Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mely szemelyisegzavar vagy...

Mely szemelyisegzavar vagy mentalis problema jellemzi azokat az embereket akik allandoan valtogatjak a karrierjuket es nem tudnak megmaradni hosszutavon egy adott munkahelyen?

Figyelt kérdés
Identitaszavarosak, vagy allandoan keresik az ujdonsagot? Ismertek ilyen embereket? Hany evesek es miket dolgoztak eddig?
2014. jún. 4. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Ez miért lenne személyiség zavar? :)
2014. jún. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 hosszúhajú ***** válasza:

előző: tök egyetértek

kérdező: tudod mit jelent a személyiségzavar? nézz utána pl borderline, disszociatív, nárcisztikus, skizofrén...stb, mit jelent neurotikus, pszichotikus...

Miért kell valakire az egyéni nyughatatlan természete miatt rásütni, hogy személyiségzavaros? Nekem az van, borderline, de én nem a munkahelyeimet, hanem a kórházaimat váltogattam.

És identitászavar? Csak mert nem tud megülni a seggén? Még a mentális probléma is túlzás. Az újdonságkereső nyughatatlan természetű nyüzsgő emberek azok betegek? Miért nem tudod tulajdonságként definiálni, miért kell rögtön valami hú de nagy dologra gondolni?

Egyébként pedig egy adott pszichés zavar definiálásához is legalább egy tucat kritérium kell. Ha még mellé írsz legalább 20 nagyon extra és furcsa beteges dolgot, akkor lehet erre a kérdésre érdemben válaszolni.

Ha ennyi, akkor egy örökmozgó ember. És még az is túlzás, hogy hiperaktív. - ehhez is még jó néhány dolog kell, hogy bármit is alátámasszon.

2014. jún. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
egyszer lattam egy dokumentumfilmet ilyen emberekrol. Nem arra gondolok, hogy valaki egyszer ketszer egyik kozeli szakteruletrol szakmajan belul atter egy masikra, hanem azokra, akik szinte harom negyhavonta(de minimum evente) valtogatjak a foglalkozasukat, gyokeresen, igen szelsosegesen eltero karrierekbe kezdenek, pl egyszer kozepiskolai tanarok, utana par honapra ra kamoinsoforok, par honapra ra meg call centeresek, aztan meg ujsagirok. Nem feltetlenul szemelyisegzavar (de szerintem lehet annak is resze), de konkretan az is allhat mogotte. A film egyik "fohosenek" 40 eves korara mar tobb mint 50 munkahelye volt, es ez kb 20 kulonfele tevekenyseg kozt oszlott meg. Ez nem szimpla nyughatatlansag, az emberek tobbsegenek van egy valasztott karrierje, evekig kitart egy munkahelyen, es maximum akkor lep le, ha leepitesek vannak, vagy ha feljebbakar lepni a rangletran.
2014. jún. 5. 10:58
 4/8 anonim ***** válasza:
18%

Borderline személyiségzavarra jellemző lehet az, amit leírtál, ugyanis ott identitászavarról is beszélhetünk, ami megmutatkozhat így.


Én is állandóan váltogatom, fogalmam sincs, ki vagyok és mire vagyok képes. (Nem 13 éves vagyok, hogy ez "elfogadható" és "normális" legyen.) Semmiben nem találom önmagamat, hamar fellángolok egy-egy szakma iránt, de egy hét után rá kell jönnöm, hogy semmi közöm hozzá, és már egy teljesen más irány érdekel. Mindig ilyen voltam, rengeteg iskolába jártam és rengeteg tárgyból érettségiztem, mert akkor sem tudtam "lenyugodni" és egyre koncentrálni.


De ettől függetlenül nem vagyok személyiségzavaros, pont az, hogy úgy érzem, nincs mim zavaros legyen, és ezért gondolom úgy, hogy nem tudok semmi lenni, de megpróbálok minden lenni.

2014. jún. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hosszúhajú ***** válasza:

4-es KÖNYÖRGÖM NE ÍRJ EKKORA TÉVES INFORMÁCIÓKAT, EGY TULAJDONSÁGBÓL VALÓSZÍNŰSÍTED, HOGY BORDERLINE!

20 éve vagyok borderline - neked is el kéne olvasni mit jelent. Hogy lenne a kérdező által jellemzett ember borderline? Tudod mit csinál egy borderline amellett, hogy szélsőségesen változtat munkahelyet? pl megpróbálja felvágni az ereit, dührohamai vannak, betegesen csüng egy emberen, olyan hangulatkitörései vannak, hogy elmenekülnek tőle az emberek. Továbbá ha egyedül kell lenni, nem bírja, gyógyszer vagy drogfüggőségbe hajlamos esni, nincs egyetlen normális kapcsolata sem, a családi háttere is legtöbbször rémes, rendszerint kórházat megjárt személy, tele gyógyszerekkel, 17 évesen kezdődő öngyilkossági kísérletekkel. Egyik pillanatban őrjöng, majd nevet, számára minden fekete vagy fehér... olvasd el Lévay Anikó Borderline személyiségzavarom van című könyvét - ő tudja és jól leírja.

Ki tudok kelni magamból, hogy hozzá nem értők olyan diagnózist mondanak, hogy én 20 év tapasztalatával nem mernék ilyet állítani. Nemcsoda hogy mindenki lebecsüli a borderline-t, mert rögtön ezt sütik rá minden fura emberre.

kérdező: továbbra is fenntartom, ha csak ennyi a dilije, nem tudjuk mi a baja. Ha a felsoroltak illenek rá, abban az esetben merülhet fel gyanú borderlinera.

2014. jún. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy az, szerintem félreértetted a hozzászólásomat, nyilván nem is fogalmaztam elég érthetően.

Nem az a volt a célom, hogy egy tulajdonság alapján egy teljes diagnózist felállítsak, ez eszembe sem jutott. Én a kérdést úgy értelmeztem, hogy arra kíváncsi az illető, hogy melyik személyiségzavarban szenvedőre lehet jellemző ez (a közben több ezer tünet mellett, és nem úgy, hogy ettől valaki beteg lesz vagy ilyesmi). Csak ha személyiségzavarokról beszélünk a folyamatos változás, nem nyugvás, mindig más csinálásról, akkor azok közül melyik típusba illene bele ez a viselkedés. Általánosságban melyik identitászavarra jellemző.


Remélem, sikerült elmagyaráznom, nem tudom, mennyire érthető, de kiemelném, hogy semmiféle olyan szándékom nem volt, hogy ennyiből, én, online, bárhol, egy két mondatos leírás alapján bármit is megállapítsak.

2014. jún. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hosszúhajú ***** válasza:
39%
ok. értem a magyarázatodat és elfogadom.
2014. jún. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hektorr7 ***** válasza:
Hiperaktív és figyelemzavaros emberek roppant könnyen megunnak mindent és otthagyják a megkezdett dolgaikat. Én erre tippelnék. De a borderline-osok se tudják mit akarnak ők azok akik folyton festik a hajukat, nem tudják hogy milyen nemű ember való nekik és igen munkájukat is folyton váltják szinte negyedévente mert nem találják az útjukat és önmagukat! Mindenben ki akarják próbálni magukat de hamar összeomlanak, szétforgácsolódnak lelkileg és olyankor meg mennek kórházba rehab-ra. Ott megint kitalálják hogy milyen munka való nekik megcsinálják, elhelyezkednek majd összeomlanak. Végtelen körfolyamat
2014. jún. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!