Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Külföldi munkàt ütöképes...

Külföldi munkàt ütöképes szakma nélkül hogyan lehetne úgy vàllallni hogy ne verjenek àt?

Figyelt kérdés
Mert akàr szakmai tudàs nélkul is mennék. Akar mosogatni vagy barmi. Hogyan lehetne?? Ugyan van egy szakmam de az nem utokepes es meg se tanultuk rendesen a tanfolyamon. Munkakozvetito cegen keresztul ti mernétek menni??

2019. jún. 12. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Megbízható munkaközvetítő cég esetleg jráható út lehetne (amelyről vannak referenciák) régen hallottam ezzel foglalkozó cégeket most nem tudom mi a helyzet.
2019. jún. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%
A munkaközvetítés is nagyon lutri, sajnos. Annál sokkal biztosabb egy jó haver (ha van)
2019. jún. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3. Te mirol beszelsz??😂😂😂
2019. jún. 12. 16:47
 4/9 anonim válasza:
100%

Sosem értettem azokat, akik közvetítővel jönnek ki. Felmegyek az internetre, megnézem az adott célország népszerű álláshirdetési oldalait, és ami számonra releváns, arra jelentkezek. Minek ehhez még egy felet bevonni?


A munkaszerződést (vagy annak tervezetét) kérd előre, jobb helyeken elküldik (nekem is elküldték). Ha mindent rendben találsz benne, és a későbbiekben ki tudsz állni magadért, nagy meglepetés nem érhet. Régóta Németországban dolgozok, több munkahelyem is volt már, mindet magamnak szereztem, mindnek utánajártam, alaposan átgondoltam, nem is volt soha problémám.

2019. jún. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Mosogatáshoz nem kell szaktudas, ellenben l3nyeges a nyelvtudas ahhoz, hogy ne vágjanak át. Ha a szerződést se tudod elolvasni, megérteni, akkor ott vannak az, ahol tudnak
2019. jún. 12. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Gondoltam hogy egy érettségivel és szakmával nem rendelkezőnek könyebb lehet közvetítővel bonyolítani, akik segítenek, elnézést hogy javasoltam.
2019. jún. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb kijönni, és itt keresgélni.
2019. jún. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
48%
ha beszéled a nyelvet, el tudod olvasni a szerződésedet, úgy elég nehéz átverni. ha meg nem beszélsz egy szót se semmilyen értelmes nyelven, akkor ne akarj európán élősködni, jó lesz neked magyarországon is.
2019. jún. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
7-es, miért lenne könnyebb? A mosogatáshoz, amit a kérdező is említett, akkor sem kell szakma, ha közvetítővel jön ki, meg akkor sem, ha nem. Biztos van valami értelme a közvetítőnek is, hisz van belőle sok, de én nem értem, hogy miért jobb az nekem, mint hogyha magamtól keresnék munkát. Vannak olyan helyek, ahová szinte csak közvetítővel lehet bejutni, pl gyárak, ahol a termelés függvényében változhat a szükséges munkaerő mennyisége. Vagyis ha kevesebb a meló, jó eséllyel elküldhetnek, a közvetítő meg vagy tud másik munkát ajánlani helyette, vagy nem. Én a leírtak miatt a magam részéről nem javaslom a közvetítőt. Várom az érveket, hogy miért jó mégis :-)
2019. jún. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!