Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha egy dolgozó csak púp egy...

Ha egy dolgozó csak púp egy cég hátán, milyen okok lehetnek a háttérben, ha ennek ellenére nem bocsájtják el?

Figyelt kérdés
Nem munkaügyes troll vagyok, még mielőtt azzal jönnétek. Valódi esetről van szó, a főnökök mérgelődnek a dolgozó miatt, egyértelműen nincsenek vele megelégedve, ennek ellenére nem küldik el. Mi lehet az ilyen hátterében?Évek óta tartó szituról van szó.

2019. márc. 30. 11:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Tied a cég? Könyvelő, HR-es vagy befektető vagy? Ha nem, akkor ne foglalkozz vele, nem a te dolgod, és nem a te felelősséged. Csináld azt amiért felvettek, ne mással foglalkozz.
2019. márc. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
De mi miatt mérgelődnek? A munkájával elégedetlenek? Nem lenne helyette más? Lehet, hogy valakinek a valakije csak te nem tudod, vagy tud dolgokat és azt mondja, mint Pósalaki bácsi: "ha én egyszer kinyitom a számat! Ha én egyszer elkezdek beszélni!"
2019. márc. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk amiatt nem küldenek el senkit, mert ha nincs "jó okuk" akkor félnek, hogy be lesznek perelve.
2019. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

Nálunk is ez van. Akad több olyan dolgozó is, akik több kárt okoztak eddig, mint hasznot.

A válasz annyi, hogy nincs más, nincs jobb. Pedig tudom, hogy állandóan mennek az interjúk és ennek ellenére... Vagy el se jönnek a megbeszélt időpontra, vagy nagyon sík buták, vagy elmennek egy nap után (ha egyáltalán bejönnek az első napjukra). Szóval nem egyszerű, van benne igazság, hogy nincs jobb, az emberek meg kellenek.

Pedig nagyon szeretnék a szóban forgó egyének közül az egyiktől búcsút venni...

2019. márc. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Lehet valakinek a valakije, ezért tűrik hogy lazuljon.

De lehet pont fordítva is: semmilyen kapcsolata nincs a cégnél, jól dolgozik, de a menedzsment inkább a saját haverjait részesíti előnyben, ezért az illetőt folyamatosan fikázzák, de nem küldik el, mert azért kell hogy valaki dolgozzon is.

2019. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
Pályázattal van felvéve, a cég támogatást kap utána.
2019. márc. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
93%

Nekem volt olyna munkatársam aki a főnökség egybehangzó állítása szeritn nem csinál semmit csak egész nap netezik.


És ki kéne rúgni....

na nem kellett kirúgni elment magától.

És amikor lement azt se tudták hova kapjanak nélküle és melyik feladatát ki csinálja helyette... annyira nem csinált "semmit '" hogy majdnem káoszba hullot minden nélküle.


mert kiderült hogy ja ezt is ő csinálta ja azt is....

de azért egész nap csak netezett.... állítólag.

2019. márc. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk is van ilyen, egy vén, minden lében kanál szipirtyó. Semmit sem csinál egész nap, keveri a sz...rt a kolleganők között.

Őt azért nem küldik el pl, mert együtt kezdtek anno a főnöknővel, és "túl sokat" tud a banya.

2019. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A közvetlen munkatársam valaki valakije, pályakezdő friss érettségis, támogatást is kaptak utána.


Nekem meg diplomám van, hivatalosan azzal kellett volna újakat felvenni - de őt felvették asszisztens megnevezéssel ugyanarra a munkára, amit én csinálok.

Annyira asszisztenskedik, hogy eleinte nemtörődömségből, egy ideje meg direkt keresztbe tesz mert megsértődött, hogy ne dirigáljak neki meg oktassam ki, mit ront el.

Hamarosan lelépek innen miatta, szegény közvetlen főnök fog nagyot szívni, de hát a vezetőség nem fogja kitenni.


Van még egy nő akiről tudok, ő a polgármester rokona, évtizedek óta semmit se csinál, van, hogy be se jön.

2019. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A végkielégítés.


Egyik munkahelyemen voltak leépítések. Aki x éve ott dolgozott, annak járt volna a végkielégítés szóval őket és a tényleg nagyon jókat megtatották.


Utána betegre nevettük magunkat, ugyanis, azokat, akiket igazából csak azért nem bocsátottak el, hogy anyagilag jobban járjon a cég, betették valami hozzájuk nem illő munkára, annak a reményében, hogy majd ettől saját maguk mondanak fel - bár az egyikük így is tett, a másik szépen maradt a helyén és várta, hogy rúgják ki.


Szóval ezt néztük hosszú ideig és nevettünk rajta, hogy az emberünk néha többet ártott, mint használt, ő maga is tudta, hogy nem a legjobb munkaerő, várta is, hogy kirúgják - a főnökök meg várták, hogy mondjon fel az ember. :D


Még most is elmosolyodok, amikor visszaidézem azt az időszakot. :D

2019. ápr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!