Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha ilyen jó a fizetés a tech...

Ha ilyen jó a fizetés a tech és IT cégeknél, miért nem megy mindenki ilyen helyre dolgozni?

Figyelt kérdés
Több ismerősöm is ilyen multicégnél dolgozik (az egyik nettó 400-at keres a Vodafone-nál, a másik az IT Services-nél rendszer-architekt nettó 600-zal). Ha ilyen jók az ilyen cégeknél a fizuk, miért nem ebbe az irányba megy mindenki és miért elégszik meg a nettó 150-200 ezres keresettel máshol?
2019. jún. 27. 12:29
1 2
 1/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Előszöris azért, mert nincs annyi ilyen munkahely. Másodszor pedig azért, mert ha van is nyitott pozíció, akkor sem minden hülyét vesznek fel (vagy hamar kidobják).
2019. jún. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Talán mert - minden híreszteléssel ellentétben - egyáltalán nem könnyű szakma az IT. Se megtanulni, se csinálni, ráadásul folyamatosan naprakészen kell tartani a tudásod, akár a saját szabadidőd kárára is.
2019. jún. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szintén IT-s vagyok és sokak szerint "mi vagyunk túl fizetve", pedig ez nem igaz. Aki 12 órázik a gyárban és kap 120-150-et az van alul fizetve...


Az IT nem mindenkinek való. Sokaknak nincs tehetségük hozzá és így csak szörnyű szenvedés lenne nekik nap, mint nap a munka.


Persze több ágazata van grafikusból is több, tervezőből is, menedzserek, programozásnak is magának elég sok területe van...de ettől függetlenül nem mindenki képes ezeket a munkákat elvégezni. Továbbá ha mindenki IT-s lenne, akkor pl honnan lenne a kaja? Kik töltenék fel a boltokat, kik adnák el?


Szóval nem rossz, hogy vannak mások is akik mással foglalkoznak, inkább azokat a munkákat is jobban meg kéne fizetni.

2019. jún. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudom, próbáltál-e már infó szakot elvégezni, de azért nem egy büfészak. Nem úgy működik, hogy Pista bácsi végigüli az egyetemet, majd megy a Vodafone-hoz havi 400-ért.
2019. jún. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
3-as, igen, ezzel nagyon egyetértek.
2019. jún. 27. 12:40
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert nem ez érdekli.

Ha valaki pl. kisgyerekekkel szeret foglalkozni, és semmi affinitása az informatikához, abból óvónő, tanítónő, bölcsődei gondozó vagy valami hasonló lesz. És ez így van rendjén.

Egyébként mással is lehet jól keresni.

Meg a kereset csak egyetlen tényezője az ember munkájának, és nem is okvetlenül túl fontos.


Khm, khm.... "több ismerősöm is ilyen multicégnél dolgozik..." - Eszerint te nem? Miért nem? Ha ilyen jó a fizetés, és - leírásod alapján - ez neked rendkívül fontos szempont?

;-)

2019. jún. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok:

Tudod mi a különbség az IT és a gyári munka között?

Ha a gyári munkás felmond a helyére 10-en jelentkeznek, ha egy jobb IT-s szakember felmond, akkor vannak esetek amikor hónapokig embert sem találnak a helyére, vagy ha igen, akkor amire betanul, addig hónapok telnek el.


Szóval, ha a gyári munkás megmondja a főnöknek, hogy kevés a pénz és szeretne többet, akkor vagy nem foglalkoznak vele, vagy kirúgják, persze néha van a legjobb eset amikor kap egy kis pénzt pluszba.


IT-nál meg azt mondom a főnöknek, hogy 300 helyett szeretnék 400-at keresni, mert itt vagyok a cégnél 3 éve és szükségem lenne többre, akkor vagy nemet mond, vagy ad valamennyit. Ha meg úgy döntök, akkor 400-450-es munka lehetőségeim vannak, mivel amióta idejöttem fejlődtem annyit, hogy simán megkapom a 400 KEZDŐFIZETÉST máshol.


Ez az oka, hogy sok helyen alulfizetik az embereket, mert kizsákmányolhatják, ha meg nem tetszik neki, akkor 10-en ugranak a helyére. VISZONT vannak esetek amikor elég leleményes az ember, mint például a húgom is volt. Neki nincs érettségije sem (elég lázadó volt régen), hát mi jutott neki, elment raktárba címkézni. Aztán rájött, hogy ez a 750-850-es órabér nem olyan jó, meg alig van ember, így csinált egy vállalkozást amit arra épített, hogy nincs címkéző. Ő szerez embert, szerződést kötött a hellyel ahol dolgozott és mára már vállalkozóként nem 850-es órabérben ragasztgatja a címkéket.


Villanyszerelő, műszerész, de még kőműves is tud jól keresni, ha tényleg jó a szakmájában, mert ezekből is hiány van, mint IT-ből, csak sokan kizsákmányolják az embereket és ők meg tűrik ezt.


De mint ahogy az IT-ra sem, így a vállalkozásra sem mindenki alkalmas. Sokan amúgy pár év után simán képesek lennének, ha munka mellett tanulnának is, de erre meg lusták.


Szóval itt több okból is gond van ilyen téren.

2019. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Goldmund73: Igen, jó a kérdés, nem is feltétlenül magamra gondoltam, csak úgy magára az általános jelenségre. A képzettséghez annyit tennék hozzá, hogy sok IT céghez már akkor fölvesznek valakit, ha jó pl. angolból vagy németből és simán mondjuk 250-300-zal kezd, a többit meg megtanítják neki (jó, tudom, ilyenkor a legjobb esetben is helpdesk-es lesz az illető, de onnan lehet továbbfejlődni) Na ezzel mi a helyzet? :)
2019. jún. 27. 15:19
 9/12 A kérdező kommentje:
Igazából onnan jött ez az egész gondolatmenet, hogy jelenleg én 7 év után is nettó 200-at keresek + cafeteria és kezdem kevésnek érezni, amikor egy lányismerősöm most ment át egy céghez minőségbiztosítási asszisztensnek (előtte tanár volt egy általános iskolában) és máris 230-cal kezd.
2019. jún. 27. 15:25
 10/12 anonim ***** válasza:
A fiatalabb generáció egy elég nagy része ezen a területen dolgozik. Az idősebbek közül meg kevesen. Tehát mégis elég sokan fogékonyak rá, vagy nagyobb a szakma megjelenése a nyilvánosság előtt, pl. mikrobiológusok vagy kvantummechanikusok ritkábban írnak ide
2019. jún. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!