Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Jogásznak jogi szakvizsgával...

Jogásznak jogi szakvizsgával könnyű jó helyen elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

2019. máj. 27. 13:36
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ, hova szeretnél elhelyezkedni. Ügyvédi irodába mehetsz ingyen dolgozni. Bíróságra csak versenyvizsgával lehet bekerülni. Gyakorlat nélkül nem nagyon válogathatsz, még hosszú évek kemény munkája, hogy önállóan dolgozhass.
2019. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
35%

Tudod te egyáltalán évente hány ember végez jogin Magyarországon? Ráadásul nem is hiányszakma!

"Slusszpoén", hogy ezek az emberek nem mehetnek ki külföldre. Itt kell boldogulniuk. Ezért óriási a konkurencia! Protekció és minimum cum laude diploma nélkül nagyon nehéz!

2019. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Én a másik 59%-os vagyok

#2-es voltam.

2019. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
75%

A jogi szakvizsga nem belépő egy jó munkahelyre, nagyon sok más is kell hozzá:releváns szakmai tapasztalat, kiváló nyelvtudás, esetleges tudományos tevékenység, külföldi tapasztalatok stb.

Példa: minden szakvizsga tárgyad 5 de mondjuk végig kevésbé szakmailag releváns munkakörben dolgoztál mondjuk közigben, garantáltan esélytelen, hogy egy menő ügyvédi irodába bekerülj, mivel hiába magoltál be mindent szakvizsgára ha egyébként nincs semmi releváns szakmai tapasztalatod és mindent nulláról kellene betanulnod tulajdonképpen.

2019. máj. 28. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
77%
Elmagyarázná kedves, hogy miért lettünk lepontozva? Fáj az igazság?
2019. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!