Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy értessem meg a főnökkel,...

Hogy értessem meg a főnökkel, hogy a szabadságot és a fizetett ünnepet nem kell ledogozni?

Figyelt kérdés

fél 8-tól 4-ig dolgozom heti 4 napot, pénteken meg fél 8-tól 13:30-ig, mert akkor lecsúsztatom. Viszont suli miatt sok pénteket ki kell vennem szabadságnak, ezért kértem a főnököt, hogy azokon a heteken nem csúsztatgatnék, mennék minden nap fél 8-tól fél 4-ig. Nem érti meg miért. Mert hogy én azért a szabdságért 8 óráért megkapom a fizetést, és h így nincs meg a 40 órám a hétre és szerinte az teljesen rendben van, hogy 4X 8,5 órát dolgozom, a plusz meg elveszik.


De egyszerűen nem értem mit nem ér ezen.


2019. márc. 12. 20:13
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
De könyörgöm, hogy jön ez ide?
2019. márc. 12. 21:44
 12/21 anonim ***** válasza:
56%

10: rengeteg munkáltató van, ahol az ebédidő a munkaidő része, ezen ne kattogj. Attól még nyilván ebédelnek.


Én számfejtettem egyébként ilyen céget (munkaidőkeretben). Amikor a pénteket vette ki valaki, akkor túlórája keletkezett, amit kifizettünk.

2019. márc. 12. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
A kérdező egy sügér. :D
2019. márc. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Itt ti nem értitek a kérdést. Ki a fenét érdekel az ebédidő, meg hogy nektek nem adják ki? Mert engem nem. Egy értelmes választ nem tudtok kinyögni, mint az értelmi fogyatékosok.


12-es válaszoló: Köszi, végre valaki

2019. márc. 12. 22:02
 15/21 anonim ***** válasza:
40%

Azért számomra némi reményt ad, hogy iskolába jársz.

Tudod úgy kezdjük, hogy olvasunk, aztán írunk, lépésről-lépésre, aztán értelmezünk.

Ha szorgalmas vagy, eljuthatsz ide is.

2019. márc. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Kettőnk közül te vagy az, aki nem tud egy kérdést értelmezni, és folyton leírja ugyanazt, aztán mikor rájön, hogy jól benézte, akkor elkezdi "a legjobb védekezés a támadás" stratégiát óvodás módon. Szerintem fuss neki harmadszorra is a kérdés elolvasásához, jó szórakozást.
2019. márc. 12. 22:11
 17/21 anonim ***** válasza:

Végtelenül egyszerű a dolog, nem 8 óra szabadságot veszel ki, hanem csak 6-ot. Ha a munkaidő-nyilvántartásban ott van, hogy 8,5 órát dolgozol minden nap, pénteken (a 6 órás napon) meg szabin vagy, ha azt 8 órás szabinak írja ki, akkor lesz egy csomó túlórád, amit majd ki kell adnia valamilyen módon.

Én ezen nem paráznék. Abban igaza van, hogy ha a munkarend rögzítve van, hogy h-cs f8-4ig, akkor annyi, nem számít, hogy pénteken szabadságra mész-e.

2019. márc. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Egyébiránt tényleg lehetőség van arra, hogy órában vedd ki a szabadságodat. Legközelebb a kérelemre nem 1 napot, hanem 6 órát írsz. Annyit gyersz vele, hogy 3 napnyi szabadság helyett 4x6 órát tudsz kivenni, vagyis 3 napból 4 pénteken tudsz suliba menni.
2019. márc. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18: valóban van lehetőség órában elszámolni a szabadságot, csakhogy ez a munkáltató döntése, nem a dolgozóké.
2019. márc. 13. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Viszont ha nem órában számolja el, akkor az iskolai heteken a dolgozónak heti +2 túlórája keletkezik, akit amúgy is vagy ki kell fizetnie, vagy ki kell adnia, tehát ugyanott vagyunk, mintha csak 6 órát venne ki 8 helyett.
2019. márc. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!