Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kéne bepótoljam a...

Miért kéne bepótoljam a húsvéti szabadnapom? Ez normális?

Figyelt kérdés

Eladónő vagyok egy kisebb boltban. Az egyik főnökkel dolgozok felváltva.

Kérdeztem a húsvéti programot és közölte, hogy hétfőn bejön helyettem és én bejövök ő helyette a következő hétfőn.

Itt picit más a helyzet, erdélyi vagyok és a román húsvét a mienk után van egy héttel. Szóval én megkapom a húsvét hétfőt szabadnak, de cserébe jövő hétfőn, amikor csak 3 munkaórám lenne, bekell mennem helyette dolgozni reggeltől délutánig.

Ez most kb úgy jön ki, hogy az amúgyis járó ünnepi szabadnapomat én bekell pótolnom. Miért kéne én többet dolgozzak azért, mert húsvétkor egy nap szabadom volt?

Szerintetek hogy lehet ezt a legnormálisabban közölni főnökkel?


2019. ápr. 18. 20:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Összegezzünk: függetlenül attól, hogy ünnepnap van, a bolt nyitva van, tehát nektek munkaidőtök van, amit be kell osztani, tehát abszolút jogtalanul háborogsz azért, mert be kell mennned dolgozni főleg úgy, hogy ami ünnepet te tartasz, azt megkapod szabadnak, és ő dolgozik, ami ünnepet ő tart, azon pedig te dolgozol, ez így gyakorlatilag fairnek hangzik.


Az, hogy óránként mennyi pénzért leszel bent akkor délutánig, na arról már érdemesebb beszélgetni: mivel hivatalosan ünnepnap lesz nálatok (ha jól értem hogy amit te húsvét hétfőnek mondasz az a mi húsvétunk, tehát a legközelebbi hétfőről beszélünk, és a román húsvét az ezt követő hétre esik ugye?), akkor mivel az országban az utóbbi számít hivatalosan ünnepnapnak (persze csak ha jól tudom, mindkettőt nyilván nem adják ki), hétvégi emelt órabérrel illene hogy fizessen. Ha ezt megteszi, gyakorlatilag még jól is jártál.

2019. ápr. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát abból amit leírtál, nekem az jött le, hogy ott is csak 1x van húsvét, egy héttel később, de te megtarthatod most hétfőn, cserébe a következő héten bent kell lenned.


Összességében ugyan annyit vagy szabad, csak 1 hét eltolással, nem?

2019. ápr. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igen, a román húsvét tehát a mienk utáni egy héttel a hivatalos. Akkor bekell mennem, de szó sincs több fizetésről.

Ők csinálják a programot, ahogy akarják. Még a nagy bevásárló központok is zárva leszünk, de ez a kis ruhás bolt nem zárhat be...

Végülis megcseréltük a programunkat, szóval így nem is járna nekem húsvéti szabadnap mert ledolgozom.

2019. ápr. 18. 20:26
 4/7 anonim ***** válasza:
Szóval a mostani hétfő a te saját szabadnapjaidból kerül levonásra?
2019. ápr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát szabad lehetek hétfőn. De ezért cserébe én a következő hétfőn többet kell dolgozzak :/
2019. ápr. 18. 20:31
 6/7 A kérdező kommentje:
Szóval összességében ugyanannyit dolgozok mint egy normális héten, amikor nincs ünnep. Mintha nekem nem járna szabad az ünnep miatt.
2019. ápr. 18. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
Emelt órabért ki kell követelned, bár a román törvényeket nem ismerem, nálunk mintha azokban is szabályozva lenne, hogy a hétvégi/ünnepnapi munkáért bértöbblet jár. Sosem dolgoztam még olyan helyen, ahol nem adták meg.
2019. ápr. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!