Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kérhettem volna a harminc...

Kérhettem volna a harminc napos felmondási időt?

Figyelt kérdés
Tegnap közös megegyezéssel felmondtott nekem a munkáltatóm, mert nem látja értelmét folytatni vállalkozását. A munka viszony hó végével szűnik meg, tehát rövidebb a felmondási idő harminc napnál. Mondhattam volna, hogy én szeretném a harminc napos felmondási időt?

2019. jún. 18. 15:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Közös megegyezésnek az a lényege, hogy mindkét félnek megfelelő legyen. Kérhetted volna és valószínűleg bele is ment volna, hiszem számára nem előnyösebb az sem, ha felmond neked és az sem, ha te mondasz fel.

Igyál rá hideg vizet!

2019. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Egy fél havi bérrel többet kaphattam volna, tehát neki hátrányos lett volna.
2019. jún. 18. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ő mond fel neked, akkor 30 napi bért kell fizetnie, de a felmondási idő felére fel kell mentenie a munka alól, tehát 15 napi munkáért 30 napi bért kell fizetnie.
2019. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, hátrányos neki, ezért írtam úgy, hogy nem lenne előnyösebb neki a másik két opció. Úgy többe került volna neki. Ezért akart közös megegyezést.
2019. jún. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Na akkor nem szabadott volna megegyeznem vele...
2019. jún. 18. 15:45
 6/6 anonim ***** válasza:
Most már mindegy.
2019. jún. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!