Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor tényleg érdemes...

Ilyenkor tényleg érdemes lenne kihívni a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 1 kolléganőnk, akit köztudottan bántalmaz az élettársa. Nem egyszer jött be dolgozni monoklikkal vagy kék foltokkal. Amikor segíteni akartunk neki, közölte, hogy nem kell. Így annyiban maradt a dolog.


Viszont most 3.napja nem jelent meg a munkahelyen, a telefonja ki van kapcsolva és senki nem tud róla semmit. Eddig minsig szólt ha nem tudott jönni, most viszont semmi.


Többen mondták, hogy hívjuk ki a rendőrt, de ugye csak a HR tudja a címét, ők meg nem adhatják ki. Legalábbis ezt mondták.


Lehet nincs semmi baja csak simán ezt a felmondási formát választotta (sok ilyen volt már), de lehet hogy épp agyonverve fekszik a lakásában.


Nem tudom ilyenkor mi a teendő, nem tudjuk a címét sem és lehet nincs igazunk és semmi baja. Akkor meg nagyon ciki lenne ráhívni a rendőröket csak mert nem jelent meg a munkahelyén.


Az egyik kolléganő telefonált volna, de ugye nem tudott...


Mit tennétek ebben a helyzetben?


2019. máj. 14. 14:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%

Hagyján, hogy ciki lenne, de ha addig éppen nem verte meg a férje a közelmúltban, akkor emiatt biztosan kapna rendesen....

Hú, fogalmam sincs mit tennék ilyen helyzetben... :(

2019. máj. 14. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen, nekem is ez volt a bajom. Ráadásul világosan elmondta, hogy neki nem kell segítség. Volt szerencsém párszor látni az élettársát amikor bekísérte a munkába és már fel 8-kor be volt rúgva.


Csak nagyon lelkiismeret furalásom lenne, ha pár nap múlva olvasnám a hírekben, hogy agyon lett verve.


Ugyanakkor meg lehet jól van és többet ártanánk vele ha segíteni próbálnánk...

2019. máj. 14. 15:04
 3/18 anonim ***** válasza:
Elvégezném a munkát, amiért oda felvettek. Ha belefolyok mindenféle magánügybe, csak a megélhetésem kockáztatom.
2019. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem érdemes beleavatkozni.
2019. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Én nem akarok beleavatkozni, mert nekem is van épp elég dolgom/gondom. Csak aggódunk érte. :/

Mindenesetre a mai naptól ki van rúgva, ha jól tudom...

2019. máj. 14. 15:18
 6/18 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem, ha a tudakozót felhívod és elmondod, amit leírtál itt meg, hogy aggódtok érte, talán kiadják a címét. Utána értesítitek a rendőröket, elmondjátok, amiket itt leírtál és ránéznek az emberre. Max, ha semmi gond nincs, akkor ennyi, Ti megnyugodtok, ha a nő nem tesz feljelentést a férje ellen, akkor ő meg tovább szív; ha meg gond van, akkor a rendőrök azonnal tudnak segíteni.
2019. máj. 14. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Ha a tudakozótól nem tudjátok megszerezni a címet, esetleg meg tudjátok kérdezni, hogy ők nem küldenétek e rendőrt, mert nem csak rosszat sejtetek, de konkrétan láttátok, hogy mi történik a nővel.


Ha nem, akkor HR-t megkérdezni, hogy ők nem tudnának e rendőrt küldeni.


Ha egyáltalán nem tudjátok megszerezni a címet és se a tudakozó, se a HR nem tud rendőrt küldeni, még annyit meg tudtok tenni, hogy, ha a nőnek van valami nyoma a közösségi portálokon (pl be van regisztrálva Facebook-ra, küldött valaha Nektek email-t, stb)., akkor azzal elmennoi a rendőrségre, hogy le tudnák e nyomozni, hogy IP cím alapján honnan lépett kapcsolatba a néppel és, ha mázlitok van, akkor az a lakáa lesz és megy oda a rendőrség.


ha ez se jön össze, akkor sajnos más nem jut az eszembe.

2019. máj. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Majd leírhatnád, hogy végül mi derült ki.
2019. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy hivatalosan ki van rúgva, de elvileg be kellene jönnie valamikor a fizetéséért, a papírjaiért és vannak nála céges kulcsok is, amiket le kellene adnia.


A főnöknek nem sikerült 16 óráig elérnie, úgyhogy ma nem próbálkozott tovább. Holnap még megpróbálja hívni, aztán azt mondta, hogy majd jelentkezik ha kell neki a fizetése.


Nem lepődnék meg, ha pár nap múlva előkerülne megint kék-zöld foltokkal és monoklival...

2019. máj. 14. 21:47
 10/18 A kérdező kommentje:

7! Én csak annyit láttam, hogy az élettársa lelkileg bántalmazza amikor bejött vele és reggel részeg volt. Dőlt belőle a piaszag.

Általában foltokkal a karján jött be, legutóbb egy fekete monoklival. Azt mondta nekiesett az ajtónak. Kérdeztük többen is (köztük a főnök és a HR), hogy tudunk-e valamiben segíteni neki, de teljesen elutasító volt.


Közösségi oldalakon nincs fent egyáltalán (mondjuk ez nem nagy szám, én sem vagyok).


Nem szeretnék belemenni egy rágalmazásos ügybe, meg magamnak sem akarok bajt, viszont aggódom érte mert tényleg sokat sírt munkaidőben is. Nem tudom mi lenne a helyes lépés.

2019. máj. 14. 21:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!