Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy lehet ülve lenni napi 8...

Hogy lehet ülve lenni napi 8 órát egy irodában?

Figyelt kérdés
Én egyszerűen nem tudok, óránként kb. kétszer kell kimennem, muszáj mozognom. Soha nem értettem azokat akik képesek 1 órát egyfolytában ülve maradni.

2019. máj. 7. 16:19
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%

Én is nehezen bírom.

Szűk 3 éve, amikor munkába álltam, nagyon nehezen szoktam meg, sőt, a sportolgatás is nehezebben ment, akkoriban futottam (bár mostanában is szoktam) és rendesen leromlott a teljesítményem.


Azóta nyilván megszoktam, de nem könnyű 8,5-9 órát ülni, én is felállok legalább óránként egyszer és van, hogy picit tornázom a mosdóban.

2019. máj. 7. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Lehet azért óránként némi mozgást belevinni, ha erre vágysz. Ivás, WC, kávé-cigi, ablaknyitás vagy -zárás, értekezletre rohanás, ebéd - akad lehetőség rá, hogy felállj az íróasztaltól.

Egyébként meg tényleg rossznak tűnik 8-9 órán át ülni, de ha belegondolsz, hogy más munkahelyeken lehet, hogy 10-12-14 órán át állsz vagy szaladgálsz koszban, zajban, büdösben, éjjel-nappal, hétköznap és hétvégén, egyből könnyebb elviselni.

2019. máj. 7. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
76%
Én se értettem, aztán mióta dolgoztam olyan helyen, ahol 8 órát kellett ácsorogni vagy toporogni, azóta az egyik kedvenc dolgom a világon az irodai székem. A mozgást meghagyom kedv-alapú szabadidős tevékenységnek.
2019. máj. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%
Nálunk fent van a gépen a monitorozó szoftver, ami másodpercre pontosan (!) méri, hogy mennyit dolgozol a számítógépen, és hó végén ez alapján kapod a fizetésed. Tehát nyugodtan kimászkálhatsz vécére meg kávézni meg levegőzni vagy akármit, de akkor azok a percek le lesznek vonva a fizetésedből. Szóval inkább mindenki ül a fenekén a gép előtt és dolgozik, mert hó végén mindenki szeretné kifizetni az összes számláját... Fantasztikus motiváló erő, ha tényleg csak annyi időt fizetnek ki, amennyit aktív munkavégzéssel töltöttél. Mindenhol bevezetném ezt a rendszert. Megszűnnének a munkahelyi lógások meg "cigiszünetek" igen harmar. :D
2019. máj. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én irodában dolgozom, és többnyire annyi dolgom van, hogy egy csettintés alatt letelik az a 8 óra anélkül, hogy eszembejutna, mióta is ülök egy helyben.
2019. máj. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszer bolti eladó voltam egy nyáron, alig 2 hónapot voltam ott és a folyamatos 8-10 órás rohangálások miatt (nem lehetett leülni) az utolsó napokban már nem csak a lábam szakadt majdnem le, de a cipőm is tönkre ment :D szóval tényleg egyén függő. Amúgy sovány alkat vagyok, de egyszerűen ennyit nem tudok mozogni, főleg egész nap egy db fél órás kajaszünettel. Az sem normális, aki ilyen üzleti modellt dolgozott ki, legalább le lehetett volna ülni ha nincs vevő.. de nem lehetett.
2019. máj. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"Az sem normális, aki ilyen üzleti modellt dolgozott ki, legalább le lehetett volna ülni ha nincs vevő.. de nem lehetett."


Teljesen egyetértek.


Nekem hasonló munkám volt (gyorsétterem). 12 óra. Néha csak azért mentem ki WC-re, hogy le tudjak ülni; kasszánál nem volt szék, illetve, ha nem volt munka és egy helyben ácsorogtál is már jött valaki, hogy miért nem dolgozol.


Akkor tudtam leülni, amikor elmentem ebédelni (kb fél óra nekem is).


Egyszer volt, hogy leültem a földre, amíg az árut rámoltam a pult mögött (amit nem lehet kitanni, azt el kellett rámolni a pult alá, úgy, hogy könnyen hozzáférhessünk, ha után kell tölteni, de a nyakunkat se törjük ki benne. Na akkor jött egy csaj, aki nem is a gyorsétteremben dolgozott, ha jól emlékszem HR-es volt, hogy villámgyorsan álljak fel, mert mit gondolnak a vevők.


Én annyira nem bírtam ezt az ugra-bugrát, nem az való nekem, rendben elüldögélek az irodában.

2019. okt. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

De azért azt is tudom tapasztalatból milyen, ha valaki mondjuk hiperaktív vagy csak simán nem bír egy iodában ülni 8-9 órákat.


Egyik kollégám hiperaktív és ez a viselkedésén is látszik. Én már úgy vagyok vele, hogy inkább járkáljon ki fél óránként is akár, de engem nagyon zavar, amikor már nem bír az energiájával. Pedig nem tehet róla.

2019. okt. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!