Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyenkor tényleg érdemes...

Ilyenkor tényleg érdemes lenne kihívni a rendőrséget?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van 1 kolléganőnk, akit köztudottan bántalmaz az élettársa. Nem egyszer jött be dolgozni monoklikkal vagy kék foltokkal. Amikor segíteni akartunk neki, közölte, hogy nem kell. Így annyiban maradt a dolog.


Viszont most 3.napja nem jelent meg a munkahelyen, a telefonja ki van kapcsolva és senki nem tud róla semmit. Eddig minsig szólt ha nem tudott jönni, most viszont semmi.


Többen mondták, hogy hívjuk ki a rendőrt, de ugye csak a HR tudja a címét, ők meg nem adhatják ki. Legalábbis ezt mondták.


Lehet nincs semmi baja csak simán ezt a felmondási formát választotta (sok ilyen volt már), de lehet hogy épp agyonverve fekszik a lakásában.


Nem tudom ilyenkor mi a teendő, nem tudjuk a címét sem és lehet nincs igazunk és semmi baja. Akkor meg nagyon ciki lenne ráhívni a rendőröket csak mert nem jelent meg a munkahelyén.


Az egyik kolléganő telefonált volna, de ugye nem tudott...


Mit tennétek ebben a helyzetben?


2019. máj. 14. 14:55
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

"Nem szeretnék belemenni egy rágalmazásos ügybe, meg magamnak sem akarok bajt, viszont aggódom érte mert tényleg sokat sírt munkaidőben is. Nem tudom mi lenne a helyes lépés.".


Szerintem hagyd. Túl sok a "de", túl sok a kifogás és konkrétan le is írod, hogy rendőrt nem akarsz hívni csak meg szeretnél nyugodni.


Ennek a legjobb módja, ha egyszer majd magától ad életjelet és akkor megnyugszik a kicsi lelked.


A kérdést se nagyon értem; "érdemes rendőrt hívni? - mert amúgy úgyse fogok"


"Aggódok, de nem akarok belemenni az egészbe"


Nem tudom mire gondol aki a kérdésében és alatta is lehetetlen helyzetbe állítja a szitut, mindenre csak kifogást keres, aztán folyton kérdezgeti, hogy mit tegyen? Azt mondom, semmit, ha nem akarsz tenni semmit.


De szerintem a kérdés csupán kamu.

2019. máj. 15. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Te vagy akkor az az ügyeletes marha, aki minden kérdés alá odaböfögi, hogy kamu?


A tudakozó mellesleg nem FBI, ha felhívom, hogy adja meg a névhez és a telefonszámhoz tartozó címet (nonszensz), akkor még hülyének is néznek, mert ilyen nincs.


Nem mellesleg a rágalmazás elég gázos dolog, pláne akkor ha nem történt semmi és amint írtam fentebb, nincs bizonyítékunk arra hogy ezért nem jön, pusztán feltételezés. A másik fele meg az, amit az egyik hozzászóló is írt, hogy ha eddig nem is, ezután tuti megverné.


Bocs, hogy tájékozódni próbálunk, semmi kedvünk háborúzni a munkahelyen (sem) egy alkoholista, munkanélküli 100 kilós fekete emberrel.

2019. máj. 15. 07:08
 13/18 anonim ***** válasza:
16%

Mit szeretnél, mit tegyünk, mit tanácsoljunk? Mert kb annyit tudunk írni, hogy nyugodj meg, ne törődj velük, ignoráld őket, ami nem jó Neked, mert Te aggódsz, de, ha írunk valamit, amiből ki lehet indulni, akkor nem jó, mert nem akarsz belemenni ebbe az egészbe.


Amúgy nem vagyok marha; ember vagyok. És nem írom minden kérdés alá, hogy kamu - csak az alá, ami kamu :)

2019. máj. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
11%
Amúgy "ha felhívom, hogy adja meg a névhez és a telefonszámhoz tartozó címet (nonszensz), akkor még hülyének is néznek, mert ilyen nincs." - Kicsit nézd utána, hogy mit jelent a tudakozó szó.
2019. máj. 15. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
12: Többen is oda szoktuk böfögni, mivel -ha nem tudnád- van itt egy kamutroll, aki néha napi szinten szemeteli tele a kategóriát az abszurd kitalált sztorijaival, értelmetlen hőzöngéseivel. Nyilván nem te vagy, mert felismerhető a stílusa.
2019. máj. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Én még nem találkoztam ezzel a "trollal", lehet gyakrabban kellene böngésznem az oldalt.


Mindenesetre a kolléganő ma sem jött be, viszont legalább megkaptam az ő munkáját is... ha kiderül mi lett vele, akkor megírom.

2019. máj. 15. 13:10
 17/18 anonim ***** válasza:
56%
16: 90%, hogy találkoztál már vele. Hisz te magad írod, hogy másutt is láttad már, hogy valaki beírja, hogy kamu a kérdés. Na, az valószínű Balázska kérdése volt. Ismertetőjegyei: Semmi válasz nem jó neki, csak kötekszik, kioktat, meg hőzöng. És a válaszaiba bekopiz a kommentből, amire válaszol. Valamint bejelentkezik más felhasználóról, és védi magát, de a stílusán nem változtat, így azt is felismerni. És a kérdései abszurd, lehetetlen, kamusztorik.
2019. máj. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

:D oké, nekem ez nincs meg. Lehet unatkozik, vagy jó a fantáziája.

Egyébként kb minden 3. kérdés alatt beírja valaki, hogy kamu, úgyhogy nekem ez fel sem tűnt.

2019. máj. 16. 07:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!