Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti kaptátok már rajta kollégát...

Ti kaptátok már rajta kollégátokat táppénzcsaláson? Ha igen, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Jelentettétek esetleg a főnöknek? Nekem csak olyanok voltak, hogy tudtam, hogy valaki ki fogja íratni magát több hétre, mert olyan a háziorvosa, hogy símán megcsinálja neki, és evvel el is dicsekedett. Meg hogy valaki októberben lebetegedett, és direkt elhúzta év végéig, hogy csak jövőre kelljen jönni. Csak átfutott a fejemen, hogy milyen lenne jelenteni, de végül nem tettem, mert engem annyira nem érintett a hiányuk. Azt viszont nem tudom, akkor mit csinálnék, ha mondjuk egy elvileg nagybeteg kollégát látnék kijönni a kocsmából vagy ilyesmi. És mondjuk olyanvalakiről lenne szó, akinek a hiánya miatt duplán kell dolgozni. Volt már példa ilyen hiányozgatóra, de én róla csak feltételezgettem, hogy mindig csak kamubeteg, bizonyítékom nem volt.
2019. febr. 28. 19:43
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
10: Azért az nem kicsit gyanús, ha egy októberben megbetegedő illető pont az újév utáni első munkanapra (jan.2.) gyógyul meg, nem korábban, és nem is később.
2019. febr. 28. 23:10
 12/33 A kérdező kommentje:
Én amúgy már 10 éve Hollandiában élek. Itt nem úgy van, hogy kiíratod magadat az orvossal, hanem beszólsz a munkahelyre, hogy beteg vagy, és két nap után táppénzre vesznek (ha csak egy napot hiányzol, az vagy fizetetlen, vagy szabadságot veszel ki rá). A táppénzt a munkaügyi központ folyósítja. Közben a munkahelyről akár naponta rádtelefonálnak, hogy hogy érzed magadat, esetleg figyelik a háttérzajt, meg ilyesmi. És bármikor kiküldhetnek egy felülvizsgáló orvost ellenőrízni, hogy tényleg beteg vagy-e. Odahaza is így kéne, mindjárt kevesebben lógnának.
2019. febr. 28. 23:14
 13/33 A kérdező kommentje:

8: De az illető valamit csak makog a főnöknek a telefonban vagy e-mailben, hogy miért marad otthon, mivel írja ki az orvos. Ha mondjuk azt állítja, hogy 40 fokos láza van és/vagy hányása meg állandó hasmenése, és ezt mondjuk a főnök megosztja velünk, és én utána meglátom, hogy a kocsmahivatalt támasztja, az elég egyértelmű bizonyíték.

Hihetetlen, de nekem elég egy évre 24 nap szabadság. Ha pedig mégse, akkor létezik a túlóracsúsztatás, akkor sem folyamodnék lógáshoz.

2019. febr. 28. 23:20
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mas dolgaval foglalkozni, ennyi
2019. febr. 28. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
28%

Kemeny nemelyik hozzaszolas. A valamibol meg kell elni, meg ha anyagilag megengedheti valaki maganak...hat epp ezert sunyisag amit igy csinalnakegyesek. Felveszi a tappenzt kozben mashol dolgozik...akkor ne kapjon tappenzt. Vagy nem ebbol el meg es megengedheti maganak. Mt hogy otthon pihen, kirandul bulizik es kozben felveszi a tappenzt. Ami azert nem is olyan keves (fizetes 55%a sot az elso 15 nap betegszabi, ami 75 %a).


Azt megertem, hogy van amikor tenyleg faradt az ember es a szabijait meg mar kivette es kicsit rosszul van es hat nem banja, ha kiirjak nem ket napra hanem egy hetre is vagy lelileg megborul es a haziorvosa segit neki, hogy egy ket het "betegseggel" otthon lehessen.


Nalunk volt aki beteget jelentett utana bulizos kepeket posztolt. Kirugtak.

2019. márc. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
14: Ha engem is érint, mert szívok a hiányozgatása miatt, hogyne foglalkoznék vele. Evvel az erővel, ha valaki betör hozzád, kirámolja a házadat, te ne foglalkozzál vele! Nyilván megvolt rá az oka.
2019. márc. 1. 07:54
 17/33 anonim ***** válasza:

Hivatalosan Téged azért nem vonhatnának felelősségre, mert nem tudod ellátni két ember feladatát. Ahogy az egyik kommentelő is írta - a cég kötelessége, hogy a munkát annyi ember végezze, amennyi szükséges és, hogy egy ember ne kettő helyett dolgozzon - ne lehetetlebn mennyiségű munkát lásson el.


Ha ez nem így van és felelősségre vagy vonva, hogy két ember munkáját Te nem tudod tökéletesen ellátni, akkor meg lehet említeni, hogy segítségre volna szükséged, kéne még egy ember, stb stb.


Ha kirúgatsz egy kollégát, mert épp olyanja van, hogy ellóg kocsmázni, gondolj bele, amíg a helyére nem találnak mást, addig is Te dolgozol helyette.


Egy kicsit össze vagyok zavarodva, ugyanis,


A kérdés leírásában; "engem annyira nem érintett a hiányuk."


Majd;


az utolsó kommented; "mert szívok a hiányozgatása miatt, hogyne foglalkoznék vele."


