Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjam meg a munkatárs...

Hogyan mondjam meg a munkatársamnak hogy pofátlanul sok napot cserélget velem mindig?

Figyelt kérdés

Ketten vagyunk a munkakörben diákok, 12 nap van havonta, amit mindig fel kell osszunk egymás között, tehát 6 napunk van fejenként. Kedd, péntek, szombat a munkanapok.


Na mármost neki mindig akad valamilyen kérése, baja, utazása, plusz hívő, tehát nem hajlandó egyetlen Hites táborból se kimaradni. Egy szó mind száz, 3 hónapja dolgozunk, neki non-stop kérései vannak, hogy milyen napokat cseréljek el vele, és ha én merek kérni valamit, húzza a száját.


A januári vizsgaidőszakban 2,5 hét alatt 5 napot nekem kellett teljesítenem a munkahelyen, mert ő karácsonykor "nem tudott tanulni". Persze visszaadta a napokat a vizsgák után, amikor hazamentem a szülővárosomba. Ő amúgy helyi. Viszont emiatt a sok munkanap miatt egy vizsgán megbuktam januárban, emiatt nem lett meg a tanulmányi ösztöndíjam. És nem a szorgalmam hiányával van baj, hanem azzal, hogy a vizsga előtti nap be kellett menjek dolgozni, nem tudtam átismételni. :(


Szóval a mostani vizsgaidőszakban majd nem vagyok hajlandó segíteni neki.


1 hónap alatt most is 2 nappal kellett kisegítsem, és egyetlen egyszer se fordult meg a fejében se januárban, se februárban, hogy hogyan adja vissza a "szívességem", hanem nekem kellett kérni erre. 2 napot kértem tőle 2 versenyem miatt, mind a kétszer húzta a száját, hogy de hát a vizsgák után segített nekem ő is... holott nagyon jól tudja, hogy a vizsgák utáni napok azért jutottak neki, mert a vizsgaidőszakban én segítettem ki őt, tehát azzal egálban vagyunk.


Nem kéne hagyjam, hogy az legyen, amit ő akar, de ha elutazik, akkor nem mondhatok nemet, mert a munkatársak szívnának a melóba nélkülem rendesen...

Szerintem buta módon hagytam, hogy a fejemre nőjön...

Csak így nem lesz kedvem dolgozni egy idő után, mert nagyon fárasztó hozzá alkalmazkodni, rengeteg évközi teendőm meg vizsgám lesz.


Miatta nem akarok felmondani!



2019. márc. 7. 21:16
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Teljesen lenéz, ja. :p
2019. márc. 9. 00:16
 12/12 anonim ***** válasza:

Kérdező, én 24/7-tem egy projekten és ott volt 1-2 nő (többen voltunk), akik MINDENT el akartak cserélni. Gyűlöltem, hogy össze-vissta formáltatták a beómat és vele állandóan változtatni kellett a munka utáni programjaimat.


Én nem olvastam így rájuk, csak amikor tele lett a t.kom, azt mondtam, hogy "Nem tudok cserélni, mert... (valami kamu kifogás)".

2019. márc. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!