Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ma felhivott a fönök de nem...

Ma felhivott a fönök de nem vettem fel, ugye ebböl nem lehet baj hétfön? Mit akarhatott?

Figyelt kérdés
Épp filmet néztem itthon egyszer csak csöng a mobil. Làtom a fönök az, szivem azt hittem megàll. Nem mertem felvenni, se visszahivni. Vajon mit akarhatott?? Te felvetted volna?? Milyen következményei lehetnek ennek hétfön ràm nézve?? Olyan ideges lettem hogy màr remegtem, két sört le kellett húznom hogy jobb legyen.

2019. márc. 15. 15:30
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Irodai munka egyébként, ezért a borzalmasan kevés fizetésért még most is zaklat.
2019. márc. 15. 15:32
 2/18 anonim ***** válasza:
44%
Azt akartam mondani hogy hétfőn nem kell bejönnöd. Fizetett szabadság! Nyugodtan sörözz, meg lazíts ;)
2019. márc. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
75%
Este visszahívod nagy bocsánatkérések közepette, hogy ünnepelni voltál márc.15.-ét és otthon maradt a telefonod.
2019. márc. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát mi lenne? Hivatalosan semmi se lehet. Nem hangzik olyan munkakőrnek ami indokolná a munkaidőn kívül való rendelkezésre állást.

De ha aggaszt akkor hívd vissza "Jó napot. Most láttam hogy keresett" dumával. Nem kell indokolni. Sajnos le volt némítva, el voltál foglalva és nem vetted észre.

Én nem csinálnák ebből lelkiismereti kérdést. Örüljön hogy visszahívtam.


Úgy lehetnek következményei ha tapló a főnök. De akkor meg csak idő kérdése hogy miért piszkál. Ha ez a helyzet akkor nem kell nagyon ragaszkodni a helyhez.

2019. márc. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

Ha olyan van "hova tetted?" illetve "nem tudod esetleg hogy hol van?" kérdésekkel én is szoktam hívni kollegát szabadságon is. És ők is hívnak engem.

De hogyha valaki nem veszi fel következménye legyen. Viccnek is rossz.

2019. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
70%

Lehetséges azért hívott, hogy be tudnál e ugrani, az alacsony létszám miatt.


Általában akkor teszik, ha valaki nincs beosztva (hétvégi műszak miatt) vagy az ünnepnap alkalmából nem megy be (előre megbeszélte) esetleg szabadnapot vett ki - eredetileg úgy számoltak, a bizonyos napon elegendő ember lesz az irodában, de


a. vagy nagyobb mennyiségű lett a munka hirtelen

b. vagy többen is beteget jelentettek.


Bevett szokás, hogy ilyenkor felhívják azt, aki OFF / HOLIDAY -en van - de számításba veszik azt is, hogy


- az illető nemet fog mondani (fontos elintéznivalója van, nincs a városban, stb)

- az illető fel se veszi a telefont


Ebből nem csinálnak cirkuszt; ha valakit nem értek el vagy nem vette fel, hívják a következőt


***


Ha nem erről volt szó, esetleg valami változás lenne a hétfői munkarendben (ha nem fix beosztásban vagy, hanem pl 16/5, 24/7, stb), megkérdezték volna, hogy hétfőn Te mondjuk délelőtt helyett tudnál e délutános lenni vagy tudnéál e túlórázni, stb.


Ilyenkor se harapják le a fejed, ha nemet mondtál vagy nem értek el (sőt, számolnak is vele) - ugyanúgy hívják a következő embert. Ilyen esetben amúgy akkor hívják az OFF/HOLIDAY-es embereket, ha az irodában akkor jelenlevők mindegyikével tárgyaltak és mindegyik nemet mondott.


***


Ha ez sem, akkor valami fog történni hétfőn vagy jövőhéten, amiről tájékoztatnának. Mivel nem értek el, ezt hétfőn pótolják személyesen.


- - -


A főnök azért nem teremthet le, hogy nem ért el. De, ha nagyon érdekelne, hogy mit szeretett volna, nyugodtan hívd vissza. Megmondod, hogy nem tudtad sajnos felvenni, indokolni se kell, hogy miért.


Egyszer megpróbáltak hívni; ha sürgős lenne, többször próbálkoztak volna - ebből kiindulva, meg alapjáraton is nevetséges a gondolat, hogy behívnak hétfőn a Manager irodájába és azt mondják "Ki vagy rúgva, mert pénteken nem válaszoltál a hívásunkra."

2019. márc. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ja igen, meg van az indok, amit leírtak mások is;


Az is lehet, hogy simán munkával kapcsolatban hívtak; egy jelenlegi ügy, ami jó lenne, ha a nap végéig megoldódna, de egy infó kell Tőled is, hogy ez teljesülhessen.

2019. márc. 15. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

A TE munkád, Te főnököd... Neked kellene tudni.

Sört pluszba ráhúzol, az helyett, hogy szembe néznél s végeznéd a dolgod...szánalmas.

De szánalmasan idióta is vagy, s ezért fogsz alul maradni(úgy főleg ha nyuszi alkesz vagy).

2019. márc. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Koszonom. Igazatok van. Csak egyszer hivott szerencsere. Azota nem keresett. En ugyan vissza nem hivom. Igazatok van ha fontos lenne hivogatna folyamatosan. Es teszem en a dolgom, majd munkaidöben.
2019. márc. 15. 15:57
 10/18 anonim ***** válasza:
Ha irodai munka, és nem dolgoztok, nem hívott volna be. Engem azonban meglep, milyen be..ari vagy, hogy nem veszed fel és iszol is ez miatt. Én akkor is felvettem volna, és ha ilyen miatt hív, akkor lehet mondani, hogy az ország másik végén rokonlátogatás van és pont.
2019. márc. 15. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!