Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek mi lenne akkor,...

Szerintetek mi lenne akkor, ha az emberek megelégelnék a klíma változást és az olyan helyekre nem mennének be dolgozni amik szennyezik a környezetet? Milyen gazdasági és életkörülményi hatása lenne ennek?

Figyelt kérdés
2019. jún. 14. 15:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nemjó. Mondhatni, rossz.
2019. jún. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Annyival jobb lenne, hogy nem szennyezné egy vállalat se a bolygót. Étel ugyanúgy lenne, mint most.
2019. jún. 14. 15:25
 3/16 A kérdező kommentje:
Inkább éljünk gyengébb gazdaságban, de egészségesen, mint folyamatosan fejlődésben és mellé fenyegető klíma változásban.
2019. jún. 14. 15:27
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Aha hogyne,tudod mit kèrdező legyen.

Mondom mennyit kell elutalj nekem havonta mekkora összeget,amit egy ilyen nagyvàllalatnàl megkeresek.

Adok egy bankszàmla szàmot is neked.

Persze fizetheted a kajànkat,a rezsit is,ruha,autòm tankolàsa.


Ha benne vagy azonnal felmondok ès elmegyek kimèlőbb helyre melòzni nem nagy cèghez.


Amùgy te is tehetsz a környezetèrt,pl műanyag zacskòt,szìvòszàlat nem hasznàlsz,nem szemetelsz.

2019. jún. 14. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#4 Ne tőlem kérd a pénzt, hanem az államtól. :D Én szívesen kiharcolnám az alapjövedelmet és a gazdagok erős megadóztatását. Mivel a gazdagoknak kéne fizetni, nem az átlag embereknek.

Hidd el a műanyag zacskók és a szemetelések csak körömpiszkok a szennyező nagyvállalatokhoz képest. De amúgy egyáltalán nem szemetelek és próbálom kerülni a műanyag zacskókat, ha van akkor inkább papír zacskót veszek.

2019. jún. 14. 15:37
 6/16 anonim ***** válasza:

Kezded megint Balàzs làtom.


Arra ìrtam,hogy ekkora jövedelmet egy kis cèg lealkudnà a felère aztàn fizetnè a negyedèt zsebbe utàna a fent maradòt meg elutalnà azt is kèt rèszletben.


Köszi nem,maradok a multiknàl van karrier lehetősèg,magas a fizum,tellik mindenre.

Arra cèloztam,hogy inkàbb mennènk el kis ceghez,de a magas èletszìnvonalamat ki kell termelni valakinek,nem kapom meg puszira a benzint a kocsimba,nem fogunk nyaralni menni,ruhàt venni.


Alapjövedelem meg egy phaszsàg,kèptelensèg,isten őrizzen mert azzal is èn szìvnèk,hogy fizessek több adòt mert sok nyomorult lusta ès azèrt tapossam ki a belem,hogy legyen alapjövedelem,jah meg adòzzak többet.

Mièrt is?


Szerintem amikor dolgozunk este 21-ig is akàr meg volt,hogy hètvègèn is igenis jàr a kènyelmes èlet hiszen ezèrt tanultam tapostam ki a belem,kockàztattam az egèszsègemet a tömènytelen kàvèval,energiaitallal.

2019. jún. 14. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem tudom ki az a Balázs, engem nem is úgy hívnak. :D Azt javaslom neked, hogy légy emberségesebb, ne legyél annyira önző és ne legyél annyira eltelve magadtól! Nem leszel attól több, hogy annyit tanultál és güriztél! A társadalom csak akkor lenne egészségesebb, hogyha szolidárisabbak, közösségibbek lennénk egymással, megértőek és nem ítélkeznénk. Kik azok állítólagos semmirekellők? Ismered őket? Miért ítélkezel felettük? Alapjövdelmet nem neked kén fizetned. Gonddolj már bele abba, hogyha kapnál havi 100 ezret és dolgoznál is mellé mondjuk nettó 200-at kapnál lenne havi 300 ezer forintod. Ezzel rosszul járnál? :D A felső 1% nem járna jól ezzel az biztos, de gondolom te a 99%-ba tartozol és te csak jól járnál. Nem értem mi a probléma. Szerintem is inkább kiscégeknél dolgozzon az ember a nagy cégeket bojkottálja és ameddig nincs munkája ne tengődjön szegénységbe kapja meg azt a havi 100 ezret aztán, ha többet akar elmegy dolgozni. Ennyi! Ebbe semmi rossz nem lenne.
2019. jún. 14. 16:07
 8/16 A kérdező kommentje:
Ja és az önzés a fő okozója a klíma változásnak. Én azt mondom, hogy szolidaritásra fel!
2019. jún. 14. 16:11
 9/16 anonim ***** válasza:

Azok akik b_sztak tanulni,akik lesz_rtàk a jövőjüket akik nem fejlesztettèk magukat ezek a semmirekellők.

Akik pèldàul proginf mellett nem mentek el dolgozni 40 òràban ùgy,hogy se tanulmànyi szabira nem mentem se szabira nem.

Szolodaritàsból meg közössègeskedèsből nem lesz ùj ruhatàr meg nem lesz tengerparti nyaralàs,sőt befektetès sem.


Nem vagyok eltelve de mivel kib_szott sokat tettem azèrt,hogy sokat keressek meg multinàl dolgozzak igenis jàrnak dolgok meg megèrdemeljük amikor este 22kor mèg krampàcsolom a szoftvert mert hibàt meg kell oldani akkor te is kilennèl ha màs a te pènzedre àhitozni miközben max a kannàsbort emeli fel.

2019. jún. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Te nagyon elvagy telve magadtól. Mitől lennél több, mert szoftvert fejlesztesz? Miért nem ismered meg közelebbről azt az embert akit te megítélsz? Ép az, hogy azért vagy egy nagy senki, mert semmit se tudsz a világról olyanokba szólsz bele, amiről neked fingod sincs, csak ítélkezel. Senki se érdemli meg a szegénységet azt, hogy egész életében szenvedjen. Mert tudod mi a fontosabba a munkánál? Az öröm. Az, hogy azt csináld ami nem kényszer, nem küzdelem, hanem szereted csinálni. Bármi lehet az. Nem csak az ér valamit ami piacosítva van. Ez a baj az oktatással, hogy el van piacosítva, holott az oktatásnak csak egy feladata kelljen, hogy legyen, tudást átadni és nem jólétet megteremteni, mert annak alapnak kéne lennie. Ha egy normális társadalomban akarsz élni kezd magaddal, és vegyél vissza az egódból!
2019. jún. 14. 16:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!