Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek ez korrekt volt a...

Szerintetek ez korrekt volt a fonokomtol?

Figyelt kérdés
1 evvel ezelott kerestem magamnak gyakorlati helyet amit talaltam is le is toltottem az adott helyen. A gyakorlatom kozben semmi problema nem volt, igyekeztem nagyon. Mondta is a fonokom, hogy nagyon szimpatikus vagyok neki es jól vegzem a rám bízott feladatokat es ha vege a gyakorlatnak alkalmazni is fog. Nagyon orultem neki. A gyakorlatom utolso napjan azt mondta, hogy sajnos a forgalom miatt nem tud meg egy embert alkalmazni es barmennyire is szeretne de nem tud felvenni. Rosszul esett, de tultettem magam rajta. Nem telt el 1 honap es egy ismerosom betert az uzletbe es latta hogy felvettek plusz egy szemelyt, mint kiderult a fonokasszonyom barati tarsasagobol egy lanyt. Nagyon rosszulbesett. Szerintetek jogosan? Vagy csak en vagyok tuul erzekeny? Azota máshol dolgozom, de akkor is.. 28/n

2019. ápr. 13. 08:58
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Te csak gyakorlaton voltál ott. Annak vége. Nem jogos az elvárásod, hogy mindenképpen folytassák az alkalmazásodat.
2019. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
Mindenki a haverokat veszi fel, ahogy te is azt tennéd hasonló helyzetben. A csókos rendszer ilyen. Most te szívtad meg miatta, holnap miattad fog szívni más.
2019. ápr. 13. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Gyakorlati helyeken rendszeresen eljátsszák ezt. Nagyon jó vagy, itt maradhatsz majd, nem kell meló után rohangálni. Sajnos a nagy része kamu, de így az ember sokkal jobban igyekszik. Egyszerű motivációs hazugság. Nálunk 3 embernek mondták, hogy fel lesznek véve, de csak egy szabad hely volt, erről persze hallgattak.
2019. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ő valószínűleg tényleg téged szeretett volna felvenni, de a főnökasszony közbeszólt. Sovány vigasz, de valószínűleg ő is csak engedelmeskedett a főnöknek.
2019. ápr. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul eshetett, azt senki nem vitathatja el tőled. Persze jogilag nem támadható az eljárás, de biztosan nagyon szar érzés. Sajnos gyakori az ilyesmi, mindenki a kapcsolatait használja ki.
2019. ápr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A főnököd olyan szinten nem volt korrekt, hogy azt mondta alkalmazni fog a gyakorlat után és nem tette.Inkább ne ígért volna semmit csak hagyott volna gyakorlatozni.Ez így a másik ember ámítása,csak azt nem tudom mire jó ez nekik...szavak szintjén könnyű nagy lelkűnek lenni.Sokszor tapasztaltam már ilyet.Valaki tudta,hogy szükségben vagyok és nagyokat ígért, elhúzta előttem a mézes madzagot, amikor az ígért dátum közeledett jött a magyarázkodó e-mail,ami állandó munka lett volna azt mondta valójában egy hét lett volna, meg nem tőle függ,hogy nem alkalmaztak..bla-bla-bla...később megtudtam az ő hatalmában áll kinevezni a munkásokat,de könnyebb másokra hárítani a felelősséget,magunkat fényezgetni, mosogatni...

Visszakanyarodva a főnöködhöz lehet tényleg szándékában állt alkalmazni ha nem lett volna a barátnő lánya,így ő került a prioritás lista elejére,de az is lehet ő is csak próbált neked hízelegni,hogy továbbra is jól végezd a munkádat, mert biztosan volt belőle haszna.

2019. ápr. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha a munkahelyi dolgokat érzelmekkel éled meg csak a saját életedet bonyolítod feleslegesen.

A munka üzlet, nem barátság.

2019. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ideje megtanulni, hogy ami szóban hangzik el, az nem létezik. Hülye lett volna azt mondani, hogy már megvan a helyedre az ember, csak kihasználják az olcsó munkaerőt, amíg lehet.
2019. ápr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A szó elszáll, az írás megmarad. Ha ő konkrétan szerződést írt volna alá, hogy Te ott maradsz, amit megszeg, akkor jogos lenne a felháborodádod.


Én ráadásul régen olyan országból jöttekkel dolgoztam együtt, ahol az igérgetés megy ezerrel, de sosem lesz belőle semmi; így tanultam meg, csak akkor higyjek el valamit, ha látom :)


Szóval, a szóbeli ígéreteket bóknak vedd és ne készpénznek.

2019. ápr. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyet kell,hogy értsek a 9-es válaszolóval a szóbeli ígéretek csak bókok, ámítás
2019. ápr. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!