Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A 40+-os nők miért nem bírják...

A 40+-os nők miért nem bírják elviselni a fiatalabb (30-35 alatti) nőket)?

Figyelt kérdés
Főleg a munkahelyemen tapasztaltam ezt. A korábbi munkahelyemen korombeli (26-36 év közötti) nőkkel dolgoztam együtt, soha nem jelentett problémát a kor. Voltak idősebb férfiak, de ők is jó fejek voltak. A jelenlegi munkahelyemen sincs a 40 feletti férfiakkal semmi gond, el lehet velük dumálni, ellenben a hasonló korú nők megjegyzéseiből, egymás közötti irodában folytatott megjegyzéseikből lerí, hogy ki nem állhatják a náluk fiatalabb nőket (és sokan a fiatal férfiakat sem). Miért van ez így, nézik le őket és miért tartják tapasztalatlannak és tudatlannak a fiatalokat? Miért akarják őket "móresre tanítani" vagy "atyai pofonnal ellátni"?
2019. márc. 13. 09:43
 1/6 anonim ***** válasza:
63%
Mert már elkezdtek klimaxolni.
2019. márc. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akár én is kiírhattam volna a kérdést, pont emiatt váltottam most állást. Remélem később is sikerül majd fiatalos környezetben maradnom, ha én leszek majd annyi. Illetve: NO WAY, hogy még egyszer ilyen környezetbe menjek vissza, akár egy napra is.

Szerintem úgy akarják érezni, hogy ők jutottak valamire, mi 30-asok meg csak kullogunk a nyomukban. És ezt akarják nyomatékosítani a kioktatással, meg a móresre tanítással.

2019. márc. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Trendi munkahelyeken az a tipikus, hogy a 40+-os nők karrierje már mind lefele ível. Megjelenésükre adóbb férfiak még 50-esen is sármosan, ők viszont már sok helyen nem illenek a cég ügyfelek felé mutatott arculatába (pl. főnöki titkárságokra, médiaszereplésekre, ügyfélmenedzserkedésre olyan területen, ahol sok a férfi nagyfőnökök).
2019. márc. 13. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ezt tapasztaltam; 50 feletti kolléganő rendszerint úgy viselkedett velem, mintha az anyám lenne - és itt a válasz a kérdésre; mert az anyám lehetne.


Ugyanígy egy 53 éve snő nem fog a "legjobb barinőjeként" kezelni egy 25 éves nőt :D

2019. márc. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Senki nem akarja, hogy a "legjobb barinőjeként" kezeljék, egy munkahelyen úgy gondolom, hogy ez nem is elvárás. Azonban az alapvető tiszteletet a másik iránt érdemes lenne megadni és ahogy barátnőként ne kezelje a másikat, úgy anyaként se. Ellenben kollégaként igen. Épp ezt nem értem, hogy az idős nők miért nem tudnak elrugaszkodni az anyaszereptől a munkahelyen. Természetesen korból adódóan lehetne az anyám, ők is általában erre hivatkozva követelik a tiszteletet és erre hivatkoznak amikor valamiben nekik kell, hogy igazuk legyen, mert a korból és tapasztalatból adódóan rajtuk kívül más nem tudhat semmit jobban - legalább is szerintük. Ez a legszomorúbb az egészben, hogy rengetegszer jobb érv híján csak erre tudnak hivatkozni, ha valamiben nincs igazuk. Azonban a 40 éves férfi kollégám sem kezelt úgy, mintha az apám lenne, és mielőtt valaki felhozná, hogy akart valamit, hát nem. Volt felesége, családja, lehetett vele dumálni és együtt lehetett vele dolgozni, ahogy más férfiakkal is. Nekik sokkal ritkábban van ilyen jellegű komplexusuk.

Illetve még mikor utolsó éves egyetemista voltam egy 50-es férfi ismerősöm azt mondta, hogyha elmegyek dolgozni és megtudom, hogy 40-45+ os nőkkel kellene együtt dolgoznom, azon nyomban forduljak sarkon és meneküljek amíg nem késő, mert jó néhányszor az életben neki is volt szerencséje ehhez a korosztályhoz és ahogy ő mondta: szívták a vérét rendesen. Pedig gondolom felette nem akartak anyáskodni, hisz akkora nem lehetett a korkülönbség.

2019. márc. 13. 12:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Cicaharc.
2019. márc. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!