Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Tippek hogyan lehetne ezt...

Tippek hogyan lehetne ezt megoldani, csúnyán mondva kijátszani?

Figyelt kérdés

Kedden voltam egy állásinterjún, ahová a munkaügyi közvetített ki. A főnökasszonnyal úgy beszéltük meg, hogy ma visszahívom, felvesz-e, mivel hétfőn nekem vissza kell vinnem a közvetítő lapot a munkaügyibe.

Tegnap viszont szintén a munkaügyiből hívtak, hogy van egy másik álláslehetőség, ahol a fizetés és több lenne és a munkakör is jobban tetszik. Úgy beszéltük meg hogy ha nem jön össze az első, akkor hétfőn menjek be a másik közvetítő lapért. De ha az első felakar venni, akkor hogy mondjam, hogy bocs nem, vagy mi van ha meg sem kapom a másik melót? Ha azt mondom kaptam jobb ajánlatot, akkor lehet nem engedi ráírni hogy ő utasított el, ha meg én utasítom el akkor azt hiszem törölnek a rendszerből, és akkor megint úszott a másik melólehetőség. Ötletek? :D Az egyetlen megoldás az lenne tbh hogy az első saját döntésből nem vesz fel.



2019. ápr. 12. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Jófej vagy, hogy egyedül nem tudsz munkát találni, a munkaűgyibe jársz munkáért, és még ott is válogatsz. :D
2019. ápr. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
jófej vagyok hogy nincs tapasztalatom a munkakörben, sem nagy rutinom egyedül külföldre utazásban és 3 hetente kellene utazgatnom összevissza minimálbérért és még az ügyfeleket is magamnak kellene szerezni mert a főnök aztmondta "ők nem tartanak el senkit" mi? :)
2019. ápr. 12. 11:31
 3/6 A kérdező kommentje:
nem beszélve arról hogy 19 éves vagyok, ott hagytam az egyetemet, és jelenleg egy érettségivel rendelkezem ami valljuk be nem túl nagy dolog. de ítélkezz csak, elmond rólad mindent :)
2019. ápr. 12. 11:32
 4/6 anonim ***** válasza:

A munkaügyiben elmondod, hogy téged érdekelne a másik is és szeretnéd megpróbálni, ha pedig nem jön össze, akkor maradnál annál, amelyiknek az interjúján voltál kedden és akkor úgy fogják ezt intézni, gondolom.


Ha a másik felvesz, attól Te még elmehetsz interjúzni a jobban tetsző helyedre.


Ha időközben aláírod a szerdődést az első helyen és felvesznek a másik helyre, próbaidő alatt igazából akármikor elmehetsz.


Azon, hogy hogyan utasítsd vissza, ne idegeskedj, mert ők már hozzászoktak a tényhez, hogy néha nemet mondanak nekik.


Nem munkaügyivel, de nekem is volt, hogy jelentkeztem több helyre és már be volt tervezve az interjú valahoiva, de addigra felvettek a jelenlegi helyemre és írtam a másik cégnek, hogy bocsánat, de tárgytalan az interjú.


Illetve megesett, hogy egyszerre két helyre jelentkeztem (az egyikre délelőt, a másikra délután) és mindkét helyre ugyanakkor vettek fel és elmondtam a kevésbé szimpatikus helyen, hogy mégsem aktuális.


Mással is megesett (ismerőseimmel), hogy


- Az interjúig se jutottak el

- Az interjú után felvették őket, de a szerződés aláírásra be se mentek

- Aláírták a szerződést, de napok múlva elmentek


Szóval már hozzá vannak szokva ezekhez a szituációkhoz. Nem kell emiatt aggódnod, nem fog egy világ összedőlni bennük.


Sok sikert a második helyhez! <3

2019. ápr. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mondd az elsőnek, hogy orvoshoz kell menned, csak később tudsz visszamenni hozzá.

A munkaügyiben mondd, hogy még nem keresett az első, de megnézed a másodikat. Ha a második a nyerő, akkor az elsőt lemondod, ha a második nem jön be, akkor ott az első.

2019. ápr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésből, hanem tényleg érdekel, mert nem voltam még soha munkaügyiből elküldve interjúra;


A munkaügyis nincs kapcsolatban az elsővel?


Nem lehet, hogy felhívja az elsőt, hogy hallja az emberünktől, hogy nem keresték, oszt miért nem, ők meg néznek nagy szemekkel, hogy "Mi van?"?

2019. ápr. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!