Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire gáz, hogy most...

Mennyire gáz, hogy most kezdek el dolgozni egy új munkahelyen, de szinte egyből majdnem 3 hét szabadsággal indítok?

Figyelt kérdés
Június végén fogok elkezdeni egy új helyen dolgozni, viszont van egy lefoglalt nyaralásom július végén, ami majdnem 3 hétig fog tartani... Nagyon ciki? A kapcsolattartómmal közöltem, ő azt mondta, nem baj, de nem tudom, a közvetlen vezetőmnek átadta-e az információt. Olyan rosszul érzem magam miatta.
2019. jún. 20. 21:07
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdesz el dolgozni hogyan jut ennyi szabadság? Nem számoltam ki pontosan de a többgyerekes, nyugdíj küszöbén álló kollégának se lenne ennyi szerintem ha nyáron áll neki dolgozni. Azonkívül elvileg részarányosan vehetnéd ki, ahogyan telik az év. Persze nekem nem fáj, ha téged elengednek, csak furcsa.
2019. jún. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Összesen 20 nap szabadságom van egy évben, eddig 2-t vettem ki és 14 munkanapot fog igénybe venni a nyaralás. Szóval, még így is fog maradni 4 nap, de azt hiszem, nem ez a lényeg.
2019. jún. 20. 21:16
 3/22 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs már annyi szabid, ha időarányosan nézzük. Az írásodból kiindulva fiatal vagy, szóval lehet 21-22 napod egy évre, most abból már csak 10-11 nap jár
2019. jún. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik, hogy ha most kezdesz, akkor az egész éves jár neked
2019. jún. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Miért, ha jövő péntekig dolgozom a régi helyemen 18 nap szabadsággal és hétfőn megyek az új helyre, abból már nem fog maradni, csak 10-11 nap? :D Nem hiszem.
2019. jún. 20. 21:18
 6/22 anonim ***** válasza:
Nem fog. Mondom, hogy nem így működik. Ezt sokan nem értik amúgy, fogalmam sincs, hogy miért, de a főnököm sem értette, hogy évvégén kezdtem és miért nem annyi szabadságom van, mint a régi munkahelyemen
2019. jún. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Tessék: [link]
2019. jún. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Időarányosan jár a szabi, tehát az előző helyeden vagy ki kell adni, vagy ki kell fizetni azokat a napokat az exmunkáltatódnak.
2019. jún. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
Hát, ez mondjuk így egészen kínos.
2019. jún. 20. 21:29
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Minden munkahelyen időarányosan jár a szabadság. Az előző helyen kifizetik a fél évi maradékot, amit nem vettél ki. Júl 1-től pont egy fél évnyi szabi jár, ami a te esetedben kb 10 nap. Ezzel gazdálkodhatsz egész évre. Nincs 14 napod, az biztos. Szóval ez necces egy kicsit, hogy bá elvileg elengednek, de mivel nincs annyi szabid, nem is tudsz ennyit kivenni. Hogy beszélted ezt le? Aki azt mondta mehetsz, az ennek nem nagyon nézett utána. Szerintem tisztázd ezt le, vagy kezdj később. Sajna pár hét után fizetetlent srm kapsz még...szóval ez sehogy sem kivitelezhető.
2019. jún. 20. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!