Ha nem zavar, nem terhel meg a plusz munka, amit ellátsz, akkor felesleges lenne bosszúból jelenteni.


Ha zavar és kimerülsz nap végére, akkor a fent írtak érvényesek.

2019. márc. 1. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:
17: Előbbi két eset nem annyira érintett, a harmadik már igen, ugyanis közvetlenül együtt dolgoztunk mosogatóként forgalmas étteremben, és egy idő után szinte minden második hétre beteget jelentett 1-2 napra.
2019. márc. 1. 10:44
 19/33 anonim ***** válasza:
95%

Nagyon éretlen és buta a hozzáállásod, kérdező, ráadásul rosszindulatú is vagy.

Én pár éve jelentkeztem egy állásra, nem megyek bele a részletekre, elég az hozzá, hogy minimálbéres hirdetés volt. Az interjún megfeleltem, a végén viszont jeleztem, hogy már csak a fizuban kell megállapodnunk. Néztek rám, de mondtam, hogy ennél többre tartom magam, tapasztalatom is van, stb. 15%-al magasabb bérrel vettek fel.

Egy műszakban ketten voltunk ott, ahol kezdtem, és a kolléga nagyon hamar rátért a fizetésekre. Mindenáron meg akarta tudni, hogy mennyit kapok. Mondtam nem szeretem, ha a zsebemben turkálnak, tartsa tiszteletben, ahogy az sem érdekel, hogy ő mennyit. Ezzel em foglalkozva, kinyögte, hogy 5 éve van a cégnél, még mindig minimálbért kap, és mondjam el, hogy én mennyit. Pár napig erősködött, aztán láthatóan megharagudott. Azt hittem, legalább leszállt a témáról, barátokat meg úgysem munkában szoktam szerezni. Hát nem. Egy hét nem telt bele, és nekem szegezte a kérdést, hogy tényleg x összeget keresek-e? Pontosan tudta. Kiderült, hogy valakitől, akinek elmondtam a cégnél (mert szimpatikus volt, meg nem is hasonló munkakörben dolgozott) megtudta. Hogy ez milyen balhét lenyomott, egek! Vérigsértve érezte magát, amikor bevallottam, hogy igen, annyit. Viszont azt tanácsoltam, neki, hogy menjen be a céghez ha elégedetlen, és kérjen többet. Engem hagyjon ki belőle, mert azzal csak azt fogja elérni, hogy még a végén behívnak hogy miért kötöm mindenki orrára a fizetésemet, és szítok feszültséget. Mondja azt, hogy nem elégeett a fizujával, ennyi és ennyi elmelést kér. Hát mit csinált a baromállatja? Azzal ment a főnök elé, hogy az új kolléga enyit kap ezért ő is ennyit kér.

Na nem ragozom tovább.

Bármilyen bántószándék nélkül mondom, hogy erre az idiótáéra emlékeztet a hozzáállásod.

Ahogy a 17-es is mondta, ha kirúgatod, nem lesz megoldva a problémád. Ha nem vagy elégedett, magaddal érvelj, a te saját igényeiddel, elvárásaiddal, és hagyd ki belőle szépen a kollégákat. Különbözünk, egyikünk határozottabb, másikunk csendesebb, de senki nem lehet hibás a másik jelleme miatt, és senkit nem lehet hibáztatni a sajátjáért. A te kollégád ilyen típus, el mer menni betegszabira, könnyeden veszi a dolgokat. Lehet, hogy túlságosan is, de rohadtul nem a te dolgod. Ha irigyled, csináld te is azt, ha te nem vagy olyan, akkor meg találj ki mást, amivel javíthatsz a körülményeiden. Az árulkodás nem fog segíteni, elárulom. Ha meg képtelen vagy kiállni magadért, akkor szépen csináld tovább ahogy eddig

2019. márc. 2. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:

19: Na, a fizetést én az első munkahelyemen voltam olyan hülye, hogy elmondtam. Naív 19 éves kezdő voltam. Többet se követem el ezt a hibát.


Már ne haragudj, de abban mi a rosszindulat, hogy az ember le akarja cseréltetni a sumák, lógós kollégát, aki miatt folyamatosan szív? Az étteremben, ahol mosogatóként dolgoztam rendre kizsigerelt a dolog. Teljes 1 éven keresztül nyomatta a hirtelen hiányzásokat. És a főnökség volt olyan hülye, hogy be is vette a magyarázatait. Például az sem volt furcsa, hogy pont a két karácsonyi napra betegedett meg, ilyen símán elhitték, hogy valami baj történt vele pont dec 25.-én reggel, és ezért nem tud jönni. De volt, hogy be se szólt, fel se vette a telefont. Én meg stresszben voltam, mert mindig két mosogató kellett, ott álltam egymagam a rengeteg mosatlannal, a főnök meg csak a vállát vonogatta, hogy sorry, nem tud mit csinálni. És egy évbe telt, mire rájöttek, hogy el kell küldeni. De utána később még vissza akarták egyszer hívni, mert hogy egy bizonyos munkarészt jól csinált, amikor bent volt. Persze kínai étterem volt, ők meg nem az épp elméjükről híresek.

2019. márc. 2. 12:10
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!