Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » "Versenyképes fizetés"....

"Versenyképes fizetés". Álláshirdetéseknél mért nem írnak publikusan egy összeget mint minden normális külföldi országban?

Figyelt kérdés
Úgy látom, hogy minél nagyobb a szegénység egy országban annál több a probléma, félrebeszélés. Ez a "versenyképes fizetés" is az szerintem. A többi meg hogy üzleti titok stb. egy nagyon nagy bla-bla, ergo mellébeszélés. Már kamuznak a legelején.

2019. máj. 16. 13:23
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
5%
Azért ne add elő azt, hogy itthon éheznek az emberek. A versenyképes fizetés 200-250 között lehet.
2019. máj. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
70%
Pozíciófüggő és alkuhelyzet. Szóval nincs azzal semmi baj, ha nincs kiírva. Ha jól teljesítesz az interjún úgyis kiderül, ha meg nem, akkor úgyis mindegy. Alja munkára meg telefonon is megkérdezheted, amikor behívnak
2019. máj. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
40%
200-250 a versenyképes? És szerinted az mivel versenyez? Az éhenhalással? Ha ez itt versenyképesnek számít, akkor nagyobb a baj, mint gondolnánk.
2019. máj. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
51%
#3 vagyok. Mielőtt kiakadna rám mindenki hogy 200k forintból azért nem lehet éhen halni, kifejtem: Bérelsz egy lakást, alaphangon egy százas + rezsi. A 200-as fizud több mint fele el is fogyott. No a maradékból egyél, öltözködj, szórakozz, neveld a gyereked ha esetleg van, stb. Magyarország 2019.
2019. máj. 16. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
21%
Ja és a lepontozás a tényeken semmit sem változtat. :)
2019. máj. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Engem is idegesített.

Igen, interjún meg lehet beszélni, de egyrészt:

- Most akkor utazgassak órákat csak azért, hogy esetleg kiderüljön, hogy meg se érné ott dolgoznom?

- Interjún megkérdezik, hogy "mennyire gondoltam".... mégis honnan a tökömből kellene tudnom pályakezdőként?

Írjanak egy kb összeget a hirdetésbe, és akkor már egyből látom, hogy érdemes-e vele foglalkozni.

A hirdetőnek is olyanokból kellene már csak válogatni, akik nem fognak már a fizu miatt eltűnni esetleg, mert ha nem oké, akkor nem is rabolják egymás idejét.

De túl egyszerű lenne.

2019. máj. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%

Pontosan, egy “versenyképes” albérlet 100-tól indul, plusz közös költség és rezsi. Nesze, álj meg akkor kétszázból, hát érdekes.


Az én kedvencem, mikor a hirdetésben “kiemelt fizetés” volt, majd kiderült, hogy ezerforintos órabérre gondoltak egy olyan pultos állásnál, ahol két idegen nyelv ismeretét is elvárták az egész napos talpalás mellé. Eközben lehet találni takarítói állást (Budapesti hirdetésekről beszélek) ahol 1300-1500 az órabér.


Tehát összegezve a “versenyképes fizetés” az rendszerint azt takarja, hogy “keveset akarunk fizetni, de ezt nem írjuk ki, hátha így többen jelentkeznek és akkor kétségbeesésében hátha elvállalja valaki így is”.

2019. máj. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
0%

"Ja és a lepontozás a tényeken semmit sem változtat. :)"


Az viszont, hogy nem egy érettségivel siránkozik valaki a nettó 200.000 miatt, hanem piacképes szakmával/végzettséggel rendelkezik elég sokat változtat

2019. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
56%
Ne haragudj, diplomás ember vagyok és a szalagmunkások jobban keresnek nálam. Az viszont nem az én hibám és nem is a szalagmunkásoké, hogy ebben az országban nem fizetik meg a tudást.
2019. máj. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem a tudást fizetik meg, hanem hogy mennyit ér a munka amit elvégzel, illetve mennyit tudsz kitárgyalni. Ez a versenyképes fizetés tipikus sablon szöveg amit beírnak hirdetésekbe, mint a terhelhetőség meg a proaktív személyiség, csapatjátékos stb.

Nagyon ritka, hogy kiírnák mennyi a minimum fizetés amit lehet kérni. Ennél már csak az a rosszabb amikor azt írják "biztos fizetés" :D de ezt szinte soha nem látni.

2019. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!