Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a dolgozókról, akik a kezdőkori megaláztatásokat később úgy kompenzálják, hogy ugyanazt teszik másokkal?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk, hogy valaki fiatalkorában, újdonsült dolgozóként elég erős mobbingolásban részesül, szívatják mert új, és a többi ilyen dolog. Aztán később, idősebben, amikor új dolgozó jön, akkor ő igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy az illető meg legyen alázva, ha lehet, még jobban, mint ő annak idején. Sajnos nekem is volt dolgom ilyennel, egyértelműen lerítt róla, hogy amikor jópár évvel korábban odakerült, akkor ő is szívatva volt, és most élvezi, hogy fordított a helyzet. Ti is szánalmasnak tartjátok az ilyet? Belegondolva, valamilyen fokon a sorkatonaság is ezt a mentalitást nevelte az emberbe. Ugyebár ott is az volt a lényeg, hogy aki az eljén szívatott volt, a végén élvezte, hogy immáron szívató.
2019. ápr. 21. 16:18
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
3%

A katonaságot ne keverd ide. Ott (legalábbis apám korában) megtanultak összefogni is, ez ma már nagyon nem jellemző. Ment ugyan a heccelés és a keménykedés, de ugyanakkor azt is tudta mindenki, hogyha baj lenne, valódi baj, akkor az ott lévőkkel összefognának és megvédenék egymást. Azt is meg kellett ott tanulni, hogy kinek hol a helye, az újakat be kellett törni. De csak azokat csesztették sokat, akik nem akartak beilleszkedni. Aki tudta a dolgát és a helyét, azt kevesebbet vagy egyáltalán nem zaklatták. Később a nagyöregek is azért csinálták, hogy az újak megtanulják a helyüket. A katonaság erős hierarchiára épül és ez így is van jól.

Munkahelyen nincs összefogás. Ott taposás van és ha valaki kiesik, az csak jó, mert lehet pályázni a helyére.

Amúgy véleményem? Érzelmileg sekély és beszűkült világú ember. Nagyjából a többség.

2019. ápr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, neked volt már részed elég erős mobbingolásban?
2019. ápr. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
80%

Jaj folyton ez a mobbing hülyeség.

Egész életemben folyamat kiközösítettek, ignoráltak és csak akkor voltam jó, ha már végképp elfogyott minden ló, tehát a szamár is megtette aznapra.

Mégse takarózom vele. Igazából meg se tudnám nevezni, hol volt mobbing, olyannyira természetes számomra, hogy mindig a szélén vagyok minden közösségnek. De ettől én még nem kezdek el egy újoncot taposni. Sőt, inkább én leszek a legmegértőbb és legsegítőkészebb. Mindaddig míg ki nem derül róla, hogy vagy lusta, vagy rosszindulatú, vagy hihetetlenül buta - vagy ezek tetszőleges kombinációi. Onnantól felőlem úgy nyúzzák, ahogy akarják, ha munka szempontjából haszontalan/ártalmas az illető.

Mert én dolgozni járok be, nem bratyizni.

Az ilyen mobbing és egyéb picsogás csak azt zavarja, aki azt hiszi, a munkahelyen kell megtalálni életünk értelmét.

2019. ápr. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 A kérdező kommentje:
2: Volt. Protekcióval kerültem be gyári munkába. Ott kimondottan arra játszottak, hogy hátha felmondják az idegeim a szolgálatot, és beadom a felmondásomat. Ezt meg is mondták nekem, nyilván a főnök távollétében.
2019. ápr. 21. 17:04
 5/42 anonim ***** válasza:
29%

" Sajnos nekem is volt dolgom ilyennel, egyértelműen lerítt róla, hogy amikor jópár évvel korábban odakerült, akkor ő is szívatva volt, és most élvezi, hogy fordított a helyzet."


Ezt ő mondta neked, vagy csak kitaláltad és felülsz te is erre a túlhypolt mobbing témára.


Protekcióval kerültél be, nyeld le, hogy ennek vannak következményei és kész.

2019. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
5: Valami ilyesmit szólt be, amikor látta, hogy kezdek kilenni a mobbingolástól: "Ugye jó lenne, ha nem volnál kiközösítve? Egyenrangúan beszélgetnénk, és haverilag poénkodnánk veled? Kínos érzés jár át, ugye?" Egy másik alkalommal meg azt jegyezte meg, hogy szerinte túl szabadszájú és laza vagyok, amikor ő odakerült, maximálisan bekussolt és ugrott a szóra. Ezekből nem nehéz összerakni a képet. Lehet, hogy nem ott, azon a helyen, de valamikor korábbi élete folyamán biztos, hogy volt már keményen kiközösítve, megalázva.
2019. ápr. 21. 17:45
 7/42 anonim ***** válasza:
44%

Nos, én ha új helyre kerülök kussolok, lapítok, megfigyelek, tanulok és mindenkivel tisztelettudó, alázatos vagyok. Mert ez mondjuk, hm, nem is tudom... elvárható viselkedés?

Aztán ha már kiismerem magam ÉS leteszek valamit az asztalra, kinyílik a pofám, nem kell félteni. De amíg friss hús vagyok, tudom hol a helyem.


Téged nem mobbingoltak (de utálom még mindig ezt a marhaságot) hanem valószínűleg tettél is érte, hogy így kezeljenek. Ne aggódj, a gyakori közönsége pont nem az, aki majd a kis lelkednek megnyugvást és igazolást ad.

2019. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 A kérdező kommentje:
7: Nem volt igaz, amit mondott. Egyszer, még az elején, mikor beszélgetni próbált velem, megjegyeztem (teljesen normális hangnemben), hogy túl sokat kérdez, szeretném, ha nem kíváncsiskodna bele nagyon a magánéletembe. Innentől fújni kezdett rám, valamiért kitalálta, hogy fennhordom az orromat. Hidd el, nem az volt a baj, hogy nem jól csibáltam a dolgomat. Eleve az frusztrálta őt és másokat is, hogy szerény, szűkszavű voltam. De itt most nem ez a lényeg, nem erről szól a kérdésem, hanem arról, hogy mennyire szánalmas az olyan ember, aki a kezdőkorban felgyülemlett feszültséget az aktuális újoncon vezeti le.
2019. ápr. 21. 17:58
 9/42 anonim ***** válasza:
0%
Arra is kaptál már választ.
2019. ápr. 21. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 A kérdező kommentje:
9: Igen, kaptam. És? Jöhetnek még további válaszolók, akik érdekességeket, esetleg példaeseteket írnak. Miért kellene beérnem egyetlen válasszal? Arról nem is beszélve, hogy szerintem a kérdésem egy elég összetett témát érint.
2019. ápr. 21. 18:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!