Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért javasolják, legyen...

Miért javasolják, legyen mindenki programozó, mikor ez marhaság?

Figyelt kérdés

Hiány van programozókból, orvosokból, többféle szakemberből, ez tény. De ha mindenki, aki nem kap állást/keveset keres elmenne ilyen irányba, akkor:


1, Már nem lenne hiányszakma, tehát nem lenne sem megfizetett, sem keresett, mert akadna szakember minden bokorban


2, Szakemberhiány van, nem kontárhiány

Ha mindenki programozó lenne, akkor is lennének kiemelkedő, közepes és szakma legalja alja programozók, a cégek meg kiválogatnák maguknak a használhatóakat, és maximum a rengeteg munkanélküli büfédiplomás helyett lenne rengeteg munkanélküli programozó


3,Nem igaz, hogy bárki meg tud tanulni bármit, mert van olyan, hogy érzék, tehetség, adottság (ki minek nevezi), és ahogy nem lesz mindenkiből operaénekes, úgy nem lehet mindenkiből programozó sem


4,Ha mindenki elmegy programozni, akkor:

-Ki fog vigyázni a gyerekekre az oviban?

-Ki fog tanítani az iskolákban?

-Ki fogja ápolni a betegeket a kórházakban?

és így tovább napestig


Aki ezt ajánlja, az ebbe belegondolt?


2019. márc. 9. 17:03
 1/5 A kérdező kommentje:
Érdekesség: egyetlen programozó ismerősöm se ajánlgatja, ha rosszul keresek, legyek programozó. És nem azért, mert féltik az állásukat a "konkurenciától"
2019. márc. 9. 17:05
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Mert tudják, hogy nem fog mindenki programozónak menni és nem fog megtörténni amit itt levezettél. Nem is az olyan személyiségű embereknek ajánlják általában akik a tanítói/óvónői pályát választják. Az is tény, hogy a végzettség nem garantál jó állást. Hozzáértés és motiváció is kell. Attól még akik ezt ajánlják nem beszélnek hülyeséget. Én műszaki szakon végeztem mérnökként, több szakirány is volt, ezek közül több programozói oldalról közelítette meg a témát, én elmentem üzemeltetői/kivitelezői irányba. Én kb úgy kapok állást ha valaki nyugdíjba megy, vagy kisvállalkozáshoz csatlakozok be, vagy multinál rámsóznak valamit fiatalként amit már minden öreg megunt. Amikor az álláshirdetéseket nézem, 95%-ban azzal a végzettséggel/tudással keresnek embert amit a másik szakirányon tanítottak.
2019. márc. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
85%

Nem kell mindenkinek programozónak lenni, de azt kellene már felfogni, hogy ha nyugati színvonalat akarnak az emberek, akkor nem lehet bohóckodni.

Értelmes, piacképes diplomát kell szerezni, aztán hajtani a lóvét.

Itt meg mi van?

Keressünk valami kummantós melót, aztán szarjunk bele mindenbe, mert dolgozni senki nem akar, csak pózolni a Facebookon.

Ha már nem tetszik 100%-ig az adott munka, már nem is hajlandók belevágni.

2019. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért ajánlják, hogy "mindenki" legyen az, mert így sincs elég. De hidd el sokan rájönnek az első próbálkozások után, hogy nekik ehhez nincs affinitásuk, sőt még többen eleve nem is érdeklődnek ilyen irányba.
2019. márc. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Amikor nyáron bejelentettem, hogy otthon elkezdtem magamtól tanulni és gondolkozom, milyen iskolában, hol, mikor - akkor az egyik része lebeszélni próbált, a másik része szimplán csak csodálkozott.

Meg egyébként sem érzem, hogy mindenkit rá akarnak beszélni, hogy legyen programozó.



Egyébként tényleg nehéz, nagyon nehéz.

Én most ugye nem egyetemen tanulom, hanem OKJ és nagyrészt autodidakta, de borzalmasan sok időt elvesz és lemondással jár.

A mérnökinfó, proginfó is irtó nehéz.

Csak lemorzsolódik, aki nem igazán motivált (vagy akit csak és kizárólag a pénz motivál).

Lehet, hogy lemorzsolódok majd én is, így vagy úgy.

2019. márc. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!