Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy a francba lehet ezt...

Hogy a francba lehet ezt kibirni épp ésszel hogy nem adnak nekem munkàt sehol?

Figyelt kérdés
Még gyàrba se betanitott munkàt. Hogy lehetséges ez?? Mi csinàljak?? Okos se vagyok. Pénzem sincs sok pedig kellenne nagyon. Meg igy csak megbolondulok, leépülök. Meg ez nem élet, nem élem az életem. F

2019. febr. 26. 10:31
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Hol próbálkoztál még? Gyorsétterem van a közelben? Oda sokszor keresnek, akár részmunkaidőbe is.
2019. febr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Meki az van de ott meg beraknak kasszaba kesz vege meghaltam. Emberekel nem igen tudok szot erteni, szamolas se nem az erossegem. Ezert a mekibe nem is probalkoztam.
2019. febr. 26. 10:40
 3/17 anonim ***** válasza:
87%
Akkor veled van a gond, nem azzal, hogy nincs hely.
2019. febr. 26. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Mi a szakmád? Hány éves vagy? Az ország melyik részén laksz?

Szívesen segítünk, de ilyen kevés információval nem lehet.

2019. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Tényleg írj több infót magadról, hátha tudunk tanácsokat adni.

Mi a legmagasabb végzettséged? Van valami, amiben szerinted jó vagy, tehetséges vagy? Nincs lehetőséged olyan szakmát tanulni, amivel esélyesebb munkát találni?

Ha jelentkezel állásokra, melyik szakaszban buksz el? Már vissza se jeleznek, vagy interjúkra be szoktak hívni?

Ha be sem hívnak, akkor az önéletrajzodat nézesd át valakivel, hogy nincs-e benne valami nagy hiba vagy hiányosság, ami miatt mindenki félredobja a jelentkezésedet.

Ha interjúra behívnak, csak végül nem téged választanak, akkor valószínűleg nem tudod elég jól "eladni" magad, rosszak a kommunikációs képességeid, de ezen hidd el, lehet fejleszteni! Vannak már kifejezetten erre szakosodott trénerek, akik gyakorolják veled az interjút, megmondják, milyen kérdésre milyen választ "illik" adni, hogy kell jó benyomást kelteni, hogy kell felöltözni, köszönni, stb. egy interjún. Ha nem is akarsz rögtön fizetős trénerhez menni, rengeteg cikk van erről az interneten, vagy youtube-on is vannak tanácsadós videók.

2019. febr. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
76%

Totálisan ugyanez van velem is. Itthon ülök a magányban, és semmi nem történik. Életem nincs. Legutóbb elmentem egy szaros gyári munkára állásinterjúra, 100 százalékos lett az írásbeli és gyakorlati teszt, és mégsem vettek fel. Ilyet kérdeztek tőlem, hogy fel fogok-e tudni kelni, meg mi a garancia, hogy nem hagyom ott a céget rövid távon és megyek ki külföldre. Nem tudtam mit mondani, így csak annyit vágtam rá, hogy nem szeretnék jelenleg külföldön dolgozni, és már nagyon szeretnék dolgozni. Nem vettek fel, mondván nekik megbízható ember kell. Kiket vettek fel? Nyugdíj előtt álló 50-es éveik végén járó nőket, illetve pályakezdő csajokat. Engem meglett férfit, akinek már volt munkaviszonya, sőt ebben a munkakörben is, elutasítottak. Beadtam egy csomó helyre az önéletrajzom, semmi. Most van egy cég a közelben amiben nagyon bízom, de az sem egy álom meló, ilyen bruttó 200 ezres fizetés max, de már bő 1 hete beadtam és még semmi. Ha ez nem jön össze, akkor meg kell emberelnem magam és kimenni külföldre. Nagyon nem szeretnék, mert már voltam kint és tudom milyen, de itthon teljesen tönkre megyek. Már semmi életem nincs. Tanulnék is valamit, de az OKJ és egyéb szakmát szart sem érnek, hisz nem tanítanak meg semmire. Egyetemre meg már túl idős vagyok, ha találnék munkát is, levelezőin sem tudnám elvégezni, mert vidékről lehetetlen összeegyeztetni mondjuk egy gyári munkával, más meg nagyon nincs itt. Elköltözni megint csak elég necces, olyan helyre ahol van is munka, mondjuk egy Budapest vagy Nyugat-Magyarország, borzasztóan magasak az albérletek. Rezsivel együtt simán 100-120ezret kifizetnék, plusz a közlekedés, kaja, és semmim nem maradna, lehet még a szülőknek kéne bepótolni. Az meg már milyen lenne? Semmi értelmét nem látom. És akkor jön a Mamahotel szöveg...


Totál megértelek.

2019. febr. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Néha beszoktak hivni interjúkra de aztàn nem vesznek fel. Meg nézem azokat a videokat jo ötlet. Am nincs értelmes szakmam van egy okj-s bizonyitvanyom de azzal valoban keptelenseg allast talalni. Ha lenne mellé érettsegim meg ugyis kevés lenne.
2019. febr. 26. 12:07
 8/17 Dongaben ***** válasza:
26%
"Gyári, szalag munka"? Oda az idomított csimpánzt is felveszik, mert annyira nincs melós. Ukrajnából hozzák a munkásokat, mert az itthoniak nem hajlandók dolgozni...
2019. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Akkor ezek szerint én még az idomított csimpánz szintjét sem érem el.
2019. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem azért hoznak külföldröl embert mert az itthoniak nem hajlandoak dolgozni. Hanem azért mert azok még kevesebbért elvégzik a munkàt. Meg a magyarok akik fiatalok inkàbb kimennek külföldre ha tudnak. Meg ez hülyeség hogy bàrkit felvesznek gyàrba. Tapasztalatbol mondom. A nagyszajuakat harsany embereket reszesitik elonyben szerintem.
2019. febr. 26. 12:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!