Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti kaptátok már rajta kollégát...

Ti kaptátok már rajta kollégátokat táppénzcsaláson? Ha igen, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Jelentettétek esetleg a főnöknek? Nekem csak olyanok voltak, hogy tudtam, hogy valaki ki fogja íratni magát több hétre, mert olyan a háziorvosa, hogy símán megcsinálja neki, és evvel el is dicsekedett. Meg hogy valaki októberben lebetegedett, és direkt elhúzta év végéig, hogy csak jövőre kelljen jönni. Csak átfutott a fejemen, hogy milyen lenne jelenteni, de végül nem tettem, mert engem annyira nem érintett a hiányuk. Azt viszont nem tudom, akkor mit csinálnék, ha mondjuk egy elvileg nagybeteg kollégát látnék kijönni a kocsmából vagy ilyesmi. És mondjuk olyanvalakiről lenne szó, akinek a hiánya miatt duplán kell dolgozni. Volt már példa ilyen hiányozgatóra, de én róla csak feltételezgettem, hogy mindig csak kamubeteg, bizonyítékom nem volt.
2019. febr. 28. 19:43
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
A masik valaszolo😂😂besokall a mosogatastol🤣🤣konyorgom ki tartja a pisztolyt a fejehez h ezt csinalja?? Ne mosogasson akkor menjen wc pucolonak ha azt megunta vagy legtornasznak.Ne kelljen itt mar a rendszeresen hianyzokat megsajnalni. Mas nem faradt nem beteg nincs ki?? Miert azon a helyen tolja? Miert nem valt? Vagy budos a melo de a fizut azert jo felvenni s a kollegakkal kitolni mert ugyanazert a penzert 2 ember munkajat latja el. Mondom nem kell dolgozni lehet otthon henyelni s a penzkeresesnek mas modjat talalni van jo par vagy elmenni egyeni vallalkozonak ha meg van hozza a penze es az esze mert itt egyeseknek van penzuk igy havi 10 nap tenyleges munkavegzesbol is megelnek.🤣🤣🤣a tobbi kamu tappenz.
2019. márc. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
Utolsó: butaságokat beszélsz, leírtuk már, hogy mi a helyzet. Én a 100%-os táppénzt favorizálnám egyébkét, és akkor megoldódna számora az a rejtély is, hogy miképpen jön ki a kevesebb pénzből
2019. márc. 25. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:

(A kérdező vagyok, csak evvel a felhasználómmal már nem tudok hozzászólni)


29: Van, aki sosem nő fel. A másik példaesetem közmunkában egy roma munkatársam volt, 3 hónapra voltunk behívva. Ő azért ment el ezalatt másfél hónap táppénzre, hogy feketelistára kerüljön, és többet ne hívják be, hanem nyugodtan segélyen tenghessen. Pedig ha kiküldenek egy felülvizsgálóorvost, akkor közmunkát-szocisegélyt egyaránt elbukta volna.

A másik (mint említve is van fentebb) az a típus, aki maszekolni megy táppénz alatt. Ha teljes egy hónapig csinálja, a táppénz és a kézbe fizetett bér együtt lényegesen többet tehet ki, mint a normál havi fizuja. És olyan is van, hogy egy szakmunkás bratyi viszonyban van az orvossal, aki táppénzen tartja őt, amíg felújítja, kifesti a házát, meg ilyenek.

2019. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!