Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet heti 5 napban 8...

Hogy lehet heti 5 napban 8 órát kibírni a munkahelyen?

Figyelt kérdés

Korábban dolgoztam diákként egy évig a pénzügyi osztályt támogatva, év közben heti 3 napot 8 órában, nyáron pedig heti 5 napot 8 órában. Mikor volt munka annyira nem is volt rossz, de sokszor ott is azt éreztem a nap vége felé, hogy teljesen feleslegesen ülök ott, mert munkát adni már nem tudnak, néha el is engedtek korábban, mikor már sokat jártam a nyakukra, hogy unatkozom.

Két hete elkezdtem dolgozni gyakornokként egy másik cégnél, szintén a pénzügyön heti 3 napot. Azt hittem gyakornokként már picit érdekesebb lesz, de itt is kb. csak a számlákat kell rendezgetnem, ha azt már megcsináltam akkor pedig az irattárban pakolászni, de ha az is megvan akkor csak ülök a helyemen, hátha valaki megkeres valamilyen extra munkával.

Pénteken egyedül voltam az irodában mert a másik gyakornok ezeken a napokon nincs, 11 órakor elfogyott a munkám, utána többször is átmentem a főkönyvelőhöz, hogy szóljak neki, unatkozom, de sosem volt ott, így csak ültem az irodában egyedül. Eleinte próbáltam netezni, de egy csomó oldal le van tiltva, így hamar meguntam. Gondoltam arra, hogy viszek magammal olvasnivalót.


Nem tudom, hogy a későbbiekben milyen munkahelyeim lesznek, ha vidéken maradok valószínűleg ugyan ilyenek. A másik gyakornok még a Bsc diploma mellett kezdte a munkát, most msc-re jár és mérlegképes könyvelő végzettsége is van, már szólt, hogyha lenne megüresedés a könyvelők között, akkor őt érdekelné, de 2 év alatt nem történt előrelépés.

Hogy lehet kibírni napi 8 órát ilyen unalmas körülmények között? Persze tudom, hogy lehetne rosszabb is, de totál feleslegesnek érzem, hogy ott üljek benn, mikor a kutya nem keres 11 után. Nektek érdekes munkátok van?

Azon is gondolkoztam, hogy pályát váltok, de nem tudom nőként mi lehet az, ami megfelelő lenne és érdekes.


2016. okt. 3. 09:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
100%
Válassz "normális" munkahelyet, "normális" kollégákkal. Akkor jól fogod érezni magad, még haza sem akarsz majd menni.
2016. okt. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
100%

Harag és részrehajlás nélkül:

dolgozz 5÷6 hónapot termelő üzemben szalag mellett - ott biztos nem lesz időd unatkozni!

Ne mondd, hogy nem ezért tanultál, mert ha megfogadod javaslatom, akkor megtudod, miért tan

2016. okt. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
100%

Bocsánat, az utolsó szó:

tanultál!

2016. okt. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
100%

álommeló, ha nem kell csinálni semmit és még fizetnek is. Netezni lehet? na akkor meg simán!


Én miért nem találok ilyen munkát?

2016. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:

Így is tudom, hogy miért tanultam, mint írtam, tisztában vagyok vele, hogy lehetne sokkal rosszabb is.

Leginkább olyanok válasza érdekelne, akik élvezik a munkájukat, illetve az, hogy mivel foglalkoznak.

De olyanok válaszára is kíváncsi vagyok, akik ugyanígy nézik az órát munkaidőben és alig várják, hogy végre 4 óra legyen, mert kíváncsi vagyok ők mivel ütik el az időt.

2016. okt. 3. 09:35
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Gyakornokként azért teljesen más, mint amikor már rendesen dolgozol.

Én is irodában dolgozom 8 órát, 5 nap. Kicsit össze-vissza van a munka. Van, amikor nagyon sok minden egyszerre. Van, amikor lazább. Akkor van időm rendet tenni, selejtezni.

Ha meg van a saját területed, feladatod, akkor nem fogsz unatkozni.

Most nehezebb, hogy mindig mástól kell várnod a feladatok kiosztását.

De szerintem nyugodtan vigyél magaddal könyvet. Én amikor kezdtem, nekem is volt sokszor, hogy nem volt mit csinálnom. Nekem a főnököm mondta, hogy nyugodtan olvassak vagy tanuljak, ha nincs semmi feladat.

2016. okt. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
Netezni lehet, de nagyon sok oldal le van tiltva (e-mailek, közösségi oldalak - ami érthető is, de az összes játékos oldal is) és azért napi 5-6 órán át a hírek olvasása is sok egy idő után. Fórumokon próbálok írogatni, de azt sem lehet az év minden munkanapján, mert egy idő után unalmas.
2016. okt. 3. 09:40
 8/37 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor viszek majd egy könyvet magammal és elkezdek olvasni, de előtte majd azért megbeszélem vele. Láttam, hogy az elődöm hagyott ott egy oriflames katalógust, gondolom ő is unatkozhatott. Egy ismerősöm a tavaszi félévben csinálta a gyakorlatát egy bankban, azt mesélte, hogy ő is halálra unta magát főleg az utolsó két hónapban, sokszor már csak ült és nézett maga elé. Remélem a későbbiekben tényleg jobb lesz, engem is az zavar leginkább, hogy nincs konkrét feladatköröm, hanem másoktól kapok munkát, így teljesen kiszámíthatatlan, hogyha bemegyek aznap egyáltalán lesz-e mit csinálnom.
2016. okt. 3. 09:43
 9/37 anonim ***** válasza:
74%
#7 még szerencse, hogy az internet nem csak ebben a 3 dologban merül ki!
2016. okt. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:

Én megértelek éspedig azért, mert én szeretem magamat hasznosnak érezni és kicsit "pofátlannak" érzem magam, hogy ott ülök, nem csinálok semmit, mert nem tudok semmit csinálni és felveszem a fizetést. Persze nyilván lehetne rosszabb, azért elég jó, amikor le tudom magam foglalni.

Úgyhogy én netezni szoktam, nyelvet tanulok, ötletelek. :)

2016. okt. 3. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!