Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire jelemző hogy a...

Mennyire jelemző hogy a leendő munkahely megvár, amíg az előző munkahelyemen letelik a felmondási idő?

Figyelt kérdés
Miért van ilyen rendszer Magyarországon? Miért nehezítik hogy munkát találjon az ember?
2017. máj. 16. 11:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem csak Magyarorszagon van. Eleg sok helyen. Es ha ertekes munkaero vagy, akkor jellemzo.
2017. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon kell az ember, akkor meg fogják várni. Az új munkaadó is számol vele, hogy felmondási idő van. Ahol ez nem fér bele, ott eleve úgy hirdetnek, hogy "azonnali kezdéssel". Erre viszont nem illik úgy jelentkezni, hogy te még egy hónapig nem tudsz beállni.

Célszerű már az interjú alatt tisztázni az ilyen kérdéseket.

2017. máj. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahol havonta adnak fel hírdetést tuti megvárnak
2017. máj. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem azonnali kezdést írnak a hirdetésben, és tényleg kell nekik a jó munkaerő, meg fogják várni. Főleg ha ritka képességed, tapasztalatod van... nyilván tudják, hogy ha sok az elvárás stb., akkor elég ritkán jelentkezik olyan, akinek nincs épp semmilyen munkája.
2017. máj. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Én eddig csak egy olyan hellyel találkoztam, ahol nem várták volna meg a 2 hónapos felmondási időm, oda azonnal kellett ember. Mindenhol máshol, ahol dolgoztam (SSC típusú multik) alapból a felmondási idővel is kalkulálnak a toborzók, megvárják a jó jelentkezőt, extrám helyzetben (legjobb jelentkező és sürgősen szükség van rá) pedig "kivásárolják" az előző cégtől, kifizetik a büntetést.
2017. máj. 16. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!