Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak ha gyakornékként...

Mit csináljak ha gyakornékként kb utálnak, lenéznek és szivatnak 15 hétig?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem a féléves gyakorlatot, kormányhivatalnál. Már az első napon éreztem itt nem lesz jó helyem 6 órán át kellett egy honlapot nézegetni, hiába kérdeztem kinek segíthetek, vagy mit csináljak. Azóta borítékokat készítek elő vagy régiek zúzok be.

Közben persze hallom a beszélgetéseket, hogy a gyakornokokat minek veszik fel, mennyire szerencsétlenek. Ma valaki az ebédemet is megette ami zárt dobozban volt a nevem meg egy cimkén. Minden hétfőn a dolgozók kapnsk gyümit azt is elvette valaki.

Hiába próbálok kedves lenni ha semmi pozitív nem történik


2019. máj. 27. 17:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Csak tedd a dolgod, peregjen le rólad a dolog, ne alázkodj meg, ne hagyd magad.
2019. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állj ki magadért
2019. máj. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sajnos ez így működik, megszoksz vagy megszöksz alapon.


Amikor én a gyorsétteremben dolgoztam, rólam alapból azt hitték, hogy diákmunkás vagyok (pedig többször szóltam, hogy nem); a diákmunkásokkal meg úgy voltak, hogy adtak pár feladatot nekik, nem pazarolták rájuk az időt, mert úgyis mentek az iskolába ősszel, emellett utálták őket, hogy az alapvető dolgokat se képesek rendesen ellátni vagy, ha valami extrát kérnek, ahhoz segítséget kell nekik adni.


Az egyik ügyfélszolgálatos helyemen pedig a próbaidősöket beszélték ki a régebben ott dolgozók a hátuk mögött, mert egyrészt ők ott voltak régebb óta, másrészt nekik kellett a pőróbaidősöket betanítaniuk, a hatszáz dolgk mellett.


Minden helyen megvan a kis csoport, aki nem szimpatikus a bandának.

2019. máj. 27. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Maltodextrin ***** válasza:

Nekem elegge betanitott munka / dead end melonak hangzik. En is voltam gyakornok. Ennek arrol kell szolnia, hogy fejlodsz es problemakat oldasz meg, nem arrol, hogy x idot kihuzol egy helyen amit ki nem allhatsz.


Az allami szferat meg felejtsd el ha jot szeretnel magadnak. En a helyedben dobbantanek versenyszferaba valami ceghez. Valamire csak jo leszel.

2019. máj. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kend össze a WC kagylót valami barna cuccal és hagyd úgy, vagy egy kis darab vécépapírt csokival és dobd melle. Jókat lehet rajta röhögni utána
2019. máj. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 az nem lenne jó, mert pont vele takaríttatnák le szerintem. Bár ez is hely függő, jobb helyeken nem az újoncokkal takaríttatnak.
2019. máj. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!