Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a véleményetek azokról a...

Mi a véleményetek azokról a dolgozókról, akik a kezdőkori megaláztatásokat később úgy kompenzálják, hogy ugyanazt teszik másokkal?

Figyelt kérdés
Tehát mondjuk, hogy valaki fiatalkorában, újdonsült dolgozóként elég erős mobbingolásban részesül, szívatják mert új, és a többi ilyen dolog. Aztán később, idősebben, amikor új dolgozó jön, akkor ő igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy az illető meg legyen alázva, ha lehet, még jobban, mint ő annak idején. Sajnos nekem is volt dolgom ilyennel, egyértelműen lerítt róla, hogy amikor jópár évvel korábban odakerült, akkor ő is szívatva volt, és most élvezi, hogy fordított a helyzet. Ti is szánalmasnak tartjátok az ilyet? Belegondolva, valamilyen fokon a sorkatonaság is ezt a mentalitást nevelte az emberbe. Ugyebár ott is az volt a lényeg, hogy aki az eljén szívatott volt, a végén élvezte, hogy immáron szívató.
2019. ápr. 21. 16:18
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez is a magyar suttyó mentalitáshoz tartozik. Sosem értettem, miért kell az újat szivatni, miért nem lehet inkább segíteni betanulni, beilleszkedni, illetve miért nem egy befogadó, segítő csapat a cél? Talán könnyebben menne minden. Ja bocs, ebben az országban pont az ellenkezője a cél. Volt, ahol engem is szivattak, mert szar volt a vezető meg a nagy része a társaságnak, vagy mert vén tégla, seggnyaló volt a cégnél a király, akinek mindent lehetett. Később én is szívtam a vérüket rendesen.
2019. aug. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
100%

Válaszokból világosan látszik: a szolgaság gyakorlata. Munkahely a frusztrált, beteg lelkületű emberek gyűjtőhelye, ahol egyik része uralomra vágyik, mert értéktelen (főnökség) másik része készségesen és örömmel becsicskul és még büszke is rá, mert egy mazochista birka (dolgozói többség) és szintén értéktelen, attól érzi valakinek magát, hogy jó szolga, szopik rendesen, ahogy kérik és másokat is szopat.

A birkatöbbség szerint ez így rendben van. Szerintem a civilizálatlan ősmajom szintjén van. Ebben az országban még jo pár évtizedik ebben a fertőben fogunk tocsogni.

2019. aug. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

21-22: Való igaz, a magyar dolgozók jelentős része (főleg gyárakban meg segédmunkában), ha a főnök odamegy hozzá avval, hogy "Jövő héttől új dolgozót kapunk. Te fogod őt betanítani, egy darabig együtt dolgoztok majd.", akkor ezt magában úgy értelmezi, hogy "Jövő héttől lesz egy csicskád, akit kényed-kedved szerint ugráltathatsz, szekálhatsz, levezetheted rajta a feszültséget, és rálőcsölheted az általad végzendő munka 60-70%-át."

És ahogy fentebb írtam, amióta külföldön élek, itt nem tapasztaltam azt a mentalitást, hogy az újoncot szívatni kell. Sőt, épp ellenkezőleg, szinte mindenhol azt látom, hogy az újonnan jöttet egyik hétről a másikra befogadják, még egy hónapja se dolgozik ott, de máris egyenrangúan trécselnek vele. Ez az otthoni munkahelyek többségén miért nem működhet így? (És enyhén fogalmazok, otthon a régi dolgozók többségét már a puszta felvetés, hogy az új dolgozóval full rendesen bánjanak, felhergeli.) A választ szerintem a régi időkben (szocializmus és még annál korábban), és azok neveltetésében kell keresni, ez egy onnan megragadt mentalitás lehet.

2019. aug. 1. 09:11
 24/42 anonim ***** válasza:

Nekem csak olyan volt hogy sokmindenre nekem kellett rajönnöm, senki nem mutatta meg, stb, ezert ha uj dolgozo jön, pont ezert en sem adom at a tudast.durva lenne azt erezni hogy amig en kinlodtam valamivel hetekig akàr es megizzadtam ahhoz hogy megtanuljam, azt masnak csak ugy atadjam es tudja 2 perc mulva.


Csak olyanban voltam segitökeszseges amiben nekem is segitettek. Azt szivesen at is adtam en is.illetve olyan is van hogy ha vmit megmutattak akkor viszonzom azaz en is megmutattam vmit mit hogy kell amire szükswge volt


Szivatni senkit nem szoktam, de ha nekem kell utana javitani, plusz munkat csinal nekem, es besokallok, plane mivel abbol dolgozok amit ö csibalt azaz nem eszrevett kesöbb kibuko hiba miatt engem fognak elövenni, errol en lazan tajekoztatom a fönököt. A fönök igy szet is bontotta a feladatokat hogy lehetöleg ne egymas munkajara epüljön a munkank. Igy amit az uj elcsesz azert ö is fogja elvinni a balhet es az okozott kar vagy balhe miatt pedig a fönök felel nem en.

2019. aug. 1. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
23 ha te tanitasz be nem azt jelenti hogy csicskad lesz hanem azt hogy ha hibazik rajtas fogjàk leverni
2019. aug. 1. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
*rajtad
2019. aug. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:

24-25: Pont erről szól a kérdésem. A "Ha én szívtam, te is szívjál!"-mentalitásról. Csak gratulálni tudok. Mellesleg nekem a tököm is ki volt avval, amikor kaptam a szidást, hogy hetek óta ott dolgozom, és xy dolgot nem vagyok képes soha megcsinálni, és kiderült, egy olyan munkarészről van szó, amit soha senki nem is említett, hogy az én dolgom lenne, mástól sem láttam soha, hogy csinálná. Akkor szerinted ez így jó? Normális munkahelyen igenis elmagyarázzák, hogy mi a dolgom. Az, hogy majd magamtól rájövök mindenre, egy full káoszos elgondolás, akár még hibát is ejthetek, ha mondjuk olyasvalamit próbálok elvégezni, ami nem is azén reszortom, csak mert én úgy tippelem, hogy hozzám tartozik.

Az világos, hogy nem azt jelenti, de lássuk be, a dolgozók jelentős része úgy értelmezi magában, hogy erre is feljogosítja őt, szeretik túllépni a hatáskörüket.

2019. aug. 1. 09:23
 28/42 anonim ***** válasza:
0%

De nezd globalisan.

Ha pl valaki felepit egy vallakozast vagy karriert vert izzadva, mindenki max a gyerekenek passzolna le.

Küzdöttel harcoltal valamiert, miert kene azt 1 perc alatt egy jött ment idegennek atadni?

2019. aug. 1. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:

Birom az olyanokat is amikor szakmunkasok feszt leminösitenek hogy amit en diplomaval csinalok azt ö is siman megtudna. Ki akart turni a helyemröl azt mondta tegyem be hozzank dolgozni.

Miközben en kemenyen dolgoztam azon a diploman, kemenyen tanultam, vizsgakon izzadtam, es lazan at akarjàk huzni mert szerinte siman ülhetne a helyemen 5 év föiskola nelkül is.

2019. aug. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
28: Felépíteni egy vállalkozást, küzdeni a megtartásáért meg jól megtanulni elvégezni a rám bízott munkát két külön dolog. Ne keverjük már a szezont a fazonnal!
2019. aug. 1. 09:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!