Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti kaptátok már rajta kollégát...

Ti kaptátok már rajta kollégátokat táppénzcsaláson? Ha igen, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Jelentettétek esetleg a főnöknek? Nekem csak olyanok voltak, hogy tudtam, hogy valaki ki fogja íratni magát több hétre, mert olyan a háziorvosa, hogy símán megcsinálja neki, és evvel el is dicsekedett. Meg hogy valaki októberben lebetegedett, és direkt elhúzta év végéig, hogy csak jövőre kelljen jönni. Csak átfutott a fejemen, hogy milyen lenne jelenteni, de végül nem tettem, mert engem annyira nem érintett a hiányuk. Azt viszont nem tudom, akkor mit csinálnék, ha mondjuk egy elvileg nagybeteg kollégát látnék kijönni a kocsmából vagy ilyesmi. És mondjuk olyanvalakiről lenne szó, akinek a hiánya miatt duplán kell dolgozni. Volt már példa ilyen hiányozgatóra, de én róla csak feltételezgettem, hogy mindig csak kamubeteg, bizonyítékom nem volt.
2019. febr. 28. 19:43
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
ép elméjükről
2019. márc. 2. 12:12
 22/33 A kérdező kommentje:
Ja, és kihagytam, hogy az már csak hab volt a tortán, amikor egész hetes beteget jelentései esetén azt várták volna, hogy akkor azon a héten ne legyek szabad, heti hét napban nyomjam. És amikor nemleges választ mondtam, húzták a szájukat, hogy nem igaz, hogy nincs bennem ennyi segítőkészség.
2019. márc. 2. 12:28
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy még mindig nem érted, hogy a munkáltató hozzáállásával van a baj, nem az övével. Az övé legalábbis érthető bizonyos szinten, ki nem sokall be előbb utóbb a mosogatástól? Én is csináltam. Ő így tette magának elviselhetőbbé, nem tudom érte elítélni, persze ezen lehetne vitatkozni. Neked az ég világon semmivel sem kellett volna többet dolgoznod. A munkáltató dolga, hogy pótolja a hiányzót, megoldja a helyettesítést. Ha nincs más, betesz egy pincért, mit tudom én, nem is a te dolgod, nem is kellene ezen töprengeni.. Tőled nem lehet elvárni ezért több munkát. Te elvégzed szépen, ahogy máskor is, és pont. Na ezt kellett volna már szépen az elején határozottan megmondani nekik, és akkor lehet, nem hagyják egy évig megtörténni ezt.
2019. márc. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

23: Szerinted nem fejeztem ki nekik az elégedetlenségemet? Mindig csak vállvonogatás jött, hogy nem tudnak mit csinálni. Amikor nemleges választ mondtam a heti hét nap munkára, javasoltam, hogy kölcsönözzenek munkaerőt közvetítőtől. Erre ők, hogy azt nem, mert extra pénzbe kerül.

Ha valaki besokall a munkahelyén végzendő munkától, légkörtől vagy bármitől, akkor ki kell lépni, keresni más munkát. Legjobb még a próbaidő alatt. A kamuhiányzás semmilyen körülmények között nem tolerálható, hiába is próbálod nekem megideologizálni. Ha úgy adódik, hogy a kezembe kerül valami, amivel bizonyíthatom, hogy a kolléga nem beteg, csak sumákol, és evvel jó eséllyel kirúgják, és keresnek valaki normálisat a helyére, majd hülye lennék nem élni az alkalommal. És ennek a továbbgondolt eshetősége is igaz: Ha megtudnám, hogy a jelenlegi munkahelyemre a szóban forgó ex-kolléga jelentkezett, és közvetlen velem dolgozna, természetesen kitálalnék arról, hogy mennyi problémát okozott a korábbi munkahelyen, és óva inteném őket attól, hogy felvegyék. Ha nem mellettem dolgozna, akkor nem törődnék vele, majd realizálják a dolgot azok, akikkel együtt van.

