Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Főnök felhívhatja a háziorvoso...

Főnök felhívhatja a háziorvosom betegségem alatt hogy mi bajom van? De az orvos úgyse mondhat semmit neki?

Figyelt kérdés

A főnök azzal fenyegetőzik nem csak nálam, hogy ha valaki beteg akkor majd ő felhívja az illető háziorvosát hogy kivallassa az orvost mi baja is van a betegnek.


Ha jól sejtem ez csak üres fenyegetés mert nem hívhatja fel? Felhívhatja de az orvos úgyse mondhat neki a világon semmit (személyiségi jogok, személyes adatok védelme stb)?


Szóval nem kell felülni ennek a dumának mert úgyse teheti meg? Megteheti de csak magát járatja le és infót az orvostól úgyse kaphat.


2019. márc. 6. 11:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Zseniális kérdés komolyan mondom. Komolyan írtad?
2019. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
Amelyik orvos telefonon idegennek bármilyen tájékoztatást ad egy betegről, az engedélyével játszik.
2019. márc. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Halál komoly. Állítólag már volt is ilyen telefon háziorvos felé (eredménye az lett ami várható volt az orvos elküldte őt a melegebb éghajlatra)
2019. márc. 6. 11:23
 4/13 anonymousreview60 ***** válasza:
48%
Ez a kérdés egy vicc: [link]
2019. márc. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Orvosi titoktartás van, nem mondhat senkinek semmit, még hozzátartozónak sem. Ott az igazolás, ha azt ad akkor tényleg beteg. Szórakozasból nem adnak papírt, mert annak következménye lehet ha kiderül.
2019. márc. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Ott az igazolás, ha azt ad akkor tényleg beteg. "


Na jó mondjuk ezt te se gondolod komolyan. Volt egy undorító munkahelyem aminél a felmondási időt végig betegállományban töltöttem és semmi bajom se volt.

Az orvos kiírt "idegi alapon". Kutya bajom se volt

2019. márc. 6. 11:31
 7/13 anonim ***** válasza:
Üres fenyegetőzés. Nem tehet semmit. Nem is fog. Nem hülye.
2019. márc. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
61%

"Üres fenyegetőzés. Nem tehet semmit. Nem is fog."


Azonnal szólni fog a tb-nek táppénz csalás gyanúja miatt, a tb. meg erre rá van pörögve, ellenőrizni fogják. Nekem is volt egy alkalmazottam aki gyanúsan ment táppénzre, feljelentettem, ellerőrizték , megbírságolták meg még én is kirúgtam.

2019. márc. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Gondolom a főnök munkajogilag nincs a helyzet magaslatán. Sajnos egyre több ilyen vállalkozó van.
2019. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
69%
Hívja csak, viszont az orvosi igazolás alapján ellenőrizhet, mivel rajta van, hogy te pl 9-12 óra közt járhatsz ki és ha pl kopogtat nálad délután 4kor és te nem vagy otthon, akkor annak lehetnek következményei. de őszintén szólva nem hallottam még olyanról, aki ezt meg is tette.
2019. márc. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!