Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A másnaposság elfogadható...

A másnaposság elfogadható indok a távollétre egy munkahelyről?

Figyelt kérdés

Egy kollegám a sokadik alkalommal marad távol 1-1 napokat azzal az indokkal hogy előző nap benyomott és most másnapos. És nem jön.

Sokadik eset. Papírja orvosi nincs soha.


Mégis elfogadják neki.

Nem értem: ez elfogadható indok?


Az nem úgy megy hogy ha hiányzok akár 1 napot is az vagy szabadság vagy betegállomány és kész? Olyan miért elfogadható hogy benyögök valamit szóban vagy igaz vagy nem és ez már elég?


2019. ápr. 23. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:

Gondolom kiírják szabinak neki azt az 1 napot.


A szabi indoka pedig tök mindegy mi, kivéve, ha mondjuk nincs meg a szükséges létszám vagy a beosztottnak SOS be kell mennie.


Plusz, gondolom beosztott jóvan van a főnivel.

2019. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hihihihihihihi


Nem

2019. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha szabadságnak van beírva nem kell indok
2019. ápr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én sem értem. ez szabadság ilyenkor. most meg nem mondom hogyan van pontosan, de saccolnom kéne, akkor azt mondanám, hogy a szabadság 30%-ával a munkavállaló rendelkezik, 70-nel meg a munkáltató. tehát ha ő másnaposságra akarja elbacni a szabadságát, akkor csinálja! :D
2019. ápr. 23. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Épp ez az hogy nem írnak ki neki szabit. Látom mert én tartom nyilván. És nincs betegállományban sem mert azt is én tartom nyilván. Uakkor a fizuját is megkapja teljes egészében vagyis nincs ott de akkor is bért kap ezekre a napokra is.



ezért nem értem mire fel. még ha egy jó nő lenne akkor lennének tippjeim de gy 50-es pacák.

2019. ápr. 23. 21:08
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha telefonon bevallod, vagy bemész a munkahelyre, de nem állsz be dolgozni, hanem közlöd a főnökkel a tényállást, akkor el kell, hogy fogadják, nincs mese. Persze lehet bolond főnök, aki azt mondja, ránézésre kutya bajod, nyugodtan dolgozhatsz, de az nem szabályos. Egy volt munkahelyemen a főnök mindig azt mondta a balesetvédelmi oktatáskor, hogy ilyen esetben szóljon az ember, és ő el fogja engedni, de ha neki kell észrevennie, miután beállt dolgozni, akkor annak komoly következményei lesznek, jóllehet elbocsátás. És persze akárhányszor nem lehet elsütni a dolgot, egy évben egyszer elnézi, de ha valakinál rendszeres, akkor azt síma elbocsátással elküldik.
2019. ápr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

", egy évben egyszer elnézi, de ha valakinál rendszeres, akkor azt síma elbocsátással elküldik."


Csak idén vagy 10x fordult ez elő. És nem küldik el.

2019. ápr. 24. 10:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is van ilyen kollega, de szerintem itt kiirjak szabadsagnak, nem tudok rola, hogy barkivel is kiveteleznenek. Azert turik meg, mert kevesen vannak az o poziciojaban, es egy link ember az is egyel tobb, mint a nulla ember.
2019. ápr. 24. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"es egy link ember az is egyel tobb, mint a nulla ember."


Hát ezt már a főnöktől is hallottam nem egy ember kapcsán hogy nem jó tróger alak de jobb nincs.


lehet ez van a háttérben.

2019. ápr. 24. 10:37
 10/10 anonim ***** válasza:
48%
Mondjuk azt is nézni kell ilyenkor, hogy mennyire pótolhatatlan. Pl, ha a tudása és/vagy a kapcsolatai miatt lehet egyszerűbb elnézni neki, hogy last minute kér szabadnapot és még el is mondja, hogy ő full másnapos. (Igazából a főnök nem fog egy másnapos embert behívni, lévén nem képes a munka elvégzésére, tehát felesleges behívni, de az más kérdés, hogy mennyi idő után unja el. Ha ezen kommentem elején emlegetett emberről van szó, lehet nincs határa ennek).
2019. ápr. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!