Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Műtét után elkerülhetetlen,...

Műtét után elkerülhetetlen, hogy otthon a kollégák meglátogassanak?

Figyelt kérdés

Nagyjából 10 fős a csoportunk, közülük csak 1 emberrel vagyok igazán jóba (magánéleti dolgokat tud, néha közös program a párjainkkal). Van még 1 fő, akivel sokat beszélgetek és ennyi. A többiekkel csak a napi nevetgélés, általános érdeklődés megy.


Műtétem után kB 1 hónapot otthon, 1 hónapot szanatóriumban fogok tölteni. Semmi életveszély, térdműtét csupán.


Részükről illő felajánlani, érdeklődni hogy meglátogatnak,ez kedves gesztus. Én sem szeretnék bunkó lenni, de én ilyen mélyen nem akarok belemenni a kollegiális viszonyba.


Nem is vendégfogadásra (pláne 10 fő) alkalmas a házunk, nem is vagyok mindenkivel olyan jóba, nem mondhatom 5-nek, hogy ti gyertek, többiek ne, pedig a többiekkel munkán kívül erősen mellőzzük egymást. Valószínű azért a látogatáshoz ők is hozzácsapódnának, már csak kíváncsiságból is.


De egyszerűen számomra ez már túl intim lenne, meg sok ember, apró házban, nem is a kertvárosi villasorról beszélek, stb


Szerintetek ha szóba jön, hogyan válaszolhatnék?


Köszönöm szépen.


2019. ápr. 24. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én abból indulok ki, hogy oda nem megyek, ahova nem hívnak. Nem tudom, hogy tudod leszerelni őket majd. Gondolom, bejelentik előtte, amikor mennének. Biztos ír valaki valami okosat.
2019. ápr. 24. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Hát...nem tudom. Néha kicsit kellemetlen vagy sok az ilyesmi. Főleg, ha modjuk ők is csak az ért mennek látogatni, mert úgymond "muszáj ", de saját példámból kiindulva, lehet hogy érdemes kibírni azt a pár percet. Már csak a jó viszony fentartása végett is.

Nekem ez a "kis " műtét 3 évig tartott. Nem a munkatársak, a munkahelyem is odaveszett. Beszakadt a megtakarításom, a családom, a haverok zöme, szinte mindenki.

Szóval gondold át, ki tudod-e bírni valahogy azt a fél órát :)

2019. ápr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eleve nem illik szóba hozni a látogatást, ha nem is vagytok olyan közeli viszonyban.

Nyugodtan mondd meg, hogy ne jöjjenek.

Pl. Köszönöm, kedves vagy, de ne fáradj ilyennel. Nemsokára úgyis jövök dolgozni és látjuk egymást.

2019. ápr. 24. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek!


Nem nagy szünetről van szó, megyek vissza 2 hónap múlva.

Csak még az is rossz lenne, hogy én általában fekszem, ülni nem nagyon tudok, és akkor úgy "nézelődjenek" fölöttem.


Majd valahogy akkor mellőzöm a témát.

2019. ápr. 24. 09:06
 5/11 Doros ***** válasza:
100%

Én már azt sem értem, miért merülne egyáltalán fel, hogy otthon meglátogatják a beteget a kollégák.

Ha felajánlják, akkor kedvesen el lehet hárítani. Indokolnod sem kell: Köszönöm, kedvesek vagytok, de nem tudok látogatókat fogadni.

Inkább tételezzék fel, hogy három szexrabszolgát és/vagy egy agresszív, elmebeteg nagymamát rejtegetsz.

2019. ápr. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, hármas, véleményem szerint is... Köszönöm
2019. ápr. 24. 09:08
 7/11 anonim ***** válasza:

Soha egy munkahelyemen sem merült föl, hogy a beteg kollégát meglátogassuk. Olyan még előfordult, hogy a kórházba bementek hozzá.

A beteg embernek eleve teher vendéget fogadnia.

Szerintem ha hazakerültél a kórházból, másnap hívd fel valamelyik kollégát, vagy a főnököt, számolj be röviden az állapotodról és kész. Aztán utána is egy-két hetente hívd fel őket. Ezzel kb. ki is elégíted az egyébként érthető kíváncsiságukat, és valószínűleg nem is merül föl, hogy eljöjjenek hozzád.

Mások betegségénél volt, hogy meglátogatták? Miért gondoltad, hogy hozzád el akarnak jönni?

2019. ápr. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudod kikerülni és megemlítik, hogy meglátogatnak, akkor mondd meg nekik, hogy nagyon kedves gesztus részükről és értékeled, de neked ez így igen kellemetlen, nem tudsz felkelni, készülődni, és majd inkább személyesen bemész, ha majd tudsz.
2019. ápr. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Én anno kórházban voltam 1 hetet, utána másfelet otthon. Írt nekem is egy kolléganőm, hogy meglátogatnának páran, mire annyit válaszoltam, hogy nagyon kedves, de nem igazán szeretném, ha így látnának. Megértette, nem volt sértődés, vagy gond.
2019. ápr. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor engem műtöttek, a kutya nem látogatott meg és én se látogatnék meg mátét után kollégát; pont azért, mert nem csak intim, de ez kényelmetlen is lehet neki.


Ha pl bejöttek volna a kórházba, nem díjaztam volna, hogy látják, ahogy kócosan, nyűgösen, csövekkel ott fekszem, utána pedig, hogy otthon, amikor pihennék, zavarnak.


Ha felajánlják, nyugodtan írdmeg, hogy most nem szívesen fogadnád őket, mert kellemetlenül éreznéd magad, hogy nem vagy szalonképes. Meg fogják érteni. :)

2019. ápr. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!