Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem tudok megmaradni...

Miért nem tudok megmaradni egy munkahelyen egy hónapnál tovább?

Figyelt kérdés

Sziasztok. 21 éves lány vagyok és van egy szakmám, amivel sosem tudtam elhelyezkedni így elkezdtem egy képzést estin. Persze mellette dolgozni kell, diák éveim alatt is dolgoztam, de sehol sem tudok megmaradni egy-ket hónapnál tovább. Miért ? Volt már valakivel hasonló?


Dolgoztam úszómesterként, medenceőrként , ezt én hagytam ott mert messze volt.


Árultam fagyit, voltam hostess is, pultos is egy kocsmában, pincér egy szállodában és eladó egy kiskereskedelmi boltnál részmunkaidőben. Utóbbik nem tartottak tovább 4-6 hétnél. És nem tudom miért..a kollégáim jó fejek tűntek, és nem éreztem azt hogy mobbing áldozata lennék. Egyik pillanatról a másikra jött egy új kolléga akit nekem kellett szinte mindenhol betanitanom. Eleinte örültem neki hogy rám bízták, aztán rájöttem ő fogja átvenni a helyem. Ha jött a kolléga másnap már nem kellett mennem dolgozni. A főnökökkel sem volt sosem semmi bajom. Nem beszéltem senkivel úgy, magatartás bajaim nem voltak , nem ebédeltem sose egyedül , nem voltam egyedül. De akkor miért ?

Volt már valakivel ilyen? Mer a környéken szinte már mindenhol próbálkoztam de egyszerűen nem maradok meg sehol és kezdi kinyírni ez az önbizalmamat is.


2019. márc. 19. 10:00
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Igen, igen "Ha jött a kolléga másnap már nem kellett mennem dolgozni. " ; értettem, hogy nem önszántából hagyja el, ezért is érettem azt, hogy nem találja a helyét. Van, akinél úgy jön elő, hogy nem tud egy helyen megmaradni, mert felmond, van akinél úgy, hogy nem tud egy helyen megmaradni, mert kirúgják. Csak félreérhetően fogalmaztam. :)
2019. márc. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Vree ***** válasza:
100%

Pályakezdőként ez teljesen normális. 22-23 éves korom előtt én is tucat helyen dolgoztam így 1-2 hetet-hónapot. Volt ahol én léptem ki (vagy közös megegyezéssel), mert kizsákmányoló/erkölcstelen volt a hely, hülye a főnök, kezeletlen/klikkes a szervezet, stb., de nagyon sok hely ahogy te is írod egyszerűen csak eldobhatónak kezeli a pályakezdőket, felvesz egy csomót, aztán 90%tól egy hónapon belül megszabadul, próbálja kirostálni az olcsókat, kihasznalhatókat-nyugtasson, hogy az ilyen “utódaid” maguktól is kilépnek hamar, mikor erre rájönnek.

De arra gondolj, hogy ezek nem “igazi” munkahelyek. Nem arra játszanak eleve, hogy hosszú távon megtartsanak valakit vagy fektessenek beléd, csak olcsó eldobható munkaerőt akarnak. Vagy klikk alapon akarnak működni. Miután ezt végigcsináltam, egészen más volt az a hely, ahol most 10 éve vagyok. Eleve az interjún is látszik, hogy akarnak beléd invesztálni, érdeklik őket a képességeid, rögtön szóba kerülnek a konkrét feladatok, van betanítás, van mobilitás céges pozíciókon belül, van segítőkészség, akarják, hogy sikeres legyél és hogy ne menj el.


Látstlanban nehéz megítélni, hogy valaki mit csinálhat jobban, de így az “életrajz” alapján lustának nem tűnsz. És butának se. Tehát az a valószínű, hogy csak nem találtál még egy komoly jó helyet.

2019. márc. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!