy majdhogynem jelentéktelen szöveget, mivel már rég kikerült oda, ahova szántam. Hanem pusztán önképző célzattal.

2018. jún. 30. 19:37
 9/12 A kérdező kommentje:

Egyébként a 5. különösen hasznos volt. Ezek alapján a rejtett "hogy" után felejtek el gyakran vesszőt tenni. Erre figyelek majd.


A másik pedig, hogy az "ami, amit, amik" és hasonlók elé nem teszek mindig. Kicsit félve kérdezem meg, de kaphatok egy magyarázatot, hogy nyelvtanilag ezek milyen mondatrészek, és a vessző mit határol ezen mondatoknál?


A többi nagyrészt figyelmetlenség volt.

2018. jún. 30. 19:57
 10/12 BringaManó ***** válasza:

Kérdésedre:

Igen.

2018. júl. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!