Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehettem olyan nem...

Hogy lehettem olyan nem normàlis hogy volt nem kevés félretett pénzem és feléltem? És azóta sincs munkàm?

Figyelt kérdés
Évekig voltam gyàrban amit tudtam félretettem. Életem sose volt szóval nem vertem el a pénzt. Viszont màr akkor is depressziós voltam. Aztàn egyszer csak nem birtam tovàbb felmondtam. Aztàn elkezdtem orvoshoz jàrni de sok értelme nem volt igy utólag nézve. És most azon kapom magam eltelt egy csomó idö alig van pénzem, semmit nem fejlödtem ugyanúgy utàlok mindent. Azóta nem volt munkàm bàr akartam de màs gyàrakba eddig még nem vettek fel. Hogy lehetek ekkor nyomorék fsz?? Miért nem végeztem el legalàbb egy vagyonör tanfolyamot amig még lehetett volna?? Màsra úgy se vsgyok jó, arra talàn igen. És most lehet lenne munkàm. De hülye vagyok. Fejemet a falba kéne verni. F

2019. márc. 31. 17:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az első és legnehezebb a beismerés.

Neked sikerült. Innentől már csak egy utat, egy megoldást kell találnod, és a végsőkig kitartani mellette!

Nem biztos ám, hogy annyira hülye vagy. Nézz szét a munkaerő piacon, mi kelendő most. Végezz el estin egy ilyen szakmát, az első 2 okj ingyenes esti rendszerben, akkor is ha elmúltál huszonmittudoménmennyi.

Veszve még semmi sincs, ha nem adod fel. Küzdeni bármikor el lehet kezdeni. :)

Persze a saját körülményeiddel te vagy tisztában, te tudod, mit tudsz bevállalni. Én csak azt mondom, hogy ez kezdetnek nem is olyan rossz. Engem is ez a fajta elkeseredettség indított neki, ez szülte meg az "ebből elegem van!!" érzést, ami végül a kitartást adta, hogy kicsit helyrepofozzam az életem. Bár még mindig egy rakás szemétdomb az egész, legalább szakmám, pénzem és munkám már van, el tudok indulni.

Úgyhogy sok sikert! :)

2019. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%
Na, most, hogy már tényleg van miért depressziós legyél akkor ideje összekapni magad...
2019. márc. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonlóan csináltam mint te. Megtakarítottam egy komolyabb összeget, majd a cég ahol dolgoztam megszűnt, a pénzt meg feléltem. Most méhészhez járok "inasnak", azaz munka közben tanulom és némi pénzt is keresek közben. Így lesz egy olyan ismeretem amivel otthon is méhészkedhetek, vagy akár külföldön is hasznosíthatom. Tudom hogy primitív ötlet, de ha nem találnák szimpatikus munkát, akkor is lesz mit enni.

51/F

2019. márc. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
volt bármi amit korábban szerettél? ami kicsit is érdekel? vagy boldoggá tett akár pillanatokra? (valami nem káros) sport, éneklés, kertészkedés? a gyár tuti nem tölt fel, valami más kell. Azon a szinten, ami belefér.
2019. márc. 31. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
az okj zsákutca, odajutsz ahol voltál, kezdetnek, amig nincs jobb ötlet jó lehet célnak... de ha interneted van, az internet tele van okosságokkal, megoldásokkal...
2019. márc. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat. Sajnos nincs olyan tevekenyseg ami örömet okozna soha nem is volt. Nincs tehetsegem semmihez, azert nincs normalis szakmam se. Pl hiaba akarnek en villanyszerelo lenni( most csak mondok valamit) ha full ugyetlen vagyok meg sik hulye vagyok hozza. Nem tudom elkepzelni hogy kitanulok egy ertelmes szakmat.
2019. márc. 31. 18:19
 7/11 A kérdező kommentje:
Max a netezés az jó dolog de itt is csak lézengek meg max àllàst keresek.
2019. márc. 31. 18:21
 8/11 Noblesse Oblige ***** válasza:
100%

Munkanélküli? Ott pl. segítenek önéletrajzott írni, felkészülni állásinterjúra. De vannak GINOP támogatások is. Egyik adókedvezményt ad a cégnek, ha téged vesz fel. A másikat te veheted igénybe ingyenes tanfolyam formályában. (több szakma közül is választhatsz.

Szerintem ha bemész ott segíteni fognak.

2019. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Voltam mar sokat ott. A tanfolyam az igaz a tobbirol sose hallottam. Voltam altaluk tanfolyamon de semmit nem tanultunk nagyon gyakorlatunk se volt. Annyi haszna volt csak hogy addig is nem nulla ft volt a jovedelmem.
2019. márc. 31. 22:09
 10/11 anonim ***** válasza:
Ja, tele van, pl mint amit az ötös ír, egy értelmes mondatot nem tud összerakni. :)
2019. ápr. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!