Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetünk a kolléganőért?

Mit tehetünk a kolléganőért?

Figyelt kérdés

Nem rég jött hozzánk egy új kolléga. Egy csendes fiatalember. És van egy fiatal koleginánk is, aki itt dolgozik 3 éve. A srác alig beszél, viszont folyamatosan és feltűnően bámulja a kishölgyet. Külső szemlélőként is jól észrevehető ez nap mint nap. A kolléganőnk nagyon nyugtalan. Néhány tényt leírok, hogy átlátható legyena helyzet. A munkánk nagyrészt fizikai, kis részt dokumentáció. Amikor a kishölgy kivonul az iroda részre dokumentálni, akkor a srác is leteszi a fizikai munkát és kimegy utána. Pár szót beszélnek egymással, de aztán a srác csak kotorászik a fiókokban vagy pakolgatja a fénymásolópapírt vagy egyéb ürüggyel kint marad és némán bámulja. Ha a kishölgy befejezi a papírmunkát és visszatér a lényegi tevékenységhez, a srác is azonnal ott hagyja amit kint "dolgozott" és visszajön. A munkáját ő is elvégzi, a szakmában megfelelő, de még a fizikai munka közben is majd kiesik a szeme. Fontos még, hogy nálunk nincsen szigorúan véve a tízórai és az ebéd idő, mivel eltérő munkafolyamatokat végzünk. Mindenki akkor eszik, amikor ráér. A srác az étkezőbe is mindig követi a kolléganőt. Mindennap együtt esznek, ha csak a lány nem tud valahogy észrevétlenül kilógni és behabzsolni a kajáját. Amióta ez tart, a kolléganőnk rossz kedvű, feszült. A lényegi tevékenység is akadozva megy neki, mióta folyamatosan bámulva van. Amit eddig megpróbáltunk, azok a következők:


- főztünk egy jó kávét és beinvitáltuk a srácot magunk közé úgy, hogy mindenki az étkezőben volt abban az óránan, kivéve a lányt. Próbáltunk vele kedvesen beszélgetni, próbáltuk megismerni. A kolléganőt nem hoztuk fel. Mellékesen említettük meg néha, ilyenkor elejtve néhány fontos információt, amit tudnia kell. Pl. Megkerdeztük mi a hobbia és elárultuk neki hogy a lány VŐLEGÉNYE is hasonló érdeklődésű. Senki sem támadta le a bámulásért. Reméltük hogy így is mindent a tudtára adtunk és magától abbahagyja. A bámulás, követés nem maradt abba.


- Ha láttuk, hogy a kolléganőt már kiveri a víz, odamentünk a sráchoz. Beszélgettünm vele, eltereltük a figyelmét, ezzel szereztünk a lánynak néhány nyugodt percet.


- szóltunk a főnöknek, sőt, az érintett is megtette, mi csak tanúként szerepeltünk. De mivel nem történik sem szóbeli, sem fizikai bántalmazás, a főnök mossa kezeit. Ugyanakkor azon a véleményen van, hogy ha feszült a srác miatt a légkör és mindenki egyhangúlag a távozását kívánja, akkor nem tartja meg. A próbaidő lejártával mind meg leszünk kérdezve elvileg. De kirúgatni talán túl drasztikus :(


Én is nő vagyok amúgy, csak a koromból kifolyólag ez ügyben biztonságban vagyok.


2019. febr. 28. 20:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Igen, de talán pont a jó hangulat miatt szerették volna elkerülni a durvább beszólást... a srác szerelmes... nekem is volt ilyen. Hülye bunkó lettem miatta, mert annyira nem tudott leállni. Utáltam magam amiatt hogy mivé tett. Az segített, hogy nem találkoztam vele többé... de itt? Nem tudom mit lehetne tenni. Sráccal beszélnie kéne valakinek, hogy ha így folytatja a lány le fog lépni, mert nem diszkrét a rajongása... ha nem akarja ezt, akkor fogja vissza magát... nem tudom. Nehéz ügy... gondolkodom még rajta.
2019. febr. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
75%

Szia!


Elképzelhetőnek tartom, hogy a srác nem értette meg a célzásokat. Nincs esetleg egy férfi kollégátok, aki "férfi nyelven" el tudná mondani neki, hogy mit szeretnétek? Vagy egy olyan nő, aki beszéli ezt a nyelvet :-)


Sajnos ami nektek a "finom, de egyértelmű" megmondás, azt simán lehet, hogy az illető nem érti sajnos, főleg, ha van egy kis aspergeres beütése. Ettől még lehet kedves, aranyos, szerethető és kiváló ember, de neki ez a finomkodó nyelv kínai. Teljesen direkten kell megmondani, de nem durván, tehát egy mákszemnyi céltalan sértés sem lehet benne.


Sajnos az is lehet, hogy hiába megy át az üzenet, a fiúnak nincs elég önfegyelme. Ha sehogy sem megy, akkor pedig sajnos nem igazán van más lehetőség, mint a próbaidő végén elküldeni a srácot.

