Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Építőiparban csak alkoholisták...

Építőiparban csak alkoholisták romák meg egybites többiek dolgoznak?

Figyelt kérdés

Az összes építkezésen ezt latom. El is ment a kedvem a szakmatol amit tanulok (felnőttképzés, 7 hónap).


Elég valószínű hogy azoknak van igaza akik szerint az egyetemet kene folytassam ...:D


2019. márc. 19. 07:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szerinted az építőiparban csak a segédmunkások léteznék?
2019. márc. 19. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

itt is ez volt felujitasnak


jött a brigád: egy szakember, 4 jómunkás


olcsó munkaerö


megmondják neki, így tedd a téglát, úgy a habarcsot, elsimizod, következö

aztán majd csináltatnak vele mást

2019. márc. 19. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem. Bőven van tisztelet a kivételnek, és mint kivülálló mondom...
2019. márc. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
35%

Részben igaz,részben nem!

Akiket látsz a városban, 99%közmunkások és azok művezetője/felettese. Kik a közmunkások 99%ban???? Na ennyi a válasz.:)


Ha meg a lakásod/házad újítod/építedq fel, hát én ott még 1 roma vagy 8 általános végzettségűvel se találkoztam. Min. szakmunkás és vagy okj-s, esetleg az idősebb korosztály akik aluliskolázottak de nekik meg több évtizednyi tapasztalatuk van.

2019. márc. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én dolgoztam mérnökként építkezésen és van hierarchia a munkások között is. Nyilván az ássa az árkot, aki semmi másra nem jó, ők tényleg elég egy bitesek. Ugyan így számít az építkezés jellege is. Amikor szeméttelepet rendeznek el, akkor ott a gépkezelők sem tudják a világukat. Örülsz ha félig hasonlít amit csinalnak. Egy vasútépítésen ugyan ezekkel a gépekkel lazán 2 centi pontosan terítik a zúzott követ a jobb gépkezelők. Velük pl érdemes beszélgetni, mert értik a dolgukat.
2019. márc. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még annyi, hogy kívülállóként többnyire a lapátkommandóval találkozik az ember pár kéretlen beszólás erejéig. A gépkezelőket, szakmunkát végzőket ritkán látni, mert a gépekben ülnek, vagy mondjuk a félkész házban (ahova nem látsz be) húzzák éppen az elektromos vezetéket, burkolnak, stb.
2019. márc. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
66%
Egyáltalán nem, de akik köztük dolgoznak huzamosabb ideig, lesüllyednek a szintjükre.
2019. márc. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Nem csak azok, de jelentős részben. Hisz ez az egyetlen munka, amire például símán felvesznek börtönviselt embert is.
2019. márc. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Én építőiparban dolgozom, egyáltalán nem látod át a helyzetet, fogalmad sincs se a törvényekről se a szabványokról amiket a kamara meghatároz. Roma származású ugyanúgy dolgozhat, mint magyar, de alkoholistákat és "egybiteseket" nem igazán lehet alkalmazni, hisz egy segédmunkásnak is meg kell lennie az alap tudásnak, kötelező, nincs kibúvó.

Ahol közmunkások dolgoznak, az "olyan" cég is lehet, ha normális munkahelyet találsz magadnak és nem a szomszéd Bélával álsz neki épitkezni, akkor ezeket a dolgokat hivatalosan nem tapasztalhatod.


Pl nálunk a segédmunkás csak a szerszámot adhatja a képzett szerelő kezébe, és így is előírás egy okj képzés vagy felnőttképzés nekik. Ha más pluszt is csinál, akkor a munkaügyi ellenőr szépen megbüntetné a céget.


Viszont ha így lenézed a romákat meg a nálad butábbakat akkor valószínűleg tényleg nem neked való az építőipar, mert pl romákból sok van, sok jó szakember, el se hiszed hányszor tudnak lenyűgözni az észjárásukkal! Másrészt pedig az ilyen típusú embereket akik bőrszín, vagy iskolázottság alapján ítélik meg az embereket, nem szívesen alkalmazzák, mert sok konfliktust eredményezhet.


Ha jó céghez kerülsz, egybitesekkel se fogsz nagyon találkozni, de ahhoz neked is kiemelkedő teljesítményt kell nyújtanod,hogy tényleg jó helyre kerülj. Ahhoz a felnőttképzés nem elég, mondom, a segédmunkásoknak is azt kell elvégezniük.


Szabad tudni építőiparon belül mit tanulsz?


Üdv.

Egy építőipari project vezető.

2019. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Építésvezetőként ezt cáfolni tudom, nyilván sok hülye van az építőiparban, de semmivel sem több mint a való életben. Nekem volt olyan kőművesem aki munka után nem sörözni ment hanem tolsztoj-t olvasott.

Ráadásul az építőipar egy külön világ, aki nem dolgozik benne annak fogalma sincs (máshogy képzeli el) a dolgokról.

2019. márc. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!