Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet kibírni mindennap...

Hogy lehet kibírni mindennap 12 órákat dolgozni + esetleg ingázni, nem emberölő az?

Figyelt kérdés

Én napi 8 órában dolgozok közepes fizikai munkát és ingázom, már ez sokszor megerőltető és nem sok idő marad tanulni, vagy szociális életre -egyetemista vagyok, csak most dolgozom.


Milyen annak, aki megerőltető munkát végez napi 12 órában, hogy lehet kibírni és mire marad idő?


2018. márc. 27. 23:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

napi 14 óra meló van amikor még töb is

2 nap meló két nap szabad

2018. márc. 27. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

12 órázásnál kb. semmire nem marad idő, ha még ingázol is. Én csináltam egy ideig, így lett 12 órából 15 óra egy nap. Otthon kb. csak aludtam, meg elmentem bevásárolni.

Viszont, aki 12 órázik, valahogy úgy jön ki (már nem tudom pontosan) hogy négy nap munkához tartozik négy nap szabadnap, egy héten 48 órát dolgozhatsz, tehát mondjuk a péntek-hétfő szabad. (Javítsatok ki ha tévedek)

Meg lehet csinálni, bár nehéz. Sokan azt mondják nem is lehet hozzászokni, bár ez nem csak a 12 órázás miatt van, itt ezt főképp a gyári munkára értem. Nekem pl. két ismerősöm is így dolgozik, és kifejezetten kedvelik a 12 órás munkarendet. Bár a munkás napokon csak hazamennek és csak fekszenek kb. :D

2018. márc. 27. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Elnézve az embereket ki jobban bírja, ki kevésbé. A párom manapság már 8 óra munka után 3-kor jön haza. S pihen, mert ki van merülve. Amikor 12 órázott (az ülőmunka volt és éjszaka elég unalmas is), nem volt sok ideje élni, de éjszakásban végképp átment zombiba, evett, aludt, dolgozott. Csak épp voltak rövid és szabad hetei is, így elég sok évig bírta.


Megerőltető 12 órás munka, na azt el sem tudom képzelni, mi tuti nem bírnánk, sem ő, sem én.

2018. márc. 27. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Pár hónapig bírtam. 2 nap munka, 2 nap szabad de volt 3 munka, 3 szabad úgy, hogy kijöjjön a havi 168 óra. 4-5 éjjelezés is bejött és 2 szabad hétvége jutott havonta. Az elején jónak tűnt, de 2 nap munka után otthon sem volt kedvem semmihez annyira elfáradtam. Ennél rosszabb a 8-16:30-17 órás irodai munka, ezeknél ugye elvárt a napi 1 ingyen túlóra , semmit nem lehet napközben elintézni. Legjobb a 2 műszak hétköznapokon, csak sajnos az ilyen hely a legritkább.
2018. márc. 28. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én sokáig bírtam, de én szellemi munkát végzek. Viszont abban is el lehet fáradni - csak nem fizikailag, hanem úgy, hogy nap végére attól is dührohamot kapsz, ha valaki véletlenül a lábadra lép a buszon. Az időről meg annyit, hogy vagy alszol nyolc órát, és nem csinálsz semmi mást, vagy csak négy-hat órát alszol, de akkor van időd kikapcsolni az agyad egy filmmel, könyvvel, meginni egy sört egy haverral, elmenni kocogni, stb. Én az utóbbi mellett döntöttem, úgy néztem ki, mint a mosott szar, de legalább nem lettem kiégett idegroncs.

A fizikai munkával más a helyzet, mert abban komolyan tönkremehetnek ízületeid, vagy lehetnek problémák a gerinceddel.

2018. márc. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!