Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek ha leendő egyetem...

Mit tennétek ha leendő egyetemi képzésetek a munkáltató miatt bedőlne már előre tudhatóan?

Figyelt kérdés

Felvettek még tavaly nyáron egyetemi Msc-re levelezőre. A munkáltató nem volt hajlandó elengedni órákra így évet halasztottam. Azt ígérte majd 19. ősztől mehetek. De most már előre közölte sztornó az egész ne számítsak rá hogy mehetek órákra ősztől.

És az órák még egy dolog azt el lehet lógni akár, na de a vizsgák?

A jelen rend szerint 10-12 vizsga van /félév arra hogy megyek el ha nem enged el?

Szabi nem megoldás mert a szabit is ő adja ki és ha nem adja akkor nem adja, mit tehetek?


Szóval mit tennétek ebben a szituban?


2019. márc. 15. 11:53
 1/8 A kérdező kommentje:
És uyge elmenni másik munkahelyre helyből bukó mert egy full új helyen azzal indítani hogy én egyetemre járok s órák meg vizsga úgyhogy vizsgaidőszakban kapásból ne nagyon számítsatok rá.... fel se vesznek.
2019. márc. 15. 11:59
 2/8 anonymousreview60 ***** válasza:

A munkáltatód emberileg rongy alak. A dilemma egyszerű:

1. Maradsz, ahol vagy és nem jársz egyetemre.

2. Maradsz, ahol vagy és a szabadságolási rugalmasságért tanulmányi szerződést ajánlasz.

3. Keresel egy új helyet, ahol tanulmányi szerződéssel vállalnak.

2019. márc. 15. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

»"

A munkáltatód emberileg rongy alak.“


Nem őt védem de gondod végig.

A cég engem adott területen alkalmaz. Az egyetemi képzés tök másról szól tehát evidens ha nem is mondom ezt ki, hogy azért végzem hogy váltsak és ha végeztem innen pattanok ahogy lehet ez evidens tagadni is felesleges.


Na így nézve is vállalnád az én képzésem támogatását ha te lennél a főnök?


Másik dolog tan szerződés... azt nem szokás full újaknak adogatni azt régi bevált emebreknek adnak.

Olyan hely a világon nincs aki nekem full újként tan szerződést ad miért is adna.

2019. márc. 15. 12:17
 4/8 anonim ***** válasza:
Keresel másik munkahelyet. Dolgozhatsz részmunkaidőben, vagy sok helyen rugalmas munkaidőben. Én nappali bsc-t is heti 30 óra munka mellett csináltam meg. Ilyen meg nincs, hogy nem engednek el, tudtommal van olyan is, hogy tanulmányi szabadság, bár az azt hiszem, csak a vizsgákra vonatkozik.
2019. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha fontos neked az msc, nyilván fogod magad és keresel másik állást. Mi ebben a bonyolult? Nem te vagy az egyetlen egyetemista a világon, aki dolgozik.
2019. márc. 16. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

" Ilyen meg nincs, hogy nem engednek el, tudtommal van olyan is, hogy tanulmányi szabadság,"



Diplomatikus leszek. Igen ilyne van. A jogszabályban ott van, igen.


És a valóságban? Hát itt a példa.


Gyere ide és mondd meg a főnökömnek hogy köteles elengedni. Kifejti neked hamar hogy oké elenged.... csak aztán másnap már ne gyere.

2019. márc. 16. 09:54
 7/8 A kérdező kommentje:

"ár az azt hiszem, csak a vizsgákra vonatkozik."



Akkor MENJÜNK BELE az abszurdba csak a vita kedvéért.


Tudod mi a van a jogszabályban??

Én megnéztem . A munkáltató KÖTELES tan szerződés nélkül is 4 NAP!!!! rendkívüli fizetetlen szabit adni nekem /vizsga.


Na most.

Van 10 vizsgám. Akkor ez 40 nap!!!!! lenne /vizsgaidőszak?


Vagyis a vizsgaidőszak szűk másfél hónapja alatt 40 napot kiad és ez reális???


Bakker 40 nap nincs is a vizsgaidőszak alatt (munkanap nincs)!!


vagyis ha ezt így nézzük én a vizsgaidőszak másfél hónapja alatt be se kéne járjak a melóhelyre.

És ez reális hogy ezt a főnök majd engedi?


Nyilván nem.

Nyilván. Én se engedném ha főnök lennék. Mert én melózni veszem fel az embert nem az üres helyét bámulni.


Ha emellett kardoskodok majd kirúg és kész.


Vagy tán nem így van?

2019. márc. 16. 10:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, hogy miért vitatkozol itt a válaszolóval. Tök felesleges. Két lehetőséged van: vagy felmondasz és mész mscre plusz mellette keresel olyan munkát, ami rugalmasabb( igenis lesz olyan munka, még ha nem is álmaid munkája) , vagy pedig feladod az msc-t és dolgozol tovább a mostani munkahelyeden. Más opciót senki nem fog itt ajánlani neked, erről a kettőről pedig szerintem te is tudtál eddig is. Személy szerint nekem egy munkahely sem érne meg annyit, hogy ne végezzem el azt a mesterszakot, amit szeretnék. Hiszen mi is a célod? Az, hogy az msc-d segítségével dobbanthass a mostani helyedről. Akkor nem értem mi a kérdés!? Nyilván szükséged van a mesterre, hogy azt csinálhatsd majd vele, amit szeretnél.
2019. márc. 16. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!