Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Gyakornokként hogy viszonyulja...

Gyakornokként hogy viszonyuljak a leendő vadidegen munkatársakhoz?

Figyelt kérdés
Holnap kezdem a gyakorlatot egy állami intézményben és senkivel nem beszéltem eddig csak a HR-essel. Azt se tudom mit kell dolgozni, kik lesznek a munkatársaim csak reggel betoppanok és mondom, hogy gyakornokként kezdek. Életemben nem dolgoztam még (egyetemista vagyok) és fogalmam sincs, hogy kell viselkedni egy munkahelyi közegben, főleg, hogy külsőre se vagyok szimpatikus valamint introvertált vagyok és elképzelni se tudom mi lesz. Az is érdekelne, hogy a közös ebédnél muszáj-e a közeli munkatársakkal együtt ülni - tudván, hogy nem ismerem őket - vagy nem baj, ha magam ülök. Előbbi annyira kínos, hogy egymással trécselnek és én ott gubbasztanék mellettük miközben fél szemmel megvető pillantásokat vetnének rám és gőzük sincs róla, hogy ki vagyok és miért próbálok egyből odanyomulni. Eleve nem értem, hogy miért kötik feltételként a diplomához a gyakornoki munkát miközben legtöbben apuci cégénél papírozzák le, aki meg eleve multicégnél dolgozik az már az elején belefolyt a cég vérkeringésébe (csapatépítő tréning, kezdeti eligazítás és emiatt a munkatársak elfogadása).

2019. ápr. 7. 14:13
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Az introvertáltság inkább előny. Nem csak a pofázós, hangoskodó hülyék tudnak érvényesülni.
2019. ápr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1: Miért lenne előny? Odamegyek, lehet nem lesz semmi ismerkedős procedúra, hanem a gyak felelős főnök leültet valahova aztán elmegy a dolgára, miközben az első munkanapon azt látom, hogy körülöttem a többiek bőszen gépelnek, telefonálnak meg a papírokat rendezik az irodában miközben rám se hederítenek én meg hiába kérek segítséget kislányos illetődöttséggel mikor még a nevüket se tudom. És ez fog zajlani sok-sok héten keresztül?
2019. ápr. 7. 14:26
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Legyél nyitott, érdeklődő. Szerintem nyugodtan ebédelj olyanokkal akik szimpik, ne egyedül ülj valahol. Szerintem ők is érdeklődni fognak felőled úgyis.

Én is izgultam nagyon a gyakorlatom első napján, mert csak a hely vezetőjével beszéltem előtte. Viszont a munkatársak első naptól kezdve rendesek voltak velem. Elmondták mit hogyan csináljak, együtt is ettünk. Mire letelt a néhány hónap, addigra jóban is lettünk. Bár az első néhány hétben eléggé előítéletesek is voltak velem, mert az előttem lévő gyakornokok állítólag nem akartak semmit csinálni. De látták, hogy csinálom amit kell, úgyhogy nem volt gond.

N

2019. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Az introvertáltak nem gyáva gyenge emberek. Sürgősen felejtsd el ezt a sztereotípiát!


Nem az a határozottság, ha valaki állandóan ugat, hanem, ha csak magának akár megfelelni.

Csak az önelfogadás számít.

2019. ápr. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

#3 Nem kell extrovertáltnak lenni mindenkinek. Az a nyitott, aki szabadelvű, nem az, aki állandóan pörög.

AZ introvertáltság nem betegség,hiába mondja mindenki.

2019. ápr. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%
Csendes, visszahúzódó légy, ne adj ki magadból sokat.
2019. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell ezt túlizgulni, majd lesz valahogy.


Lesznek akik érdeklődőek, lesznek akik csak végzik a dolgukat és majd kialakul minden. Attól hogy introvertált vagy, még lehetsz bizonyos szintig nyitott, nem kell egyedül ülnöd egész nap. Pár nap-hét után meg amúgy is elkezded átlátni mi hogyan működik és természetesebben fogsz mozogni.

2019. ápr. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
52%

"Eleve nem értem, hogy miért kötik feltételként a diplomához a gyakornoki munkát"


Pontosan azért, hogy ne 23-25 évesen kezdj el kislányos illetődöttséggel azon picsogni, hogy "milyen lesz életem első munkanapja életem első munkahelyén" hanem már menet közben megtapasztald félig-meddig éles helyzetben a szakmát és legyen tapasztalatod.

2019. ápr. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
57%
Fájdalmasan sok prekoncepciót gyártottál. Jó esetben a HR bemutat. Introvertáltság ide vagy oda, legyél nyitott, köszönj mindenkinek mutatkozz be, legyél tisztelettel még akkor is, ha nem érzed, hogy kellene. Legyél kicsit proaktív, kérdezd meg, mit tudsz segíteni, milyen feladatot tudnál elvégezni stb stb.
2019. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!