Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért érzi magát sértve a...

Miért érzi magát sértve a munkaadó ha nem jó néven veszed a túlórázást?

Figyelt kérdés
Alig több mint egy hónapja vagyok egy helyen és már jó néhányszor előfordult túlóra és meghallhatta a főnökasszony amikor erről kifejtettem a véleményemet.Nekem untig elég a heti 48 óra semmi kedvem 55 órát dolgozni.Kifizeti normál órabérben,de nem úgy mintga túlóráznék. Vagy a plusz órákat lecigánykodja úgy,hogy ha épp van elég munkaerő 1-2oraval előbb elmehetek ami nem nagy segítség.

2019. júl. 10. 17:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Hogy jön ki heti 48 óra?
2019. júl. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Napi 8ora és heti 1 szabadnap
2019. júl. 10. 17:57
 3/10 anonim ***** válasza:
Agyauristen. Remalom ezek a munkahelyek.
2019. júl. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát az...meg a privát vállalkozók is.
2019. júl. 10. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert sok vállalkozó rabszolgahajcsár, nincs különösebb magyarázata. Vagy elmebeteg és ő maga is csak a munkájának él, vagy pedig tojik rá, de ha az embereinek kidolgoztatja a lelkét, akkor több pénze lesz.
2019. júl. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kínai étteremben dolgoztam, ott a főnök a rosszabbnál is rosszabbul vette, hogy nem akartam múszak végén bejelentett túlórákat vállalni, heti hét napokat dolgozni, mert valaki megbetegedett, meg ilyenek. Amikor nekiszegeztem a kérdést, hogy miért nem lehet legalább 1 nappal előre jelezni a túlóráztatást, a válasz az volt, ez nem iroda, itt nincs helye 9-től 5-ig mentalitásnak, meg rugalmasnak kell lenni, és effélék. Erre persze mondtam, hogy az mégsem járja, hogy bemegyek dolgozni abban a hitben, hogy a szokott időben végzek (délután 4-től éjfélig volt a standard munkaidő), aztán majd hirtelen hajnal 2-3 vagy még később lesz belőle. Tehát ha esküvő, vagy bármi extra rendezvény van, arról nem ártana, ha előre informálna, hogy tudjak kalkulálni. Erre meg az volt a válasz, hogy neki erre nincs ideje, a legegyszerűbb megoldás, ha minden nap bekalkulálom. Értsd: Minden nap úgy menjek be dolgozni, hogy lehet, hogy nem a szokott időben végzek, hanem pár órával később. Kínai mentalitás: Azért élsz, hogy dolgozz. :O
2019. júl. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen minden privát munkaadó így gondolja,és akkor jön a duma kifizeti a plusz órákat csak az a pár ezer forint nem ér annyit a szabadidő többet érne.Meg igen amikor valaki beteg vagy szabadságra megy akkor jön azzal legyünk egymással szolidárisak,türelmesek és helyettesítsük egymást,pedig neki kellene gondoskodni elég munkásról.
2019. júl. 12. 07:23
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Esetemben külföldről van szó, de ez nem is lényeg, a kínai az mindenhol kínai. Azt még nem írtam, hogy amikor visszakoztam a túlórától meg a heti hét naptól, akkor mindig avval jött, hogy rajtam kívül az összes többi dolgozó meg képes érteni, ha tovább kell maradni, meg extrázni. Ez virágnyelven igazából azt jelentette, hogy más mindenki csicskul, akkor én miért nem. Na meg amikor úgy akart túlóráztatni, hogy a végzés és a kezdés között összesen nem lett volna 8 óra alvásidőm, és ezt szóvátettem neki, akkor az volt a reakciója, hogy "Nem igaz, hogy most az egyszer nem bírod ki." Erre két dolgot tudok mondani: 1. Ha csak egyszer rábólintok, akkor nagy valószínűséggel meg fognak szaporodni az ilyen "Most az egyszer."-alkalmak. 2. Ha a kialvatlanság miatt valami balesetet szenvedek, arra is majd azt mondja, hogy most az egyszer ki lehetett bírni?

Azóta nálam alapszabály, hogy kínaiaknak soha többé!

2019. júl. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen egyszer rábólintasz utána igényt tart rád többször is,ismerős a helyzet nálam nem kínainál de ugyanez a helyzet.Vagy azt mondja csak ezen a héten kell így dolgozni utána jobb lesz.Meg ígéri,hogy visszajön egy régi munkása aki külföldre ment rokonlatogatoba mert onnan származik,de úgy áll az asszonynak esze ágába sincs visszajönni a munkahelyre.
2019. júl. 12. 11:21
 10/10 A kérdező kommentje:
Ja,igen és ha valaki elmegy egyik napról a másikra akkor azt mondja rá a gazdasszony,hogy felelőtlen.
2019. júl. 12. 11:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!