Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki felvételt nyer egy...

Ha valaki felvételt nyer egy munkahelyen, akkor az illetővel mikor kötik meg a munkaszerződést? Már az állásinterjú végén, rögtön? Hogyan működik ez? Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem ossza meg velem!

Figyelt kérdés
Pályakezdő munkanélküli vagyok, eddig csak diákmunkáim voltak. Bocsánat ha butaságot kérdeztem, de érdekel, kinél hogyan történt! Köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 18. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Rendszerint az első munkanap előtt, hogy ne legyen gond egy váratlan ellenőrzésnél, de a munkába állás napján, nem az interjú után.
2012. jan. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én kb. 2 héttel azután írtam alá a munkaszerződésemet, miután elkezdtem dolgozni.


És csak azért nem izgultam emiatt, mert állami cégről van szó.

Ők ugyanis MINDIG bejelentenek, olyan ott nincs, hogy ígérgetnek, aztán papíron nem is dolgozol ott. De viszont ilyen is van, hogy a tényleges munkakezdés után írod alá a munkaszerződést. Még ott is.


A privát szférában már jobban észnél kell lenni.

Ha egy hónapnál tovább ígérgetnek ott, hogy "jó, majd nemsoká" akkor azért már nagyon kell figyelni, és ha nincs változás, akkor vagy fel kell nyomni a céget a munkavédelemnél vagy az adóhatóságnál, vagy sürgősen új munkahelyet keresni. Amíg ugyanis nincs aláírt munkaszerződés a kezedben, addig te papíron nem is dolgozol ott, és semmi nincs a kezedben, ami ennek az ellenkezőjét bizonyítaná. Vagyis a munkáltató simán leléphet 3-4 havi béreddel, ha elég "türelmes" vagy.


Ha van ügyfélkapud, azon azt is bármikor tudod ellenőrizni, hogy a munkáltató bejelentett-e. Persze nem azonnal, kb. az első fizetés utalása után kell megjelenned ott, mint biztosított.

2012. jan. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Így van. Interjúra behívnak esetleg az 50 jelentkezőből pl, 10-et, és abból majd értesítik (telefon, e-mail stb.) azt az egyet, akit felvesznek. Amikorra behívják, majd akkor ott - munkábaállás előtt - megkötik a munkaszerződést.
2012. jan. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az egyik cégnél, ahol interjún voltam több fordulót rendeztek ugyan azon a napon a kiválasztás keretében, és már aznap meg is volt a szerződés aláírás.
2012. jan. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!