Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megfelelő ez a leendő munkálta...

Kovács Pistike01 kérdése:

Megfelelő ez a leendő munkáltató felé írt levél?

Figyelt kérdés

Tisztelt Üzletvezető/Tulajdonos!


Kérem bocsásson meg, ha zavarom a levelemmel!

... vagyok, ... technikus a végzettségem, és mintegy 10 éve ... eladóként dolgozom. Jelenleg is a szakmában vagyok, egy másik ...üzletben dolgozom, ezért kérem, hogy kezelje bizalmasan ezt a levelet. Munkahelyet szeretnék váltani, ennek okairól telefonon vagy személyesen szívesen tájékoztatom. Amennyiben tudna számomra munkát biztosítani, kérem keressen meg, vagy amennyiben később lesz erre lehetőség, kérem gondoljon rám. Önéletrajzom mellékletként csatoltam.


Köszönettel és tisztelettel

...

20/...


2013. márc. 17. 20:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem. Ez a kérem kezelje levelemet bizalmasan nagyon gagyi, meg az is, hogy telefonon vagy személyesen tájékoztatod, hogy miért szeretnél munkahelyet váltani. Tulajdonképpen az egész levél nem jó. Gondoljon rád, ha van számodra munka? Nem megfelelő ez a stílus, egy ismeretlen ember felé.
2013. márc. 17. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

mi a baj a stílussal? túl személyes?


hogy lenne jobb?


nem írhatok negatívumokat a jelenlegi munkahelyemről, az nem lenne korrekt

2013. márc. 17. 21:02
 3/14 anonim ***** válasza:

Nem jó. Egyrészt az első válaszolóval egyetértek. Másrészt nem kell előre bocsánatot kérned, ha munkahelyet keresel.

Inkább arról írj, hogy miért pont hozzájuk mennél dolgozni, és milyen munkakör érdekel, valamint egy-két jó tulajdonságodat is írd bele, amely az adott munkakörnél hasznos.

2013. márc. 17. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
azok a dolgok benne vannak az önéletrajzban
2013. márc. 17. 21:05
 5/14 anonim ***** válasza:
A jelenlegi munkahelyedről nem is kell írni sem jót, sem rosszat. De, az, hogy majd elmondod, hogy miért szeretnél munkahelyet váltani az felesleges. Nem érdekli, nem fog emiatt felhívni.
2013. márc. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

így?


Tisztelt Üzletvezető/Tulajdonos!


... vagyok, ... technikus a végzettségem, és mintegy 10 éve ... eladóként dolgozom. Jelenleg is a szakmában vagyok, egy másik ...üzletben dolgozom, tehát a gyakorlatból sem estem ki. Munkahelyet szeretnék váltani, amennyiben van vagy a későbbiek során lesz önöknél lehetőség, kérem keressen meg. Önéletrajzom mellékletként csatoltam, melyben tájékozódhat korábbi munkahelyeimről, végzettségeimről, szakmai gyakorlatomról és képességeimről.


Köszönettel és tisztelettel

...

20/...

2013. márc. 17. 21:20
 7/14 anonim ***** válasza:

Valamivel jobb, de én a második/harmadik mondatot kihagynám.


Másodikat azért mert felesleges ( előzőleg már írtad hogy 10 éve eladóként dolgozol: minek újra leírni/magyarázni hogy egyébként most is éppen ezt csinálod? A 3. mondat nekem nem szimpi munkáltatóként: ha akarsz valamit, keresd őt te, ne neki kelljen téged hívogatnia- ezt fogalmazd át, a stílussal van gond).


Nem jó, ha az önéletrajzban fényezed magad- az legyen tényszerű, a fényezés kerüljön a motivációs levélbe. A fényezés ne legyen sablonos, próbáld a leendő munkaadód szemével nézni a dolgokat: kit vennél fel, mit olvasnál szívesen egy pályázótól?


Én azt javaslom, kezdd azzal hogy körülnézel a neten, hogyan kell egy jó motivációs levelet megírni, ha kell, kérj tanácsot szakértőtől ( ha komolyan gondolod a mh. váltást).


Itt van egy a sok ezer közül:


[link]

2013. márc. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a megszólítás ( ha nem ismered), akkor inkább:


Tisztelt Hölgyem/Uram legyen, az elköszönés pedig inkább csak a "tisztelettel" ( a köszönettel már túl sok, és felesleges is, hiszen még nincs mit:).

2013. márc. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Tehát a gyakorlatból sem estem ki szerintem nem kell olyan mintha kapásból magyarázkodnál. Neked meggyőzőnek kell lenned. Egyébként sokkal jobb mint az első levél. Egy két apróság a munkahelyváltásról szóló mondatba beleszőném hogy miért szeretnél váltani azért hogy érződjön hogy nem veled van a probléma jelenlegi munkahelyeden. Például szakmailag nem nyújt kellő kihívást, szeretnéd új helyen kipróbálni magad és ezt meg ezt hallottad a megpályázott cégről ami felkeltette az érdeklődésedet. Esetleg belevehetnéd azt is hogy direkt náluk szeretnél dolgozni ezért és ezért. Ha nincs is konkrétan erről szó ismerve a cég profilját ki tudsz alakítani egy ilyen nézetet. Például tisztában vagyok vele hogy ezen és ezen területen az önök cége az elmúlt időszakban kiemelkedő teljesítményt ért el úgy érzem hogy önöknél megtalálnám a kellő motivációt stb stb.


Tehát a lényeg fogalmazd bele, hogy nem a te kudarcod a munkahelyváltás illetve az érdeklődés jelét a kiszemelt cég felé.

2013. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

az önéletrajzom tényszerű, amerikai stílusú csak adatok vannak benne már több helyre is felvettek vele


ezek vannak benne:


fénykép,elérhetőségek,tanulmányok,végzettségek,idegen nyelv ismeretek,informatikai ismeretek,szakmai ismeretek,szakmai tapasztalat, korábbi munkahelyek, egyéb képességek


nincs pályázat, és nem egy konkrét cégről van szó, hanem arra gondoltam, hogy bepróbálkozom néhány helyen


utolsó, ezek szerintem nagyon jó tanácsok, de nem lenne egyszerűbb, ha ezeket csatolnám motivációs levélként, és csak ennyit írnék:


tárgy:jelentkezés munkakörbe


Tisztelt Hölgyem/Uram!


Állást kereső, nagy tapasztalatokkal rendelkező, jelenleg is aktív szakmabeli vagyok. Cégüknél szeretnék elhelyezkedni, mellékletként csatoltam szakmai önéletrajom és motivációs levelem.


Tisztelettel

xy

20/...

2013. márc. 17. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!