Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Az a problémám, hogy ajakpierc...

Az a problémám, hogy ajakpiercingem volt. Kb.3 hétig minden rendben volt vele, rendesen ápoltam, majd egy este begyulladt, másnap reggel magától kiesett?

Figyelt kérdés

A gond csak az,hogy nagyon be van gyulladva, a szúrás helyén pedig belül a számban keletkezett egy kis csomó, ami kemény. Kaptam rá Curam Duo antibiotikumot. Tegnap óta szedem, de ez a csomó nagyon idegesít. Járt már valaki így ? Ez fel fog szívódni ? :(

Ugye nem sebésznek kell beavatkoznia ? :(


2019. febr. 7. 19:25
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Hasonlóan jártam én is az orrpiercingemmel.

Nekem azután gyulladt be az cimpám, miután arcmosás után kikaptam véletlenül a törülközővel az ékszert az orromból.

(Ekkor volt egy hónapos)

A piercing vége kampó volt, bárhogy próbáltam nem bírtam visszatenni.

A végeredménye az lett, hogy másnap reggelre egy hatalmas csomó lett az orromon. Aznap elmentem a szalonba, ahol szúrattam, azt mondták, hogy ezt már nem fogják tudni visszatenni, így helyettesítettem a kis drágát egy septummal.

Kenegesd bepanthen plussal!

Egy hét és a csomó teljesen visszahúzódik, és majd ha úgy gondolod újra szúratod.

Ha ez az első piercinged teljesen érthető, hogy nem annyira nagyon tudtál rá vigyázni. Mindig az első a megproblémásabb, majd kitanulod,hogy hogy kell egy gyógyuló piercinggel élni. ;)

Remélem tudtam segíteni :)

2019. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem fél év után... a tragusom gyulladt be és lett ott egy kis pötty

Mert már be gyógyult és állandóan rajta aludtam,meg nagyon megmozgattam


Mivel sokat olvastam a pcrol tudtam hogy ez vadhus lesz..

Azonnal elkezdtem kezelni alkohol+bepanthen

És most a vadhus eltűnt viszont ugyan úgy bevan gyulladva..


Számomra a tanulság ez végleg sose gyógyul be úgy mint egy sima fülbevaló.. Tehát innentől kezdve vigyázok rá akkor is ha "begyogyul"

2019. febr. 7. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ó, nagyon szépen köszönöm ! El sem tudod képzelni, milyen hálás vagyok. Nekem az orromban régóta van, azzal nem jártam így.

Az ajakot fertőtlenítettem alkohollal, napjánan többször. Tetrannal kentem, oldatot is vettem,amivel belülről öblögettem, már nem jut eszembe a neve, mégis így jártam. :(

Kîvülről is elég piros, de leginkább a csomó idegesít. Akkor szerinted biztosan nem kell sebészeti beavatkozás ? :(

Bocsánat, csak nagyon megijeszt.

2019. febr. 7. 19:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, #-es Válaszoló. Jelenleg tök ideges vagyok miatta. :(
2019. febr. 7. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nem kell semmilyen sebészeti beavatkozás! :) Nyugi!
2019. febr. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget és a normális hangnemet !!!
2019. febr. 7. 20:06
 7/8 anonim ***** válasza:
Antibiotikumot bakteriális fertőzésre adnak. A doki nem mondott semmit?
2019. febr. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Semmit nem mondott. Megállapította, hogy be van gyulladva/ elfertőzödött. Azt mondta, hogy akár akaratlanul piszkos kézzel hozzányúltam, valamitől elszennyeződött... Ezt kell beszednem, napjában kétszer.

Most jelenlef viszket. Reménykedem, hogy gyógyul, csak ez a csomó...ez aggaszt, bár már nem annyira, hogy nem én vagyok egyedül. :(

2019. febr. 7. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!