2019. febr. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
20%
Na ezért utálok nőkkel együtt dolgozni nő létemre. Ne haragudj, de semmi közötök, hogy mit csinál a srác és a kolléganőd! Az ő dolgok, különbenis semmi rossz nem történik. Oldják meg, felnőtt emberek! Nem is értem... A főnök helyében kiröhögtelek volna titeket, ha ilyennel elém álltok. Egyébként valószínű, hogy ezek után a srác magától is feláll ebből a "jó" kis csapatból...
2019. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk volt ehhez hasonló; abba alakult át, hogy a férfi zaklatta a nőt. A nő jelezte a vezetőség felé. A férfit elküldték.
2019. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
36%
Úristen de ez a fiatalember nem zaklatja a nőt, csak tetszik neki és folyamatosan nézi! Komolyan a mai világban ha már valaki hosszabban néz valakit az már szexuális zaklatás, ha hozzáér már erőszak!? Mondom ezt nőként. Szerencsétlen mind a kettő.
2019. febr. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
15, nem írtam, hogy a kérdésben feltüntetett férfi zaklatja; csak, hogy hasonló történt nálunk, ami viszont sajnos zaklatásba alakult át.
2019. febr. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
65%

A fiatalember megteheti, hogy folyamatosan nézi és követi a csajt, de ha ez a hölgy tagnak nem tetszik, azt úgy hívják, hogy fokozott munkahelyi pszichoszociális stressz. Ezt vizsgálni, esetleg feloldani a munkáltató feladata.

A hölgy dolga lenne elmondani a srácnak, hogy ez őt nagyon zavarja és legyen kedves befejezni. Ha ez sem használ, akkor lehet drasztikusabb lépéseket tenni. Pl. a munkáltató kiemelheti valamelyikőjüket a csoportból. Akár áthelyezéssel, akár elbocsátással.

2019. márc. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

1-es és 10-es válaszoló ugyanaz? Behalok a dumáján! :D


Nekem ilyen szituációban melóhelyen még nem volt részem, de hasonló az élet más területén már történt. Amikor egy pasi nagyon rád száll, egy szóval sem bátorítod, de valahogy nem veszi a lapot és nyomul csendesen... Én egy darabig türelmes voltam, de van ennek egy határa. Igenis baromi zavaró lehet, ha valaki egész nap bámul, mint egy szociopata és követ mindenhová. Nálam kiverné a biztosítékot.

Én vagyok annyira nagyszájú, hogy az ilyesmit csak pár hétig viselném el, és pláne ha már finoman jeleztem volna a pasas felé, hogy ez bukó, és még így sem értene a szóból, akkor záros határidőn belül keményen lépnék fel ellene.

Szóval szerintem a kolleganőnek a pasi elé kellene állnia egy alkalmas pillanatban (mondjuk, mikor ebédidőben megint rátelepszik), és megkérdezni egyenesen, határozottan, hogy:

- Figyelj, Józsi! Tetszem neked?

Erre 2 lehetőség van:

1. Igen.

- Az nagy baj, mert nekem vőlegényem van, nem kérek az udvarlásból. Értékelem a dolgot, és sajnálom, ha csalódsz, de ebből nem lesz semmi, semmi szándék nincs erre bennem, így megkérlek, hogy hagyd abba a bámulást és azt, hogy követsz, mert frusztrál. Ha nem változtatsz ezen, sajnos kénytelen leszek a vezetőséghez fordulni és panaszt tenni.

Vagy:

2. Ááá, dehogy! (valószínűleg hazugság, de mindegy)

- Akkor meg miért bámulsz és miért jössz mindig utánam? Nagyon frusztráló. Nem akarok barátkozni, ha esetleg ezért csinálod, vőlegényem van, nem áll szándékomban pasikkal ismerkedni. Remélem, megérted. Megkérlek, hogy ne kövess és ne bámulj. Ha nem változtatsz ezen, sajnos kénytelen leszek a vezetőséghez fordulni és panaszt tenni.

És ha nem változtat, tényleg panaszt kell tenni a vezetőségnél.

Legvégső esetben, ha a vezetőség sem tenne semmit (bár, ahogy írtad, kérdező, azért nem teljesen töketlenek), akkor meg azt javaslom, a vőlegény egyik nap munka után várja meg a pasit a parkolóban és higgadtan vázolja fel, mi a helyzet és miért nagyon gáz, amit csinál. Hátha férfiszóból ért - ahogy itt korábban valaki írta.

Majd írd meg, mi lett! :)

2019. márc. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
54%
A 70 százalékos vagyok. Csapatban dolgozni nem azt jelenti, hogy beleütjük az orrunkat a kolléga dolgaiba. Szerintem ez a flört nem akadályozza a munkát. Nálunk is van olyan "párocska" akiket mindegyik oldalon várja haza a házastárs. Attól független dolgozik mind a kettő. Van aki pletykál róluk mert nincs élete hogy a magáéval foglalkozzon. És vannak azok, mint én, aki a sors kezére bízza a bűnüket. Én nem vagyok rossz csapatjátékos. Mert a csapatmunka a munkáról szól. De van olyan érzésem ha fingok egyet ti már azt is le fogjátok pontozni xD
2019. márc. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, lett esetleg valami változás? :)
2019. máj. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!