Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy vált ma az ember munkahel...

Hogy vált ma az ember munkahelyet, ha az aktuális munkáltató nem enged azonnal, a leendő pedig nem vár?

Figyelt kérdés

A válasz pofon egyszerűnek tűnik, de minél jobban belegondolva és tapasztalva a tényleges helyzeteket, annál inkább látszik, hogy nagyon nem az. Egy sima betanított munkáról beszélünk egy pár ezres gyárban, a betanulás a helyemre két-három nap, helyettesíteni bárki tud, újak heti rendszerességgel jönnek (igaz sokan mennek is egyből el pár nap után—és nem mert nehéz a munka), ami viszont nincs, máshol meg lenne, az a puszta létfenntartásnál többre is elég fizetés és előrejutási lehetőség a szakmámnak megfelelő pozícióban. Emiatt most próbálok munkát váltani, de rögtön két problémával találkoztam, ami bármilyen kísérletet igen kockázatossá tesz.

Az egyik, hogy a munkaadó jog szerint nem köteles elengedni a felmondási időt semmilyen esetben, a másik pedig, hogy a leendő munkaadó gyakorlatban egyszerűen nem fogja megvárni, hogy letölts 30 napot még az előző munkahelyeden, főleg nem fog szerződést adni, hisz bőven van kit felvennie azonnali kezdéssel. Egy "talán" miatt pedig nagyon rossz ötlet a mai világban felmondani.

Nekem most lenne lehetőségem több helyen is sokkal jobb körülmények közt sokkal jobban fizető munkára, illetve van egy ajánlat külföldről is, és nem magyarok közé, hanem az ottani nyelven, de mindenhol azonnal kéne kezdenem, ha felvesznek, vagyis felmondási idő nélkül kéne felmondanom, amit viszont nagyon nem valószínű, hogy megtehetek. Ha viszont felmondok és akkor próbálok új munkát keresni, azt kockáztatom, hogy semmi nem jön össze és mivel nincs semmi anyagi tartalékom (egyszerűen nem keresek annyit, hogy legyen), kifutok a pénzből két hónapon belül.

Kinek vannak tapasztalatai ilyen szituációban? Hogy vált ma az ember munkahelyet, ha az aktuális munkáltató nem enged azonnal, a leendő pedig nem vár?



2016. aug. 14. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Vagy rizikózol vagy spórolsz és próbálsz olyan helyet kifogni, akik megvárnak. Máskülönben ha hirtelen ennyi lehetőséged van most, hogy nem találnál új munkát 2 hónap alatt?
2016. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
probáld meg a külföldi melót. Ha biztos akkor másnap bemész és felmondasz és mész külföldre
2016. aug. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

az a munkáltató aki nem tudja megvárni a törvényes felmondási időt, az maga sem fog törvényesen működni


nem mellesleg meg 2 perc alatt ki lehet rúgatni magad, de sokkal egyszerűbb lenne beszélni a feletteseddel

2016. aug. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Van egy olyan gyakorlat, hogy többé nem mész be dolgozni, így súlyosan megszeged a szerződésben vállaltakat, és kirúgnak. Már csak az a kérdés, hogy szemétkednek-e veled, és megváratnak-e a felmondási papírjaiddal.
2016. aug. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Nálunk 60 nap a felmodási idő, és nem nagyon lehet vele mit csinálni. Épp a héten sikerült elhagynom egy mappát amiben a céges papírjaim voltak, de ha jól emlékszem van egy olyan opció, hogy nem dolgozom le a felmodási időt, visszont akkor fizetnem kell a cégnek.
2016. aug. 14. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

30 nap, amit a törvény határoz meg, ha neked 60 nap, akkor már régóta ott lehetsz, és egy kollektív szerződés szabályozza a napok számát.


Egyébként nekem is ez volt furcsa, amit már írtak.

Ha most ilyen sok helyre kellesz, akkor olyan nincs, hogy 30 nap múlva már sehova sem kellesz.

Fel kell most mondani, és ha ilyen jó szakmád van, ennyire kapós vagy, akkor 1 hónap múlva is lesz lehetőséged.

Ráadásul ha ez szakmai munka, végzettség kell hozzá, meg nyelvtudás, stb., akkor az is kamu, hogy azonnal kezdeni kell.

Naná, hogy minden munkáltató ezt mondja, mert látják rajtad, hogy bizonytalan vagy, és még nem is intézkedtél. Ha határozott lennél, és megmondanád, hogy akarod az állást, elindítottad a folyamatot, de nem engednek el, akkor igenis kibírják azt a 30 napot.

Egy komoly, szakmai végzettséget igénylő munkánál ez semmi.

Ha keresett szakmáról van szó, akkor annak ismerői nyilván nem munkanélküliek, ergo bárhonnan talál másik jelentkezőt, annak is lesz felmondási ideje.

Meg kell lépned, mert ha nem teszed, csak keseregsz, akkor soha nem fogsz váltani.

2016. aug. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Így van. Normális helyen megvárják a felmondási időd letöltését...
2016. aug. 20. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
évekkel ezelőtt pontosan ebben a helyzetben voltam. gyárban dolgoztam és jött egy külföldi ajánlat kedd délelőtt úgy, hogy hétfőn kezdenem kell. bementem a gyárba, közöltem, hogy szeretnék felmondani azonnali hatállyal. a munkavállaló két lehetőséget ajánlott fel, vagy letöltöm a 30 napos felmondási időt vagy papíron vállalom, hogy kártérítést fizetek a gyárnak, pontosan egy havi brutto bérem. 3 hónap haladékot kaptam rá. hétfőn kezdtem az osztrákoknál, az első fizuból kifizettem a kártérítést. azóta is jól érzem magam idekint :-)
2018. febr. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!