Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásajánlatnál ezt komolyan...

Állásajánlatnál ezt komolyan gondolta a munkáltató?

Figyelt kérdés

Olvastam a minap egy hirdetést, sima irodai adminisztrátori feladatokra keresnek embert.


És itt jön a csavar:

Végzettségi/szakmai feltételek: Főiskola


Ennyi.


Szóval akár borászmérnök is jelentkezhet egy ilyen melóra, ha főiskolán, egyetemen végzett?

Vagy erdészmérnök?


Hirdetésben le van írva milyen cég keres, szóval ha az ember utánajár, akkor már a Google is kidobja, milyen beállítottságú, profilú a vállalat, de ezzel szerintem teljesen komolytalanná teszik magukat.


Miért kellene egy sz@r0s adminisztrátori melóhoz diploma? Ráadásul még meg sem írják, milyet várnak el.

Egy ilyen munkát akár szakma nélkül is el tud végezni egy ember, ne röhögtessük már ki magunkat.


Ha valakinek nincs diplomája, csak OKJ-s szakmái (még akkor is, ha azzal be tudna tölteni egy ilyen állást, mert rendelkezik a megfelelő tudással, informatikai ismeretekkel), menjen gyárba meg mosogatónak?

Mert nekem most már lassan az jön le, mert ebben az országban minden a diplomásoknak kedvez, akár büfészak is jó, mert az is diploma...


2019. júl. 11. 18:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ez a HR-es közeg felhígulása, túl van ez gondolva. Vannak ilyen ismerőseim, egész nap kávézgatnak és fogalmuk nincs azokról a pozíciókról, ahova embert kéne szerezniük. Sokszor olyan kérdéseket tesznek fel, amiről süt a dilettantizmus és amire egy értelmes személy azt mondja, hogy na akkor köszönöm a megkeresést, sok sikert a további kutakodásban.
2019. júl. 12. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Ha volt már olyan minkahelyed, ahova felvettek diploma nélkül annak ellenére, hogy kérték, akkor miért nem próbálod meg most is?
2019. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én inkabb olyan embert vennek fel aki tud szamolni, es eleg jol hasznalja az excelt fuggvenyeket tovabba az erdeklodesi kore is fontos. Intelligens eles eszu magas logikai keszsegekkel rendelkezo embert keresnek aki ertelmes kulturalt ami nem minden esetben van jelen egy diplomas embernel.Nem minden a diploma mert nem mindegy hogy kozgazdasz az illeto vagy vmi nevetseges bolcsesz szociologus stb. Egy irodai munka megkoveteli a gyors eszjarast precizseget pontossagot rendszerekben valo gondolkodast. Es megegyszer mondom tudjon szamolni!
2019. júl. 12. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!