2019. márc. 3. 14:21
 25/33 A kérdező kommentje:
25: Figyu, vazze, jelenleg nincs ilyen problémám. De kalkulálgatok, hogy miképp oldjam meg, ha máskor is előadódna. És ha egyszer van egy munkahely, ahol normális kollégával ellennék, és olajozottan mennének a dolgok, akkor nehogymár én legyek a hülye, amiért csiszolni akarok a helyzeten!
2019. márc. 3. 15:24
 26/33 anonim ***** válasza:
49%

En ugy tudtam az a tappenzcsalas, ha vki kiiratja magát de bemegy dolgozni igy kap feketen munkabért is mellé. Sokan a szabijukat is igy veszik ki hogy szabinapon dolgoznak. Aznap ugye igy dupla bér van a zsebben.


De egyebekre hulyesegre tappenzen lenni, az jo kis deficit a dolgozonak.


En ugy szoktam amugy hogy tappenz helyett szabit iratok ki, vagy töredeket szabinak szamoltatom el igy legalabn csak a gyogyszer miatt buktam de a tappenzzel nem.

2019. márc. 11. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
26: Meg még az, ha valaki a munkahelyén beteget jelent, és elmegy máshova feketén maszekolni. De szerintem az "Egészségesen beteget jelentek, közbe csak otthon tévézek, netezek, meg elmegyek kocsmázni-szórakozni."-figura is símán a csalás kategória, de legalábbis átverés mindenképp.
2019. márc. 11. 18:36
 28/33 anonim ***** válasza:
Az a baj h egyszeruen ezt nem lehet lekövetni rendesen pedig van ra torveny hogy a munkaltato kimehet a lakohelyere es ellenorizheti a beteg munkavallalot.Nyilvan az orvosi velemenyezest bonyolult lenne felulvizsgaltatni a hamis diagnozisert az orvos is megutheti jogilag a bokajat es a munkavallalo is. Nem is ertem orvosok hogy jatszadozhatnak egy ilyen dologgal. A munkavallaloban meg legyen annyi becsulet onerzet hogy a kollegaival nem tol ki mert ha hianyzik huzamosabb ideig az ő munkajat masnak kell ellatnia tobb oraszamba nagyobb energiat bele fektetve. Tudom keves az az evi 20 nap de még a 30 is ha ugy vesszuk de ugyanugy a masik is igy erzi h keves mégse iratja mindenki ki magat mert o nagysaga elfaradt hat kerem szepen ha nagyon faradt akkor ki kell lepni 2 honapot pihenni s lehet uj munkahelyet keresni. De az h kamu betegsegeket generalva 3 4 hetig tarto betegallomanyt igenyelnek az nem elfogadhato.Nagyon sok valoban a tappenz csalo s ezt kellene szabalyozni valahogyan.A merteket ugye nem lenne jo mert akkor meg azokkal van kiszurva akik tenyleg komolyan lebetegednek hosszu idore pl egy mutet vagy baleset. Na de aki indirekt modon kamu diagnozisokra hivatkozva otthon terpeszt azt nagyon meg kellene buntetni a dokijaval egyutt.
2019. márc. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Ez olyan egyebkent mikor az idiota iskolas kolykoknek nem akarodzik reggel suliba menni s lognak meg szimulalnak apunak anyunak h csak ne kelljen koran kelni suliba menni. Na de konyorgom ezek eretlen gyerekek ezek a munkavallalok is ugy latszik nem nőttek fel elegge ami mar onmagaban is gaz..a masik kerdes a tappenz sz@rul fizet s megelnek belole? Valakinek a honapja fillere pontosan ki van szamolva h mire mennyi kell szamlak stb nem szamit ezeknek h kb 50ezerrel kevesebbet visznek haza? Akkor mar tenyleg miert nem marad inkabb otthon s veszi fel a segelyt vagy 4 oraba lepcsohazat takarit?? Miert eloskodik a ceg s az oep nyakan? Szanalmas
2019. márc. 24. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:

Az egyik hozzaszolon felrohogtem vslakinek nem a munka az elso ha megteheti anyagilag.🤣🤣

Aki megteheti anyagilag az nem dolgozik s foleg nem masnak addig amig te masnak hajtod a szekeret addig bizony nem tehetsz meg semmit mert bizonyara azert vagy alkalmazott s tolod havi 22 napba az ipart mert anyagilag olyan fain helyzetbe vagy🤣🤣🤣ha meg nem szorulsz ra a munkara miert dolgozol ha nem a munka az elso.A penzesek maguknak hajtjak a penzt nem masnak. Ugyhogy ugyanugy egy proli vagy max te megveszed a kaiser szalamit a tescos helyett🤣🤣🤣

2019. márc. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!