Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Komolyan vennétek egy munkahel...

Komolyan vennétek egy munkahelyet amely elfelejti az állásinterjúmat? És nem vár senki a megbeszélt időpontban?

Figyelt kérdés

Beadtam az életrajzot felhívtak hogy reggel 8.30 ra menjek interjúra. Bementem sehol senki, kong az épület, nagy nehezen előkerül valami gondnokféle és közli hogy itt 9kor kezdenek, mit keresek én itt, de a főnök aki berendelt és akihez jöttem az idézem 10nél előbb sose jön be.


De gondoltam én a kis naiv hogy ha berendelt 8.30ra akkor most csak bejön előbb. 9.15-ig vártam nem jött.

Eljöttem.


Majd jött az email (magyarázat elnézéskérés semmi) hogy jöjjek be még aznap 16ra.

Visszaírtam hogy tárgytalan részemről.


Mit szóltok ehhez? berendel és elfelejt bejönni a főnök?


2019. jún. 8. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
60%
Nagy kérdőjeleket hagy na bennem a dolog és lehet hogy hasonlóan cselekedtem volna.
2019. jún. 8. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Én nem szoktam fennakadni ilyenen, telefonáltam volna a főnöknek hogy ott vagyok a megbeszélt időben, mi a helyzet? Aztán visszamentem volna 4-re, elvicceltük volna valahogy a dolgot mert tévedni emberi dolog, és az így felszabadult légkörben valószínűleg megkaptam volna az állást.
2019. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Hát igen, jól bemutatkoztak.

"Ellopták" az idődet (amíg vártál + utazgattál) és még nekik áll feljebb. Semmi pénzért nem mennék oda. Szerintem jelezd a platformnak ahol a hirdetésükre jelentkeztél pl. profession vagy sárnyas fejvadász, hogy mi történt.

2019. jún. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem, szarrágó az ilyen mind. Én azért hagytam ott egy helyet, mert mikor mentem be valamiféle eligazításra, még aznap munkára fogtak, holott másik időpontról volt szó. Másnap "elfelejtettem" bemenni.
2019. jún. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az ilyen cégek azok trehànyok. Aztàn majd fizetést is elszàmolja véletlen kevesebbet utal. Ilyenektöl mindenféle sunyisàg kitellik.
2019. jún. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

"Aztàn majd fizetést is elszàmolja véletlen kevesebbet utal. I"



Hidd el a fizetést egy cég sose "számolja el". Ha nem annyit kapsz amennyit kéne az nem emberi tévedés hanem tudatos lenyúlás.


nekem volt (csak volt) helyen ahol hónapról hónapra kb az összes ember fizetésével "tévedtek"-

Érdekes módon ez a tévedés mindig csal lefelé mutatkozott felfelé nem.

Kevesebbet adtak de úgy nem tévedtek soha hogy többet adtak volna.... de érdekes nem?


Már nincs meg a cég.

2019. jún. 8. 15:21
 7/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

Hát most erre mit lehet mondani? Nyilván szüljenek sünt, farfekvéssel.

Hogy egy ilyen eset után mit lehet tenni, az csak tőled függ. Ha elismert szakember vagy, vagy hiányszakmában dolgozol, akkor kiröhögni és elhajtani őket a francba.

Ha egy sokadik senki vagy, aki remeg a minimálbérért is, akkor meg lemész kutyába, és elnézést kérsz, amiért nem jól értetted az időpontot.

Így működik ez a popszakma.

2019. jún. 8. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Se ez se az nem vagyok a kettő között széles az átmenet már azóta behívtak 2 újabb helyre.

Ide amiről a kérdés szólt ide már akkor se mennék ha a főnök maga jönne lakásomra állásinterjúztatni.

2019. jún. 9. 08:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Hányszor csinálták már velem is ezt, én a másik oldalon ülök.


Röviden: Nem az rendelt be aki interjúztat, közted és közte van minimum 2 HRes/recruiter. Ha valamiről a HRről nem tudom elképzelni hogy hanyagul végzi a munkáját.


Hosszan: Van 1 nyitott pozíció, mindenki keres (saját recruiter és egy agency is). Rám ír valaki (akit nem ismerek) hogy MAJD a héten lenne egy ember aki interjúzna. Megosztom vele az Outlook naptáram és jelzem hogy 09:00tól vagyok 17:30-ig és megírom neki hogy 17:31kor én már nem vagyok az épületben.


Hipotetikus szerdai napom: 09:00ra be érek, 10-11 megbeszélés, 13-14 megbeszélés, 16:30-17 megbeszélés.


Milyen meghívót kapok mailben az interjúra? 08:00 VAGY, 10:30 VAGY, 16:30.


Már ha meghívót kapok és nem egy random emailt hogy majd jön valaki esetleg más helyett kell interjúztatnom...

2019. jún. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de megértelek. Én legutóbb egy nellékállásra jelentkeztem. 15 perccel hamarabb érkeztem. Bemutatkoztan a titkárnőnek, közöltem hogy miért jöttem, és hányra. Nem várt értekezlet miatt 2 percet kellett várnom, amely. Idő alatt 2x tolmácsolta a titkárnő a vezető eonézéskérését, majd a vezető is személyesen. Szerintem ez a normális és korrekt viselkedés, nem az, hogy konkrétan elfelejtenek...
2019. jún. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!