Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Elcsesztem. Ki fognak rúgni?...

Elcsesztem. Ki fognak rúgni? Rendbe lehet még hozni?

Figyelt kérdés

Munkahelyemnek lejárt egy hatósági engedélye és az én dolgom lett volna megújítani. Meg is indítottam a dolgot, aztán totál elfelejtettem. Nem barátom semmiféle határidő :(

Azzal derült ki, hogy a cégvezető kapott a hatóságtól egy felszólítást, amiben már (nem kicsi) bírságot is kilátásba helyeztek.

Én is kaptam belőle tájékoztatásul egy másolatot.

Azonnal bekértem rá árajánlatokat, hívtam a főnökömet, aki úgy üvöltött velem a telefonba, hogy lehet, anélkül is hallottam volna az utca túloldaláról.

Jövő héten értekezleten ezt gondolom újra végighallgatom majd az összes kollégám előtt... de mindegy, nem is fontos. Viszont a munkahelyem igen.

Megúszható a dolog vajon?


2019. ápr. 12. 13:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Próbáld meg sos intézno hogy jövő hétre már meglegyen.

Még nem bűntetést kaptak csak felszólítást, akkor még talán megúszható.

2019. ápr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem intézhető SOS :( tervezőt kell keresni (árajánlatot kérni, bizottsági szinten eldönteni, hogy melyiket fogadja el a cég), tervdokumentációt készíttetni... hónapok :/
2019. ápr. 12. 13:31
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogy kirúgnak az egy dolog, de jó eséllyel kártérítést is kell fizetned, ami a büntetés plusz az engedély hiánya miatt esetlegesen kieső bevételek összege.
2019. ápr. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Azt írtad, megindítottad a dolgot, utána hol akadt el? Ebben az esetben ez nagyon fontos.
2019. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem bújj el egy odúba és várd ki a következő tavaszt.Én ezt tenném.Addig csak megoldódik valahogy és a főnök is lecsillapul, vagy a gutaütés elviszi.
2019. ápr. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Hű, hát akkor valami szuper jó munkaerőnek kell lenned hogy ezt megúszd.


A felszólító levélben gondolom van valamj újabb határidő?-addig tudod teljesíteni ha most ezerrel nekifekszel?

2019. ápr. 12. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

A lényeg:

1. Eszeriont még nem büntetést, bírságot kaptok, csak figyelmeztetés van. Akkor még jó eséllyel megúszható. Készíts elő egy határidőhosszabbítási kérvényt! Abban részletesen írd le, hogy a kötelezettség teljesítésére milyen ütemtervetek van, abban mit, hogyan és mikorra terveztek végrehajtani, és ebből eddig mi sikerült.

Ez meglágyíthatja az ügyintéző szívét.

2. Ennek postázása után (miközben a többi dolgot gőzerővel intézed, frissítsd, és küldd el az önéletrajzodat, ahov a lehet.



"Elcsesztem. Ki fognak rúgni?"

Ha ez a cégnek pluszpénzénbe kerül vagy visszavonják a működési engedélyét, akkor biztosan. Milyen jellegű dologról van szó? Milyen előírás?


"Rendbe lehet még hozni?"

Azt nem, de a károk mérsékelhetők. Ld. fentebb.


"Munkahelyemnek lejárt egy hatósági engedélye és az én dolgom lett volna megújítani. Meg is indítottam a dolgot, aztán totál elfelejtettem. Nem barátom semmiféle határidő :(" Nincs minőségirányítási rendszer, ami ezeket a dolgokat nyilvántartja és figyelmeztet? Legalább egy Gmail naptárat üzemeltetni kellene.


Azzal derült ki, hogy a cégvezető kapott a hatóságtól egy felszólítást, amiben már (nem kicsi) bírságot is kilátásba helyeztek.


"Megúszható a dolog vajon?" Ha a pozícióra nehéz embert szerezni, akkor jobb eséllyel. De az önéletrajzodat frissítsd!

2019. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

Egy esélyed még van.

A jövő heti értekezletig gyorsan ess teherbe, akkor nem rúghat ki.

2019. ápr. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Hogy hol akadt el, nem tudom :/ Méréseket kellett végezni -ennek időpontját még bejelentettem a hatóság felé-, azok jegyzőkönyve megérkezett én meg félresöpörtem azzal, hogy úgyis kell tervezőt keresni, de most van sürgősebb melő. Aztán közbejött némi betegség, egyéb magánéleti izé... mindegy, nem mentegetem magam, ahogy betettem az irattartóba a jegyzőkönyveket, azzal a lendülettel el is felejtettem.

Nincs határidó a levélben. Igazából most betűről betűre átolvasva ennek a levélnek a tárgya tájékoztatás, később leírja, hogy az engedély nélküli üzemelés bírság kiszabásával járHAT, majd a következő bekezdésben pedig azt, hogy a mulasztás pótlására való kötelezéssel egyidejűleg bírságot szabnak ki. Szóval lehet, hogy már ezen túl is vagyunk. Erről nem szól a levél, nem határozat, nincs benne semmi összegszerű dolog. Persze az is lehet, hogy abból nekem (már) nem küldtek másolatot.

Egy környezetvédelmi engedélyről van amúgy szó.

2019. ápr. 12. 13:53
 10/14 anonymousreview60 ***** válasza:

"Nincs határidó a levélben. Igazából most betűről betűre átolvasva ennek a levélnek a tárgya tájékoztatás, később leírja, hogy az engedély nélküli üzemelés bírság kiszabásával járHAT," Talán a birka ügyfeleket akarják így figyelmeztetni a közelgő határidőre és ösztökélni, hogy ne b@ßanak ki saját magukkal.


"majd a következő bekezdésben pedig azt, hogy a mulasztás pótlására való kötelezéssel egyidejűleg bírságot szabnak ki." Mikor jár(t) le az engedély?


"Szóval lehet, hogy már ezen túl is vagyunk. Erről nem szól a levél, nem határozat," Levélben a hatóság csak ilyen-olyan tájékoztatást adhat, ha hatósági cselekményre kerülne sor (bírságolási eljárás INDÍTÁSA), az végzésben menne. Ír a levél megindított vagy JELENLEG indítani tervezett (nem csak lehetőség emlegetése) eljárásról.


"Egy környezetvédelmi engedélyről van amúgy szó." Úgy sejtettem.

2019. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!