Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem lehet ebben az...

Miért nem lehet ebben az országban elhelyezkedni és normálisan élni?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok és egyszerűen nincs semmi jövőképem az életben, évek óta minden napom olyan mintha csak ismétlődne , monoton és szürke

szar a munkám szar a fizetésem nem telik belőle semmire

csak nézem hogy a velem egykorúak drágábbnál drágább autókkal mászkálnak nekem meg annyi pénzem sincs hogy lerakjam a jogsit ,ha kimennék ausztriába takarítani 3x több fizetésem lenne , de miért? mégis miért kéne itthagynom mindent azért hogy pénzem legyen?

hányingerem van már az egésztől ,hogy lehet ebből kimászni ebben az elcseszett országban?


2019. márc. 16. 18:38
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
19%

Nem szerencse hanem piackèpes szakma kérdése.

Komolyabb cègek mindkèrik a perfekt angolt.

Ahol nem az a cèg annyit is èr kb.


Nem tudom ti hol èltek,professionre menj fel.

2019. márc. 16. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

21 évesen már nem akarok középiskolába menni 3-4 évet...

Mit érnék el vele énis mennék a gyárba mint mindenki más?

Akkor inkább maradjon ez de én nem fogok egy gyárban megrohadni.

Az összes ismerősöm egy gyárba kötött ki a legtöbb a szalagnál áll fél napot még olyan is van köztük aki nem szakmunkásba járt hanem informatikus meg művészeti szakgimnáziumba járt...

Szenvednek utálják a munkájukat de nem tudnak mit tenni...

Senki sem tud elhelyezkedni oda ahova akar csak akinek mázlija van vagy ismerettsége vagy apuci a főnök...

2019. márc. 16. 23:54
 23/30 anonim ***** válasza:
35%

Làtom beszelhetek neked.


Gondolom egyik se programtervező informatikus vègzettsègű vagy nem könyvizsgàlòk PSZF diplomàval vagy nem burkolòk,lakàsfelùjìtòk perfekt angollal.


Nem szerencse hanem teperès,hajtàs,tudatos karrier èpìtès.


Komolyan nem tudom hol èltek.


Nekem nem apuci a főnök,ja egyetemet vègig melòztam tanultam plusz angolt felhoztam,aztàn amint tudtam mentem teljes àllàsba egyetem mellett.


Kifogàs.

2019. márc. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
34%

De tessèk,ő is biztos szerencsènek,apucinak meg a kormànynak köszönheti


[link]

2019. márc. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
35%
Én is ennyi idős vagyok némi angol tudással és szakmával. Sajnos a szakmámban elvaras a minimum 1 év (de inkább 3) év munkatapasztalat, így most mást dolgozom. Fizetésem felét felrerakom (minimum a felét próbálom, de inkább többet). Szerencsére a családom annyiban támogat, hogy az otthoni költségekbe nem kell fizetnem semmit, max havonta egyszer megejtek egy bevásárlást, meg a saját cuccaimat én veszem. Így is nagyon nehéz és hosszadalmas lesz mire tudok valamit kezdeni az életemmel, de nekem az a tervem, hogy párommal összeszedünk egy jó kis önerőt hitelre, aztán jöhet a saját ház. Addigra lesz tapasztalatom is. Aztán majd jöhet a jogsi, egyetem, nyelvvizsga... Oké, hogy kepezd magad, de 4 év múlva se tartanék sehol pl ha most ezekre elkölteném a pénzem. Egyenlőre nekem ez a tervem. De hol keresel 75 ezret? Az nagyon kevés, ennél többet rakok félre havonta... Válts munkahelyet, ennél még a gyár is jobb.
2019. márc. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt a sok ember, aki azt állítja, hogy a legjobb 20%-hoz kell, hogy tartozz, ahhoz, hogy megélj a fizetésedből és olyan körülményeket tudj teremteni amiben felnevelhetsz egy-két gyereket, ők végiggondolták mit mondtak?


Tehát teszem azt az átlag 80% helyett te belefektetsz 90% munkát abba, hogy sikeres legyél és tanulj. De egyre több ambiciózus ember van, akik elkezdenek 95%-t belefektetni. Hogy fentmaradj a legjobb 20%-ban elkezdesz 98%-t belefektetni, már heti hat nap túlórázol ingyen, csak hogy a legjobb 20%-ba kerülj. A családod elhanyagolod és nincs időd semmi másra. Annyit dolgozol, hogy már nem lesz időd heti többször sportolni járni és elvinni a feleségedet vacsorázni, elkezdesz kompromisszumokat kötni stb.


Ez nem egy járható út, hogy tartozz a legjobb 20%-ba. Legalábbis ország szinten nem. Azért az jó lenne, ha valaki elő tudna állni egy olyan gazdaságpolitikai elképzeléssel, aminek következtében, mindenki heti negyven órából, nem a legjobb 20%-ba tartozva, fel tud nevelni két gyereket.


A kérdező is inkább erre kérdezett rá. Amúgy kérdező, tudom nem sokkal jobb, mint a külföld, de Budapesten magasabbak a fizetések és több munkalehetőség van. Lehet, hogy érdemes lenne nagyobb városokban megpróbálni munkát keresni. Sajnos az infláció alacsonyan tartása kiírtotta a kis és középvállalkozások többségét az országban, ezért a falvakban, kisválrosokban nincs sok munkalehetőség.


Az angol nyelv meg tényleg hasznos. Nem kell perfektül beszélni, de ártani nem árt.

2019. márc. 17. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ez a lenyege kedves utolso. Hogy ez maskent nem megy. Csak sok munkaval. Senki nem kerul fel ingyen, ugy hogy ul. Ha igen, akkor kiesik onnan.
2019. márc. 17. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha tudnál angolul, akkor előtted állna a neten a különböző tutorialok hatalmas tárháza, amivel - persze jókora erőfeszítés befektetésével - kitanulhatnál egy másik szakmát, amivel többet kereshetnél. De ha neked jobb a langyos pocsolya pénztárosi állásodban ücsörögni, akkor tégy úgy. De ne panaszkodj, hogy miért nincsenek lehetőségeid. Vannak. Születhettél volna egy kis borsodi faluba is, olyan családba, ahol még a szülőknek sincs meg a 8 általános, akkor itt se tartanál. Vagy ha egy még szegényebb afrikai országban születsz meg. Örülj annak, ami van, ha keseregsz, attól nem lesz több, csak rosszabbul fogod érezni magad, meg mindenki más is körülötted.
2019. máj. 6. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
Szegény 43%-ost jól leminuszolta mindenki, csak mert kegyetlenül őszinte volt...
2019. máj. 7. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Mindig ezt csinálják.
2019. máj. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!