Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Úgy érzem, nem kedvelnek a...

Úgy érzem, nem kedvelnek a kollégák, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Alapvetően csendes, visszahúzódó vagyok, de lehet velem beszélgetni, viszont sokan csak azután ítélnek meg, hogy zárkózott a természetem. Emiatt nem nagyon szeretnek, úgy vettem észre. Amúgy nem vagyok rossz szándékú, senkit nem bántok, aki engem sem, kedves vagyok azzal, aki velem is az, viszont megvédem magam, ha kötekednek velem.

Szerintetek mit tegyek? Váltsak munkahelyet, vagy ne foglalkozzak velük? Direktben nem bántanak, nem szólnak be, csak látom, amit látok.

23/l


2019. jún. 20. 16:11
 1/8 anonim ***** válasza:
77%
ne foglalkozz velük, minden munkahelyen ez megy.
2019. jún. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Aki átnéz rajtad, azt nézd te is levegőnek. Aki normálisan közeledik hozzád, azzal legyél normális. Mikor letelik a munkaidő onnantól meg ne is gondolj rájuk.
2019. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

2#: így szoktam csinálni.

2019. jún. 20. 16:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem hinném, hogy ez utálat lenne.


Gondolom, úgy vannak Vele, ha félrevonulsz, elvagy magadban, akkor lehet, zavarnának, ha odamennének és próbálnának Veled csevegni.


Most mondok egy másik tipikus esetet - ha odamész egy valakihez és akármit mondasz, csak nyög, meg "aha" meg "Ja" meg a vállát vonogatja; értelmes kommentárja nincs, végig unottan néz, nem igazán mennél oda legközelebb, mert úgy éreznéd zavarod vagy csak simán nem vagy neki szimpi. Közben a háttérben annyi áll, hogy stresszel, ha beszélgetni kell, mert nem biztos magában.


Ha


- Zavar, hogy nem közelednek Feléd, próbálj becsatlakozni a csevegésekbe. Ha nagyon feszengsz nyilvánosan beszélni vagy beindítani egy beszélgetést, csak csatlakozz hozzájuk, csak simán állj ott, mosolyogj, lássák, hogy érdeklődsz.


- Azt veszed észre, hogy minden fontosabb munkaügyi dologból kiahygnak; úgy hogynak döntéseket, hogy Te nem vagy benne, ülj le velük és figyelmeztesd őket.

2019. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mindenkit meghallgatok, nem vágok sosem unotz képet, nem aházok.

Mosolygok, csak nagy társaságban nem én vagyok a leghangosabb.

2019. jún. 20. 17:45
 6/8 anonim ***** válasza:

Az aházóshoz, arcvágóshoz visszatérve, ott írtam "Most mondok egy másik tipikus esetet " - vagyis, hogy nem Te aházol, csak, hogy valahogy tudjam szemléltetni azt, amit írtam.


Ha Te odamész, beszélsz velük, nem mindig félrevonulva ücsörögsz, akkor nem igazán tudzs mit tenni és nagyon nem is Neked kéne változni.

2019. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Minek váltanál munkahelyet? A mai világban annyira azért nem könnyű jó állást találni, hogy emiatt megérje felmondani.

+ Azt hiszed, máshol más lenne? Ha a személyiséged miatt nem kedvelnek, akkor ez minden munkahelyen így lesz, minden kollégával. Ez van.

Nyilvánvalóan jobban szeretik az emberek, főleg ha valaki új a közösségben, ha az illető nyitott és alkalmazkodóképes. De nem kötelező.

Vagy, amilyen vagy, ennyi. Munkahelyre elsősorban dolgozni és pénzt keresni járunk be, ha nem akarsz barátkozni meg közvetlen lenni a többiekkel, akkor ne. De ha nem közeledsz feléjük, akkor ne csodálkozz, ha különösebben nem barátkoznak veled, hiszen nincs is rá okuk, mivel azt látják, hogy baromira nem vagy rájuk kíváncsi.

Kicsit nézd a dolgokat mások szemszögéből is néha.

2019. jún. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem csak egy igazán szimpatikus ember van a munkahelyen. Vele nagyon jóban vagyok. A többiekkel nem beszélgetek inkább csak felületesen. És nem is igénylem, hogy ők beszéljenek velem. Szerintetek ez így rendben van?
2021. szept. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!